Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

WORLDEF’in e-ticaret eğitimleri ATV’de

ATV Kahvaltı Haberleri, WORLDEF’in e-ticaret eğitimlerinden canlı yayın yaptı. WORLDEF Başkanı Ömer Nart, evinde e-ticaret yaparak eşinden daha fazla kazanan ev hanımları olduğunu söyledi.
e-ticaret eğitimleri

WORLDEF, e-ticaret eğitimleri ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı ilk e-ticaret ve e-ihracat okulu olan WORLDEF BUSINESS SCHOOL (WBS) bünyesinde verilen eğitimlerden, girişimcilerden öğrencilere, ev hanımlarından iş insanlarına kadar onlarca kişi yararlanıyor.

WORLDEF’in e-ticaret eğitimleri, ATV’de yayınlanan ve Hilal Özdemir’in sunduğu “Kahvaltı Haberleri”ne konu oldu. Kahvaltı Haberleri ekibi, WORLDEF’in e-ticaret eğitimi sınıfından canlı yayın yaptı.

ATV Kahvaltı Haberleri yayını için tıklayın!

“Eşinden daha fazla kazanan ev hanımları bile var”

WORLDEF Başkanı Ömer Nart, canlı yayında yaptığı açıklamada, pandemi ile birlikte ciddi bir e-ticaret fırsatı doğduğunu vurgulayarak, “Pandemi e-ticaretin miladı oldu. Bu sebeple son 3 yıl içinde e-ticarete giren şirket adedi 4-5 kat arttı. Bu yıl 400 bine yakın KOBİ’nin e-ticarete girmesi bekleniyor.” dedi. Nart, “Bunlar gerçekleşirken doğal olarak e-ticaret personeli ihtiyacı da ortaya çıktı. Bu alanda hem kariyer hem de ev hanımları için kendi işlerini bir yandan yemeklerini yapıp çocuklarına bakarken bir taraftan da uluslararası  e-ticaret platformlarında küçük satışlar yaparak ciddi gelirler elde edebilirler. Hatta eşinden daha fazla kazanan ev hanımları bile var.” açıklaması yaptı.

“Her kadın el emeğini global pazaryerlerinde satabilir”

WORLDEF’in e-ticaret eğitimlerine katılan bir kadın girişimci ise, “Girişimlerimizde başarı olmak için hem de sektörde eğitmen açığında uzmanlaşmak adına buradayız. Ben de girişimciyim. Kendi tasarladığımız el işi ürünleri dünyaya pazarlıyoruz. Tüm dünyadan talep var ve daha çok ABD’ye satış yapıyorum. Kendi ekibimize ürettiriyoruz. Her kadın kendi el emeğini global pazaryerlerinde satarak dünyaya açılabilir.” ifadelerini kullandı.

“Ülkemize döviz kazandırıyoruz”

e-ticaret eğitimleri

WORLDEF e-ticaret eğitimlerinde tecrübelerini paylaşan Buyukbedeniz.com kurucusu Nüket Dokuz ise, 2010 yılında e-ticarete başladığını belirterek, zamanla tecrübe kazandığını anlattı. Dokuz, şunları söyledi: “O dönem e-ticaret ve e-ihracat uzmanı çok fazla yoktu. Zamanla 5-10 yıl içinde deneyimlerimi paylaşmaya başladım. Burada arkadaşlarıma yaşadığım başarıları, başarısızlıkları ve hataları öğretmeye çalıştım. Büyük bedende güzel bir ivme yakaladık. Yurt içinde ve yurt dışında bütün ülkelerden ürünlerimizi tek bir kargo ile gönderiyoruz. Ülkemize döviz kazandırıyoruz, katma değerli ürünler yapıyoruz. Hobi olarak başladım. 10 yıl içinde çok güzel bir şirket ve bir hacme sahip oldum ve yanımda birçok insan çalışıp ekmek kazanıyor.”

Eğitimlere katılan bir üniversite öğrencisi ise, “Pandemi ile beraber e-ticaret kariyeri adına eğitimler almak istedim. MEB onaylı e-ticaret okulu WORLDEF’ten eğitim alarak kariyerimde bir adım daha attım.” sözlerini kaydetti.

WORLDEF E-Ticaret Eğitimleri İçin Tıklayın!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!