WORLDEF Enterprise, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından akredite edildi

WORLDEF’in iştiraklerinden e-ihracat danışmanlık şirketi WORLDEF Enterprise, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından akredite edildi. Böylece Enterprise’tan danışmanlık hizmeti alan firmalar, EBRD’den yüzde 60’ı 10 bin avroya kadar hibe desteği alabilecek.
16 Kasım 2020

Abone Ol

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
16 Kasım 2020
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
WORLDEF Enterprise, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından akredite edildi.

E-ihracat danışmanlığı hizmetleri ile küresel pazarlara açılmak isteyen firmalara rehberlik eden WORLDEF Enterprise, Kasım 2020 itibariyle Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından akredite edildi. Buna göre, uygun şartları taşıyan tüm ticari işletmeler, WORLDEF Enterprise ile yapacakları çalışmalarda EBRD’nin desteklerinden faydalanabilecek.

EBRD’nin desteklediği WORLDEF Enterprise’ın verdiği danışmanlık hizmetleri şunlar;

  • E-ticaret ve e-ihracat dikeyinde pazar araştırması danışmanlığı
  • Global pazaryerlerine giriş danışmanlığı
  • Amazon satış danışmanlığı
  • Etsy danışmanlığı

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası; bankacılık, savunma sanayine yönelik mamuller veya hizmetler, kumar ve tütün faaliyetleri dışındaki tüm alanlarda faaliyet gösteren işletmelere danışmanlık hizmetleri için destek sağlıyor. İşletmelerde aranan şartlar ise şunlar;

  • Güvenilir ve saygın yönetim sistemi
  • En az 10 en fazla 250 çalışanı olmak
  • KOBİ statüsünde olmak
  • Hisselerinin çoğunluğunun özel sektör ve yerel mülkiyette olması
  • Şirketin son yılda zarar etmemiş olması
  • Büyüme potansiyeli olan bir işletme olması

Özekici: KOBİ’leri bir güç olarak önemsiyoruz

WORLDEF Enterprise Kamu İlişkileri Yöneticisi Bircem Özekici, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası işbirliği ile Türkiye’yi e-ticaret ve e-ihracat merkezi haline getirmek için önemli bir adım attığını söyledi. Özekici, “EBRD işbirliği ile KOBİ’lerimizin bu alanda yapacakları yatırımlarını uzun vadede sürdürülebilir, kalkınma odaklı ve çevik bir yönetim anlayışıyla yürütmelerini hedefliyoruz. Geleceğin rekabetçi ekonomisinde KOBİ’lerimizin bir güç olarak var olabilmesini oldukça önemsiyoruz.” sözlerini kaydetti.

EBRD, danışmanlık alan firmalara hibe desteği sağlıyor

Avrupa Birliği (AB) bankası Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Türkiye’de faaliyetlerine 2011 yılında başladı. Birçok iş kolundaki farklı ölçeklerdeki işletmelere, dönüşüm sağlamaya yardımcı olabilecek danışmanlarla buluşturan banka, ticari işletmelerin yazılım ihtiyaçlarında ve danışmanlık hizmet alımlarında üst limiti 10 bin avro olmak kaydı ile destek sağlıyor.

E-ihracat danışmanlığında lider şirket

WORLDEF Enterprise, e-ihracat danışmanlığı hizmetlerinde lider konumda bulunuyor. Şirket, küresel pazarlara açılmak isteyen firmalara rehberlik ediyor. E-ihracat danışmanlık hizmetleri ile firmalar için e-ihracat stratejileri belirlenirken, kapsamlı e-ihracat yol haritaları kurgulanıyor. WORLDEF Enterprise’ın odağında e-ticaret pazar araştırma raporları, yurtdışında şirket kurulumu, yurtdışı ödeme sistemleri ve e-ihracat devlet teşvikleri gibi konular başta olmak üzere birçok konu bulunuyor. Ayrıca, şirketlere özel sınır ötesi e-ticaret pazar araştırma raporları hazırlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü