WORLDEF E-Ticaret Koleji, Özel Validebağ Koleji işbirliği ile açılıyor!

Türkiye’nin ilk ve tek e-ticaret lisesi olan “WORLDEF E-Ticaret Koleji” açılıyor. E-ticaret ekosisteminde nitelikli istihdam sağlayacak kolej, Kadıköy Hasanpaşa’da faaliyet gösteren Özel Validebağ Koleji işbirliği ile önümüzdeki eğitim öğretim yılında faaliyete başlayacak.
5 Şubat 2021

Abone Ol

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
5 Şubat 2021
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Türkiye’nin ilk ve tek e-ticaret lisesi olan “WORLDEF E-Ticaret Koleji” açılıyor.

WORLDEF E-Ticaret Koleji, Türkiye’de e-ticaret ve e-ihracat ekosistemine nitelikli istihdam sağlamak amacıyla kuruluyor. Kadıköy’ün Hasanpaşa semtinde 4 bin 500 metrekare kapalı alanda, 7 katlı bir binada eğitim verecek olan kolej, Özel Validebağ Koleji iş birliği ile açılıyor. Kolej, 2021-2022 eğitim öğretim yılında kapılarını açacak. Kolejde 350 öğrenci e-ticaret eğitimi alabilecek. Ön kayıtlar 15 Şubat 2021 tarihinde başlıyor.

“WORLDEF E-Ticaret Lisesi” işbirliği görüşmesine; WORLDEF Başkanı Ömer Nart, Validebağ Koleji YK Bşk. Erol Öztürk, Validebağ Koleji Yön. Kur. Üyesi Selim Cürgül, Validebağ Koleji Yön. Kur. Üyesi Duygu Cürgül ve WORLDEF BUSINESS SCHOOL Operasyon Direktörü Hasan Basri Demir katıldı.

WORLDEF ve Özel Validebağ Koleji heyetleri, “WORLDEF E-Ticaret Lisesi” işbirliği görüşmesinin ardından hatıra fotoğrafı çektirdi.

E-ticaret koleji dersleri

WORLDEF E-Ticaret Koleji’nde, temel genel kültür dersleri dışında e-ticaret odaklı dersler verilecek. Anadolu Lisesi statüsündeki kolejde; E-Ticaret, E-İhracat, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya, E-Ticaret Lojistiği, CRM, Çağrı Merkezi ve Müşteri İlişkileri ve Global Pazaryerlerinde Satış dersleri başta olmak üzere, e-ticaret ekosisteminde ihtiyaç duyulan konuları içeren dersler yer alacak. Kolejde verilecek derslerin kitapları, Kültür Bakanlığı onaylı “WORLDEF Yayınları” tarafından hazırlanacak.

Prestijli e-ticaret sitelerinde staj ve istihdam imkanı

WORLDEF E-Ticaret Koleji’nde eğitim alan öğrenciler, Türkiye’nin önde gelen e-ticaret şirketlerinde staj yapma imkanı bulacak. Ayrıca, bu öğrenciler üniversite eğitiminin ardından prestijli e-ticaret sitelerinde veya online pazaryerlerinde istihdam edilebilecek.

Ömer Nart: WORLDEF her zaman öncü bir kuruluş oldu

WORLDEF Başkanı Ömer Nart, dünyada her sektörde yıllardır yükselen bir trend olan e-ticaret odaklı bir eğitim kurumunun ekosistemin büyük bir ihtiyacı olduğunu söyledi. Kolejin, Türkiye’de e-ticaret eğitimi veren lise düzeyinde ilk eğitim kurumu olacağını vurgulayan Nart, “E-ticaret, profesyonel bir alan. Bu ekosistemde birçok boşluk var. Bunlardan biri de eğitimdi. WORLDEF E-Ticaret Koleji bu boşluğu dolduracak.” ifadelerini kullandı.

Kolejin eğitim müfredatının özenle hazırlandığına dikkat çeken Ömer Nart, “WORLDEF her zaman e-ticaret ekosisteminde öncü bir kuruluş oldu. Türkiye’nin Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı ilk e-ticaret okulu olan WORLDEF BUSINESS SCHOOL (WBS) geçtiğimiz yıl faaliyetlerine başlamıştı. Şimdi Anadolu Lisesi statüsünde bir eğitim kurumuna öncülük ediyoruz. Bu kolejde yetişecek öğrenciler e-ticaret ekosistemine nitelik kazandıracak.” sözlerini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü