Furkan Reis
Furkan Reis
Red and Grey
Founder
Furkan Reis
Furkan Reis
Red and Grey Founder

Furkan Reis, Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladıktan sonra yüksek lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Dijital dünyada farklı pozisyonlarda görev aldıktan sonra eğitim alanına Google ile devam etmiştir. İki yıl boyunca Google AdWords üzerine eğitim vermiştir. 2013 yılından Red and Grey Media’yı kurmuştur. Günümüze kadar farklı sektörlerden oluşan zengin müşteri portföyü ile teknoloji, iletişim ve kreatif alanda hizmet veren ekibin liderliğini üstlenmiştir. Dijital çözümler üreten muhtelif start-upların kuruluşunda yer almış ve çeşitli görevler üstlenmiştir. Ayrıca çeşitli STK’larda üye ve yönetici pozisyonlarını sürdürmektedir.

Burak Aykut
Burak Aykut
AntDecor
CEO
Burak Aykut
Burak Aykut
AntDecor CEO

Profesyonel İş hayatına YKB ve HSBC gibi firmalarda öğrencilik sıralarında başladı, 2006 yılında MBA ve askerlik sonrası doğduğu yer olan hizmet adına, Antalya Organize Sanayide bulunan Perge Plastik üretim tesisini kurdu.. 2016 yılına kadar otel proje taahhüt işleri yaparak Türkiye ve Dünya’da bir çok otel ile çalıştı. 2016 yılında internetten satış projesi olan Antdecor firmasını kurarak tüm Dünya’ya otel ekipmanı ve ürünleri satmaya başladı. World eCommerce Forum ile tanışması ile birlikte e-ihracat’a başlayarak ticaret hayatını da başka bir boyuta taşıdı. 2018 başından beri  www.antdecorglobal.com Pazar yeri ile birçok Türk üreticisinin ürünlerini tüm 5 kıtada birçok ülkeye pazarlayarak e-ihracat yapmaktadır.

Volkan Doğru
Volkan Doğru
KSN Lojistik
Marketing Director
Volkan Doğru
Volkan Doğru
KSN Lojistik Marketing Director

Volkan Doğru, 1974 İstanbul doğumludur. Orta ve Lise öğrenimini Kültür Koleji’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirmiştir. 1996 yılından 1999 yılına kadar Uluslararası Finans Piyasalarında, Forex ve Emtia Piyasalarında, Yatırım Danışmanı ve Fon Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2001 yılında UPS Türkiye’de Yurt dışı Fiyatlandırma Müdürü olarak çalışmaya başlayan Doğru, 2010- 2016 yılları arasında önce UPS Türkiye Satış Operasyon Müdürlüğü ve daha sonra büyümesiyle dikkatleri çeken E-Ticaret pazarını yönetmek için oluşturulan Küçük Müşteriler Segment Müdürlüğü görevine terfi ettirilmiştir. 2017 yılında bu görevinden ayrılarak IQ+ ♥IT firmasında Kurucu ortak olarak E-Ticaret ve Lojistik Çözümleri üzerine yazılım ve projeler geliştirmeye yönelik danışmanlık yapmaya başlamıştır. Aynı zamanda, vizyon olarak aynı yönde buluştuğu, Sınır Ötesi E-Ticaret Lojistiği konusunda atılım yapma kararı alan ve e-ticaret başta olmak üzere ülke ekonomisine katkı yapan herkese veya yapmak isteyip yüksek lojistik maliyetler sebebiyle faaliyete geçemeyenlere ekonomik Lojistik çözümler oluşturan KSN Lojistik’te Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Volkan Doğru evli ve 1 çocuk babasıdır.

Korcan Tugrul
Korcan Tugrul
Skynet
Business Development Manager
Korcan Tugrul
Korcan Tugrul
Skynet Business Development Manager
Sadra Mahrabi
Sadra Mahrabi
Rodoal.com
Founder
Sadra Mahrabi
Sadra Mahrabi
Rodoal.com Founder

jkdahsşjda

Bilal Sarıöz
Bilal Sarıöz
Digizoom
General Manager
Bilal Sarıöz
Bilal Sarıöz
Digizoom General Manager

Amsterdam, Hollanda’da kurulu Digizoom şirketinin yöneticisidir. Şirketlerin dijitalleşmesi ve e-ticaret konusunda uzmandır. Digizoom, hem e-ticaret hem de e-ihracat konularında müşterilerine çözümler sunar. Shopify tabanlı e-ticaret platformu kuran, dijital kampanyalarla satışları artırmak, e-ihracata ilişkin dijital danışmanlık yapan, ülke ve dijital pazar araştırması konularında uzmanlık sunan bir ajanstır. Google, Facebook, Shopify partner olarak geniş bir çözüm yelpazesine sahiptir.

İsmet Ergin
İsmet Ergin
Robotistan
Co-Founder
İsmet Ergin
İsmet Ergin
Robotistan Co-Founder

1988 yılında Antakya’da doğup ilk ve ortaokulu burada tamamlamıştır. İstanbul Atatürk Fen Lisesi’nde başladığı lise öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra üniversite için İstanbul’a tekrar dönerek Boğaziçi Üniversitesi Matematik bölümünden mezun olmuştur. Henüz üniversite öğrencisiyken beş arkadaş kurdukları Robotistan ile girişimcilik hayatına erken yaşta atılmıştır. Aynı zamanda yenilenebilir enerjiye olan ilgisi ile beraber biyogaz ve güneş enerjisi santral projeleri yürütmüştür. 

Robotistan’da dijital pazarlama, iş geliştirme ve e-ticaret yöneticisi olarak görev aldıktan sonra genel müdürlük görevini üstlenmiştir. Robotistan ekibiyle beraber 2016 yılında Sixfab markasını kurmuş, elektronik geliştirme kartları ve nesnelerin interneti alanlarında ürünler geliştirerek dünyaya ihraç etmeye başlamışlardır. İki firma bünyesinde ortak hayalleri paylaşan 40 kişilik bir ekiple beraber çalışmalarını sürdürmektedir. 

Evli ve bir çocuk babası olan Ergin, önündeki çalışma hayatında da yerli ve yüksek teknoloji ürünleri geliştirmeyi ve üretmeyi hedeflemektedir.

Kadir Kurtuluş
Kadir Kurtuluş
Proofstack
Co-Founder
Kadir Kurtuluş
Kadir Kurtuluş
Proofstack Co-Founder

İstanbul Barosunun üyesi ve Kurtuluş & Partners Law Firm’in kurucu avukatıdır. Türkiye’nin uluslararası alanda ödüllü olan ilk Blockchain projesi Proofstack (Eski adıyla Copyrobo) kurucu ortağıdır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki eğitiminden sonra İngiltere’de eğitim almaya devam etmiştir. Cambridge’de dil eğitimi aldıktan sonra 2010 yılında İngiltere Trinity St. David Üniversitesinde Master of Business Administration (MBA) yapmıştır. İngiltere’de eğitim aldığı yıllarda yüksek lisans eğitiminin yanı sıra İngiliz Şirketlerinde avukat olarak çalışmaya devam etmiş ve İngiltere’de faaliyet gösteren Türk- İngiliz Hukukçular Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Başkanlığı görevini ifa etmiştir. İngiltere’de kurulan ve faaliyet gösteren Türk- İngiliz Gazeteciler Birliği’nin Yönetim Kurulu Üyeliğini ve Hukuki Danışmanlığı görevini, Belçika’da kurulu olan Avrupa Barolar ve Hukuk Dernekleri konsey üyeliğini ve Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneğinin Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. Kadir Kurtuluş; Fikri ve Sınai Haklar, Bilişim Hukuku gibi hukuk alanlarında ve Blockchain, Kripto Para gibi ekonomi alanlarında uzmanlaşmıştır. Çeşitli ulusal ve uluslararası dergi, gazete ve diğer yayın birimlerinde yazıları yayınlanmakta olup ülke genelinde tanınmış TV kanallarında yapılan hukuk ve ekonomi programlarına yorumcu olarak katılmaktadır. Bunların yanı sıra belirli kurumların düzenlediği panellerde ve üniversitelerde düzenlenen konferanslarda konuşmacı olarak bulunmaktadır. T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığından Lisanslı Melek Yatırımcı olan Kadir Kurtuluş, almış olduğu Melek Yatırımcı Lisansı ile Melek Yatırımcı Ağına katılmış ve çeşitli projelere yatırım sağlayarak mentorluk yapmıştır. Kadir Kurtuluş, yeni nesil girişimcilik projelerini desteklemektedir.

Hakan Çınar
Hakan Çınar
Ünsped I CEO
Hakan Çınar
Hakan Çınar
Ünsped I CEO

1969’da İstanbul'da doğdu. Lise eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesine girdi. 1991 yılında mezuniyetini takiben sırasıyla "Para ve Banka", "Finansman", ve "Uluslararası İktisat" alanlarında yüksek lisans yaptı. Sonrasında ise Uluslararası Ticaret ve Avrupa Birliği üzerine doktora gerçekleştirerek, Avrupa Birliği’ndeki “Gümrük Doktrinleri” üzerine araştırmalar gerçekleştirdi. 1988 yılından itibaren profesyonel iş yaşantısını sürdüren Çınar, uzun yıllar bir Holding bünyesinde Dış Ticaret yöneticiliği ve ardından da üst düzey yöneticilik görevleri üstlendi. 2001 yılında ise lojistik sektörünün en önemli firmalarından bir tanesinde Üst Düzey Yöneticilik görevlerinde bulundu. 2014 yılı Temmuz ayında Ünsped Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Hizmetleri A.Ş. firmasına CEO(İcra Kurulu Başkanı) olarak katılan Çınar 1993 yılından bu yana aynı zamanda eğitmenlik ve akademisyenlik görevlerini de yürütmektedir. Çınar Turkcell, Petrol Ofisi, Siemens, Bosch, Tüpraş, Petkim, Türk Hava Yolları gibi pek çok özel ve kamu kuruluşuna eğitimler de vermeyi sürdürmektedir. Çınar halen, Kültür Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü’nde Lisans Öğretim Görevliliği görevini de sürdürmekte olup, 24 yıldan bu yana aralıksız akademisyenliğe de devam etmektedir. Çınar, 3 yıl boyunca çeşitli TV kanallarında Lojistik ve Dış Ticaret konulu programların yapımcılığı ve sunuculuğunu da üstlenmiştir. Başta Dünya Gazetesi olmak üzere, pek çok sektörel yayın organında halen yazarlık görevini de sürdürmekte olan Çınar'ın kendisine ait olarak yayınlanmış olan dört de kitabı bulunmaktadır. İngilizce ve Almanca bilen Çınar evli ve iki çocuk babasıdır.

Altan Çolak
Altan Çolak
Sempeak
Founder
Altan Çolak
Altan Çolak
Sempeak Founder

2003 yılında profesyonel “Reklam Satış” hayatına başladı, 2006 yılında üniversite eğitimini Satış ve Reklam Yönetimi, ardından İşletme Bölümünü bitirerek tamamladı. Eğitim dönemi sırasında ve sonrasında sırası ile gazete, radyo, tv ve dergilerin reklam satış departmanlarında satış temsilciliği ve müdürlüğü yaptı. 2005 yılında sektörün önde gelen teknoloji eğitim firmasının Satış ve Pazarlama Müdürlüğüne başladı. 2011 yılında “Sempeak” Arama Motoru Reklam Ajansını ardından 2013 yılında “Red and Grey Media” Dijital Medya Reklam Ajansını kurdu. 2014 yılında “Roipeak” markası altında Parkbul otopark uygulaması ve Ahsar sosyal medya platformuna yatırımlar gerçekleştirdi. Tüm bu markaları ve 2015 yılında kurduğu “Keyboard Medya” Satın Alma ve Planlama Ajansını “Peak Grup” çatısı altında topladı. Kurduğu şirketler ve 50 kişiden fazla çalışanı ile bu sektöre hizmet eden Altan Çolak, evli bir kız ve erkek çocuğu babasıdır.

Uğur Akbıyık
Uğur Akbıyık
Rueonline.com
Ecommerce Unit Director
Uğur Akbıyık
Uğur Akbıyık
Rueonline.com Ecommerce Unit Director

9 Ekim, İstanbul doğumludur. Uludağ Üniversitesi’nde Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Sakarya Üniversitesi’nde ise Bilgi ve Belge yönetimi eğitimi aldı. Yaklaşık 9 yıldır e-ticaret ve dijital pazarlama alanında çalışıyor. Giyimden zücaciyye, müzik enstrümanlarından pet ürünlerine sektörün önde gelen firmalarında çalıştı. Son 2 yıldır rue markasının e-ticaret ve dijital pazarlama çalışmalarına ek olarak e-ihracat çalışmalarını yürütüyor.