Paylaş

WORLD ECOMMERCE FORUM İstanbul’da çıkartma yaptı

WORLD ECOMMERCE FORUM
Binlerce iş görüşmesine ve işbirliklerine sahne olan “E-ticaretin Davos’u” WORLD ECOMMERCE FORUM, üç gün boyunca yerli ve yabancı birçok katılımcıyı ağırlayarak, e ticaret ekosistemine ışık tuttu.
Takip Et

Dünya e ticaret devlerini 9. kez buluşturan WORLD ECOMMERCE FORUM, kapılarını kapattı. Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle, ana İş Ortağı META, ana sponsoru Türkiye İş Bankası olan WORLD ECOMMERCE FORUM, 34 ülkeden 21 binin üzerinde katılımcıyı ağırladı.

İstanbul WOW Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve sunuculuğunu Okan Bayülgen’in yaptığı dev organizasyonda katılımcılara seslenen WORLDEF Başkanı Ömer Nart, “Bugün 21 bin kişi ile yaptığımız etkinliği bakın göreceksiniz seneye 100 bin kişi ile yapacağız. Nihai hedefimiz ise 1 milyon katılımcı ile bu forumu düzenleyerek, Türkiye’yi bölgesel e-ticaret merkezi yapacağız” dedi.

21 binin üzerinde katılım, 150 binden fazla B2B

WORLD ECOMMERCE FORUM

34 ülkeden 21 binden fazla kişinin katıldığı WORLD ECOMMERCE FORUM üç gün boyunca e-ticaret sektörüne ışık tuttu.  Türk markaları global e-ticaret ekosistemi ile buluşturan forum, Türkiye’nin e-ticaretteki potansiyelini ortaya çıkarmak için önemli rol üstlendi. Programa global e-ticaret pastasından 250 milyar dolar pay alan e-ticaret aktörleri katıldı.

42 keynote, 39 workshop, 24 panel

WORLD ECOMMERCE FORUM’da 3 farklı sahne kuruldu. Her sahnede eş zamanlı devam eden paneller düzenlendi. Forumda, 42 keynote sunum, 39 workshop, 24 panel gerçekleştirildi.

Dev isimler buluştu

WORLD ECOMMERCE FORUM

WORLD ECOMMERCE FORUM’da katılımcı olan dünya e-ticaret devleri de dikkat çekti. Çin merkezli Aliexpress’ten Avrupa’nın en büyük pazaryeri Zalando’ya, Rusya’nın elektronik ticaret devi Ozon’dan dünya genelinde 100’den fazla ülkede hizmet veren Letonya merkezli pazaryeri Joom’a, Birleşik Krallık’tan dünyanın her yerindeki perakendecilere çevrimiçi platform sunan Fruugo’dan Polonya Merkezli Allegro ve Çin merkezli Shein’e kadar 10’dan fazla global pazaryeri yer aldı.

Trendyol, Hepsi Burada, N11.com, Morhipo, Çiçek Sepeti, Brendfoni, Vartabi gibi Türkiye’nin e-ticaret lideri şirketlerinin de katıldığı WORLD ECOMMERCE FORUM’da, çok sayıda global markanın ise temsilcileri yer aldı. Türkiye ve yurt dışından 80’den fazla perakende markasının da katıldığı forumda 40’ın üzerinde e-ticaret ve e-ihracat platformu buluştu.

150 bin görüşme, 40’tan fazla fon

300 B2B masada 150 binden fazla B2B görüşmenin yapıldığı WORLD ECOMMERCE FORUM’da, girişimciler için yeni fırsat kapıları da aralandı. Forum’da 40’tan fazla yatırımcı ve fonun, girişimcilerle bir araya geleceği etkinlikte, girişimciler, yatırımcı ve fonların temsilcileri ile birebir görüşme fırsatı yakaladı. Girişimciler, girişimleri ile ilgili sunum yaparak fon bulma potansiyeli de elde etti.

WORLD ECOMMERCE FORUM’da üç farklı sahnede 200’den fazla konuşmacı tecrübelerini paylaştı.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara