E-ticaret için yapay zeka otomasyonu sunan Releva, Türkiye pazarına giriş yaptı

Releva
Müşterilerine dönüşüm oranlarını, sepet boyutları ile geliri optimize etmek için bir büyüme süreci ve kullanımı kolay araçlar sunan yapay zeka destekli otomasyon programı Releva’nın, Türkiye pazarına giriş yaptığı açıklandı.

Bir grup yazılımcı mühendis tarafından 2020 yılında kurulan Releva’nın, gelir artışını sürdürmek ve herhangi bir e-ticaret mağazasının pazarlama hedeflerine ulaşması için akıllı tahmine dayalı analitik adımları kullanan yapay zeka otomasyonu olduğu belirtildi. E-ticaretin büyümesini katkı sağlamayı amaçlayan şirketini yapay zeka otomasyon çözümünün Türkiye’de hizmet vermeye başladığı duyuruldu.

Şirket sunduğu çözümler ile pazarlama süreçlerini otomatikleştirmek ve yüzde 30’dan fazla gelir artışı elde etmek için dünyanın en gelişmiş yapay zekasını geliştirdiğini belirtti.

Şirketin, iki yılı aşkın verilere dayanarak, yüzde 20 ile yüzde 45 arasında gelirleri tutarlı bir şekilde artırmak ve aynı zamanda maliyetleri düşürürken 53x’lik bir yatırım getirisi sağlamak için bir yöntem geliştirdiğini ifade etti. Platformun, müşterilerin deneyimini optimize eden ve web sitesini yüksek oranda dönüşüm sağlayan bir motora dönüştüren, bir yapay zeka öncelikli RevOps platformu olduğu belirtildi.

2 milyondan fazla aktif kullanıcı

Releva’nın 2 milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaştığı ve 15 milyondan fazla e-posta gönderdiği belirtilerek, platformun müşterileri için 1,5 milyon Euro’dan fazla para kazandığı açıklandı.

Platformun, kullanıcının bir sonraki adımda hangi ürünü, sepeti görmek veya satın almak isteyeceğini tahmin etmek için kullanıcı davranışı takibinden ve dünyanın en gelişmiş yapay zekasından yararlandığı açıklanarak, satıcıların bu özellikler sayesinde satışlarını artırabileceği belirtildi.

Aynı zamanda platformun her müşterinin, kullanıcının kişiliğine hitap edecek kanal (E-posta, SMS, Viber, WhatsApp, Facebook, Google reklamları vb.), gün, saat ve mesaj gibi tercihlerini anlayan bir dijital pazarlama asistanı görevi gördüğü vurgulandı.

Releva, finansman turunu tamamladı

Şirketin, kısa bir süre önce, operasyonları hızlandırmak ve platformun küresel stratejisini desteklemek için HR Capital AD, Verto Invest ve özel yatırımcıların yatırım kolunun katılımıyla New Vision Fund 3, liderliğindeki 870 bin dolarlık bir finansman turunu tamamladığı açıklandı. Ayrıca şirketin, Google’ın projesi kapsamında 200 bin ABD doları aldığı belirtildi. Şirket alınan yatırımları, 2 yıl boyunca gereken mali destek, akıllı, uygun maliyetli, kanıtlanmış teknoloji ile gelişen, sürdürülebilir bir iş kurmak için kullanacağını aktardı.

Dünya çapındaki e-ticaret platformlarına entegrasyon sağlanıyor

Releva’nın çeşitli platformlar ile entegrasyon sağladığı belirtilerek, bu platformların bazıları, WooCommerce, Magento, Shopify, OpenCart, BigCommerce olarak açıklandı. Şirketin sağladığı entegrasyonların, dünya çapındaki tüm e-ticaretin yüzde 80’inden fazlasını kapsadığı ifade edildi.

Şirketin hedefleri kapsamında, ağırlıklı olarak AB’de KOBİ segmentinde büyümeye ve Shopify gibi büyük pazarlarda ürün liderliğindeki büyümeyi yinelemeye odaklandığı açıklandı.

‘Dünyanın en gelişmiş yapay zekası’

Releva CEO’su Georgi Georgiev, Releva’nın kullanım alanlarını açıklayarak, platformu kullanan satıcıların, müşterilerin davranış takibini ve dünyanın en gelişmiş yapay zekasını kullanacaklarını ifade etti. Georgiev, “Releva ile e-ticaret satıcılarının, e-ticaret mağazalarının sepet ve göz atmayı terk etme, kullanıcıların bir sonraki satın alma işlemlerini, satın alma sonrası stratejilerini tahmin etme, anonim ziyaretçilerin web kişiselleştirme, yeniden hedefleme gibi sorunlarının çözülmesine yenilikçi ve tam otomatik yapısı ile yardımcı olabilir.” dedi.

‘E-ticarette kişiselleştirilmiş deneyim’

Releva’nın CTO’su Yavor Stoychev, Releva’nın e-ticaret satıcılarına sunduğu hizmetleri, “Releva, e-ticaret müşterisinin, web sitenizdeki yolculukları sırasında ihtiyaçlarını tahmin ederken ve en sevdikleri yerel mağazayı ziyaret ediyormuş gibi benzersiz kişiselleştirilmiş deneyim sunarken, kullanıcı gizliliği kontrollerine, tarayıcı güncellemelerine ve yasal değişikliklere odaklanarak gizlilik merkezli dünyada geziniyor.” şeklinde açıkladı.

Stoychev, platformun Sıfır Taraf verilerine dayalı olarak GDPR uyumlu ve kullanıcı gizliliğine de sahip olduğunu söyledi.

Releva WORLD ECOMMERCE FORUM ISTANBUL’da

Türkiye pazarına giriş yapan Releva, WORLD ECOMMERCE FORUM İstanbul’da yer alacağını da açıkladı. WORLDEF International Takım Lideri Faruk Canseven, Releva’nın etkinliğe katılımı ile birlikte, diğer e-ticaret işletmelerinin de WORLD ECOMMERCE FORUM İstanbul’da, özellikle sınır ötesi e-ticaret alanında gelişme yakalamak isteyen e-ticaret işletmelerinin dünya çapında bölgesel ve küresel pazaryerlerine, servis sağlayıcılarına, mega üreticilere ve e-ticaret satıcılarına tek bir noktadan ulaşma imkanına sahip olabileceklerini söyledi.

Canseven, “Son dönemde ivme kazanan ve hızla büyüyen Türkiye pazarında, bu fırsattan yararlanmak isteyen işletmeler kollarını sıvadı.” dedi. Türkiye pazarına girişini ve WORLD ECOMMERCE FORUM İstanbul’a katılımlarını açıklayan Releva yetkilileri, global bir e-ticaret etkinliğinin bu bölgede gerçekleştirilmesinden yana olan memnuniyetlerini ve katılımlarından dolayı heyecanlarını belirtti. Releva temsilcileri, “WORLD ECOMMERCE FORUM İstanbul, büyük bir çalışmanın ürünü, bizlerde bu heyecanın parçası olmaktan heyecanlıyız.” şeklinde konuştu.

 

Paylaş
Mukaddes Oduncular
Mukaddes Oduncular
İçerik Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Sitede Ara
Open chat
WORLDEF WhatsApp hattına hoş geldiniz; size hangi konuda yardımcı olabiliriz?