Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

WORLDEF ile Safir Koleji arasında “E-Ticaret Koleji” işbirliği

WORLDEF E-Ticaret Eğitimi Programı, Safir Koleji tarafından oluşturulan ve bir ilk olma özelliği taşıyan “Digital Business Programme” kapsamında lise kademesinde uygulanacak.
e-ticaret koleji

WORLDEF, Türkiye’nin ilk ve tek e-ticaret lisesi olan “E-Ticaret Koleji” projesi kapsamında prestijli eğitim kurumları ile iş birliği geliştirmeye devam ediyor. E-ticaret ekosistemine nitelikli istihdam sağlayacak kolej projesi kapsamında WORLDEF ile Safir Koleji arasında iş birliği anlaşması imzalandı. İş birliği kapsamında önümüzdeki eğitim öğretim yılında e-ticaret programına öğrenci alınmaya başlanacak.

WORLDEF E-Ticaret Koleji” projesi, Türkiye’de e-ticaret ve e-ihracat ekosistemine nitelikli istihdam sağlamak amacıyla hazırlandı. Prestijli eğitim kurumlarının müfredatına ek olarak “e-ticaret programı” uygulanacak. Bu çerçevede WORLDEF ile Safir Koleji arasında iş birliği anlaşması imzalandı. Anlaşmaya; WORLDEF Başkanı Ömer Nart ve Safir Koleji Kurucu Kurucu-Genel Müdürü Dr. Cemil Keskin imza attı.

Dört yılda 680 saat e-ticaret eğitimi

WORLDEF E-Ticaret Koleji programında eğitim alan öğrenciler, Türkiye’nin önde gelen e-ticaret şirketlerinde staj yapma imkânı bulacak. Ayrıca, bu öğrenciler üniversite eğitiminin ardından prestijli e-ticaret sitelerinde veya online pazaryerlerinde istihdam edilebilecek. İş birliği çerçevesinde Safir Koleji’nde “Digital Business Programme” dahilinde öğrenciler, 4 yıl boyunca toplam 680 saat e-ticaret eğitimi alacak. E-ticaret programı, Safir Koleji’nin Edirne, Kocaeli, Bağcılar ve Pendik kampüslerinde uygulanacak. E-Ticaret Koleji programı 2021-2022 eğitim öğretim yılında öğrenci kabul edilmeye başlanacak.

E-Ticaret Koleji dersleri

E-ticaret programında; Business Management, Dış Ticaret Yönetimi, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya, E-Ticaret Yönetimi, E-İhracat Yönetimi, Lojistik ve Tedarik Yönetimi dersleri olacak. E-ticaret programı öğrencileri, ara sınıflarda gönüllü olarak Trendyol, N11, Morhipo ve ebebek gibi e-ticaret şirketlerinde yerinde eğitim ya da staj yapabilecek. Öğrenciler, yine son sınıfta WORLDEF’in desteği ile önemli e-ticaret markalarında staj yapma imkanı bulacak. Kolej eğitimi sırasında e-ticaret siteleri ve pazaryerlerinde önemli pozisyonlarda kendini geliştirme fırsatı bulacak öğrenciler, üniversite eğitiminde de WORLDEF tarafından desteklenecek.

Ömer Nart: Türkiye’nin ilk e-ticaret eğitim programını başlatıyoruz

WORLDEF Başkanı Ömer Nart, Türkiye’de e-ticaret odaklı eğitim eksikliğine vurgu yaparak, e-ticaret ekosistemindeki insan kaynağı ihtiyacına işaret etti. Türkiye’de lise düzeyinde ilk e-ticaret eğitimi programını uygulayacaklarını anlatan Nart, “E-ticaret, uzmanlık isteyen, eğitim alınması gereken bir alan haline geldi. E-ticaret ile bağlantılı onlarca iş kolu var. Bu sebeple e-ticaret eğitiminin bir an önce başlatılması gerekiyordu. Türkiye’nin ilk e-ticaret eğitim programını başlatıyoruz.” dedi

E-ticaret koleji içeriğinin alanında uzman eğitmenler ve danışmanlar tarafından hazırlandığını belirten Ömer Nart, “Türkiye’nin Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı ilk e-ticaret okulu olan WORLDEF BUSINESS SCHOOL (WBS) öncülüğünde Türkiye’nin prestijli özel liselerinde hazırladığımız e-ticaret eğitimi programı uygulanacak. Bu liseler arasında Safir Koleji de bulunuyor. Safir’in nitelikli eğitim tecrübesi ile WORLDEF’in e-ticaret uzmanlarını ve networkünü birleştiriyoruz. Böylece e-ticaret ekosistemindeki insan kaynağı açığını kapatmak için önemli bir adım atmış oluyoruz.” sözlerini kaydetti.

Dr. Cemil Keskin: Eğitim alanında büyük bir adım atıyoruz

Safir Koleji Kurucu Genel Müdürü Dr. Cemil Keskin ise, eğitim ve öğretim alanında güncel model ve teknolojileri yakından takip ederek, öğrencileri için en yararlı olanları Safir eğitim sistemine dâhil ettiklerini ifade ederken, WORLDEF ile gerçekleştirilen iş ortaklığının da bu bağlamda yapıldığını söyledi. Pandemi nedeniyle değişen birçok şey gibi dünya genelinde eğitim anlayışının da değişime uğradığını dile getiren Dr. Keskin, artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını ve bunun öğrencilerin kariyer planlarında da etkili olduğunu paylaştı.

Keskin, artık öğrencilerin internet ortamında daha fazla zaman geçirdiğini ve bu nedenle bunu öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkı sağlaması yönünde kanalize etmek için “Safir Digital Business Programme” adını verdikleri ve uzman eğitmenler tarafından geliştirilen bir programı WORLDEF ortaklığıyla sistemlerini dahil ettiklerini söyledi. Dr. Keskin, “Dijital dünyada bir yer edinmek için gerekli donanımları 4 yıl boyunca nitelikli bir akademik lise eğitimiyle birlikte ‘Safir Digital Business Programme” dahilinde öğrencilerimize aktaracağız. Böylelikle öğrencilerimiz hem yabancı dilde yeterli, hem akademik anlamda başarılı hem de dijital alanda uzman bir birey olarak üniversite hayatına başlayabilecek.” dedi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!