Yemeksepeti, elektrikli motosikletler ile teslimata başladı

Yemeksepeti, sürdürülebilir dünyaya destek olmak amacıyla elektrikli motosikletler ile teslimata başladı.
yemeksepeti

Online yemek siparişi platformu Yemeksepeti, sürdürülebilir dünyaya destek olmak amacıyla elektrikli motosikletler ile teslimata başladı. Bu adımıyla yeşil lojistiği iş yapısının bir parçası haline getirmeyi hedefleyen Yemeksepeti, karbon ayak izini azaltmayı hedefliyor. Elektrikli motosikletlerle teslimata İlk etapta İstanbul’da başlayan şirket, kısa sürede Türkiye’nin dört bir yanında bu hizmetini yaymayı hedefliyor.

Yemeksepeti’nin elektrikli motosikletleri yüksek enerji verimliliği sağlıyor

Küresel ısınma, iklim değişikliği, atmosfere salınan sera gazlarının olumsuz etkilerini en aza indirmek ve karbon ayak izini azaltmak amacıyla Yemeksepeti, ilk etapta İstanbul’da 50 elektrikli motosikletle teslimata başladı. Yemeksepeti tarafından teslimatlarda kullanılan elektrikli motosikletler, doğaya önemli faydalar sağlamasının yanında yüksek enerji verimliliği, yakıt tasarrufu ve gürültüsüz çalışma özellikleriyle de öne çıkıyor.

Sahada gün boyu çalışan ve teslimatları hızlı ve güvenli bir şekilde Yemeksepeti kullanıcılarına ulaştırmaya çalışan elektrikli motosikletler, selelerinin altında yer alan yedek aküleriyle birlikte günde yaklaşık 120-130 km gibi bir mesafeyi rahatlıkla kat edebiliyor.

Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara