Ömer Nart
Ömer Nart
WORLDEF
Başkan
Ömer Nart
Ömer Nart
WORLDEF Başkan

2008 yılından beri e-ihracat girişimleri devam eden Ömer Nart, 2010’da Türkiye’nin ilk e-ihracat şirketi olan Markacom International’ı kurarak, 22 ülkeye e-ihracat yapmıştır. 2014 yılında yeni bir girişim olarak Onlinemerter.com’u kurmuştur. Devamlı olarak e-ihracat sektörünün içinde bulunan Ömer Nart, 2017 yılında ise, uluslararası e-ihracat platformu WORLDEF'i kurmuştur. Nart, Türkiye’deki çalışmalarıyla e-ihracat ekosistemine yeni ivmeler kazandırmaktadır. 

Orxan Isayev
Orxan Isayev
WORLDEF
BUSINESS SCHOOL Genel Müdürü
Orxan Isayev
Orxan Isayev
WORLDEF BUSINESS SCHOOL

1985 yılında Azerbaycan'ın Bakü şehrinde doğdu. Lisans eğitimini almak için geldiği İTÜ İşletme Mühendisliği bölümünü tamamladıktan sonra, sırasıyla yüksek lisansını Uluslararası Ticaret, ilk doktorasını Uluslararası İlişkiler ve ikinci doktorasını da Marketing alanında devam ettirdi. 10 yıla yakın süre ile Almanya merkezli Bosch and Siemens Home Appliances GmbH şirketinin CIS bölgesine bakan departmanında pazarlamadan operasyona, satıştan bölge yöneticiliğine kadar birçok alanda aktif görev edindi. Girişimci olarak Tutyakala.com sitesini 2014 yılında kurmuş ve bir taraftan da akademik faaliyetini devam ettirmiştir. Ayrıca İstanbul Ticaret Üniversitesi bünyesinde E-ihracat Mini MBA eğitim programını yürütmekte ve konuyla ilgili olarak firmalara danışmanlık hizmeti vermektedir. Rusça ve İngilizce dillerini akıcı olarak bilen Isayev’in uzmanlık alanı E-ihracat ve Dijital Pazarlamadır. Halihazırda WORLDEF BUSINESS SCHOOL Genel Müdürlüğü görevini üstlenmektedir. Ayrıca, WORLDEF'in işbirliği ile 33 ülkede faaliyet gösteren ve 25.000’den fazla influencer’i bünyesinde barındıran Dubai merkezli Keepface firmasının Türkiye temsilciliğini kurmuştur.

Çağdaş Yeşilbağ
Çağdaş Yeşilbağ
WORLDEF
Enterprise Kıdemli Danışmanı
Çağdaş Yeşilbağ
Çağdaş Yeşilbağ
WORLDEF Enterprise Kıdemli Danışmanı

Bilişim sektöründe başlayan kariyerinde müşteri desteği, yerel sistem analisti, ardından iş analisti ve proje yöneticisi olarak görev aldı. Bu dönemde takım yönetimi, sözleşme yönetimi ve dijital dönüşüm alanlarında deneyim kazandı. WORLDEF Kıdemli Danışmanı Miraç Çağdaş Yeşilbağ rotanızı e-ticarete ve e-ihracata dönüştürerek, taslaktan başlayarak, tüm kanal yapısını oluşturmak, pazarları tanımlamak, tedarik zinciri yönetimi işlemlerini tanımlamak ve teknolojik altyapıları hazırlamak gibi e-ticaretin vazgeçilmez alanlarında yönetmektedir. Avrupa, Rusya, Orta Doğu ve Afrika'daki 15 küresel pazardan oluşan bir ağ kurdu. Odak noktası Amazon Hesap Yönetimi, Ürün Listesi, Dijital Pazarlama, İçerik Yönetimi, ASEO, SEO, SEM, ürün pazarının lansmanı ve Lojistik Yönetimi ve Müşteri Hizmetleri'dir. 2017’de Bigg Plus’da İş Geliştirme Müdürü olarak görev aldı. Dijital Pazarlama (İçerik Pazarlama, SEO, SEM) - Gelir Azaltma - Çok Kanallı Operasyon Yönetimi (AB ve MEA) Amazon Danışmanlığı (Marka Mağazalar, A + İçerik Oluşturma, Marka Tescili) -P & L Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş. Dijital Kanal Yöneticisi olarak görev aldı. E-ticaret ve sınırlı sosyal medya ile şirketin yeni duvar boyası markasının lansmanı yapıldı. Tüketicinin ressam ile buluşmasını sağlayan "KaleUstam" uygulaması Digital Marketing Proje Yönetimi, SEO, SEM, Etki Pazarlama. Ürün Konumlandırma, Müşteri Görüşleri B. Braun Medical Dönüşüm Projesi Lideri olarak görevlerde bulundu.

Mehmet Bülent Kutacun
Mehmet Bülent Kutacun
Türkiye İş Bankası
Kartlı Ödeme Sistemi Birim Direktörü
Mehmet Bülent Kutacun
Mehmet Bülent Kutacun
Türkiye İş Bankası Kartlı Ödeme Sistemi Birim Direktörü

1999 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümünden mezun olan Mehmet Bülent Kutacun, aynı yıl Türkiye İş Bankası’nda iş hayatına atılmıştır. Kartlı ödeme sistemlerinde chargeback, fraud, otorizasyon ve takas süreçleri, kârlılık analizleri ve raporlama, üye işyerinde ürün geliştirme gibi farklı alanlarda görev alan Mehmet Bülent Kutacun halihazırda aynı kurumda Elektronik Ticaret ve Otorizasyon Birimi müdürü olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Ödeme sistemleri alanında çok sayıda projede yer almış ve alanında uzman olan Kutacun, Türkiye Bankalar Birliği ile Bankalararası Kart Merkezi (BKM) bünyesinde oluşturulan birçok çalışma grubu ve komitede yer almıştır. Halen BKM Operasyon ve Teknoloji Komitesi üyeliği görevini sürdürmektedir.

Ömer Arıkan
Ömer Arıkan
T-Soft
CEO
Ömer Arıkan
Ömer Arıkan
T-Soft CEO
Engin Kolat
Engin Kolat
UPS
Country Marketing Manager
Engin Kolat
Engin Kolat
UPS Country Marketing Manager
Tunç Günbey
Tunç Günbey
Digital Partners
CEO
Tunç Günbey
Tunç Günbey
Digital Partners CEO

Kadıköy Anadolu Lisesi’nden ve ardından Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünden mezun oldu. Kanada’da Ontario Eyaletinde Big Byte Computers mağazalarını kurdu ve işletti. Sırasıyla Kyrenia Jasmine Court Hotel ve The Ritz Carlton İstanbul otellerinde satış departmanlarında görev yaptı. 2007 yılında Reklamz Şirketler topluluğuna Satış Müdürü olarak katılan Tunç Günbey aynı dönemde Türkiye’nin ilk bölgesel indirim kuponları projesi olan Fırsat Paketi dergisini kurdu. 2010 yılında Reklamz Doğrudan Satış Grup Direktörü görevine getirildi. KOBİ’leri internet reklamcılığıyla tanıştırma ve internetten KOBİ’lerin satış yapmalarına yönelik projeler geliştirmek öncelikli görevleri arasında yer aldı. 2014 yılı başında, Digital Partners Medya Planlama Ajansını kurdu. Bünyesinde dijital medya planlama ve satın alma, arama motoru ve sosyal medya reklamcılığı, programmatic departmanı yanı sıra sosyal medya yönetimi ve web tasarımı hizmeti veren, kreatif departmanlarını kurarak, tüm internet reklam hizmetlerini bir çatı altında topladı. Digital Partners hali hazırda İstanbul genel merkezi yanı sıra İzmir, Ankara ve Antalya’da ki bölge müdürlükleri ve Londra’da ki ülke müdürlüğü ile Türkiye’nin en önde gelen dijital ajanslarından biri konumuna gelmiştir.

Gülgün Korkusuz
Gülgün Korkusuz
Uğurlu Danışmanlık
Founder
Gülgün Korkusuz
Gülgün Korkusuz
Uğurlu Danışmanlık Founder

1965 yılında Malatya'da doğan Gülgün Korkusuz lisans eğitimini Uludağ Üniversitesinde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Yönetim ve Organizasyonu bölümünde Yüksek Lisans yaptı ve meslek hayatına Koç Holding bünyesinde başladı. 1991 yılında Dış Ticaret alanına geçen Gülgün bir yandan İstanbul Üniversitesi Dış Ticaret bölümünde yeniden eğitime başlarken diğer yandan Gümrük Müşavirliği belgesini de aldı. 2001 yılına kadar yönetici olarak çalıştığı sektörlerde edindiği dış ticaret, markalaşma, devlet desteklerinden yararlanma konularındaki tecrübelerini aynı yılda kurduğu Uğurlu Danışmanlık Ltd. Şti. aracılığıyla sektörlerle paylaşmaya başladı. 2011-2012 yıllarında, 4,5 milyar USD ihracat hacmi olan Merter bölgesinin Sivil Toplum Kuruluşu MESİAD' ın Başkanlığı görevinin ardından Uğurlu Danışmanlık' ta yönetici olarak 500’den fazla firmaya konusunda uzman ekibi ile Devlet Teşvikleri konusunda hizmet vermeye devam etmektedir.

Nüket Oral Dokuz
Nüket Oral Dokuz
Mangolino
CEO
Nüket Oral Dokuz
Nüket Oral Dokuz
Mangolino CEO

1967 Yılında Ankara doğumlu Nüket Oral Dokuz evli ve 2 çocuk annesidir. İlköğrenimini Ankara da, Orta öğrenimini Malatya’da, Lise öğrenimini Bandırma’da tamamladı, İşletme Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunu olan Sayın Dokuz Bursa’da bilgisayar Programcılığı sertifika bölümünü bitirdi.

1987 Yılında Banvit Bilgi işlem ile iş Hayatına başladı, 1990 Türk Hava Yolları, 1993 onur Hava Yolları, 2004 World Focus Havayollarında çalıştı; 2010 Yılında kendi şirketini NÜDE Ticaret şahıs şirketini kurarak Ticaret hayatına başladı. En büyük Destekçisi Kız kardeşi Demet Oral Onat İle.

2010 yılında www.mangolino.com u kurarak E-Ticaret  hayatına başladı. 2. E-ticaret sitesi 2014 www.buyukbedeniz.com ile yoluna devam etmektedir. 2015 yılında NÜDE DANIŞMANLIK ELEKTRONİK HİZMETLER MAĞZACILIK ve TİCARET A.Ş. ile kendi E-ticaret sitelerinde satmak üzere Kadın giyim ürünlerinin tasarımı, imalatı ve ihracatına başladı.

Ürettiği 2 Tescilli markaları ANGELİNO BUTİK ve VALERİA FRATTA ile Türkiye’deki pazaryerleri (Hepsiburada, N11, Trendyol vs.) ve Yurtdışı pazar yerlerinde (MarkaVip, Zoodmall, Amazon Usa vs. )  ürünlerini online satılmaktadır.

2016 senesinden itibaren kendi web sitelerinden Micro İhracat ile Yurtdışı müşterilerine de ETGB’li kargo gönderim hizmeti vermektedir. 2017  New York’da açtıkları şubelerinin Showroom’u ile marka tanıtımı ve satışına başlamışlardır. Amerika’da ürünlerinin satışını yapmak ve iş kurmak isteyen Türk firmalarına danışmanlık hizmeti vermektedirler.

Öncelik hedefleri mutlu müşteriler ile mikro ihracatını artırarak İhracata katkıda bulunmak  Türkiye’nin marka ve ürünlerinin yurtdışına satışını yapmaktır. Tüm Kadın Girişimcilerinin destekçisidir. İFSAK, WECONNECT INTERNATIONAL, KEDEV, WBENC üyelikleri vardır.

Murat Öztermiyeci
Murat Öztermiyeci
PTS Worldwide Express
Executive Board Member
Murat Öztermiyeci
Murat Öztermiyeci
PTS Worldwide Express Executive Board Member
Bora Gülşeni
Bora Gülşeni
İş Bankası
Assistant Manager Paym.Sys.Div.
Bora Gülşeni
Bora Gülşeni
İş Bankası Assistant Manager Paym.Sys.Div.
Tolga Duman
Tolga Duman
Inter Patent
Founder
Tolga Duman
Tolga Duman
Inter Patent Founder

Tolga Duman – İnter Patent Hizmetleri Limited Şirketi – Genel Müdür 1975 Sivas doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Sivas ve Mersin’de tamamlamış, erken yaşta ticarete atılmıştır. Bu nedenle 1994’te Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisat bölümünde sürdürdüğü yüksek öğrenimini 2001’de tamamlamıştır. Sonrasında Bosch ve Yapı Kredi Bankası ve MNG Holding gibi kurumsal firmaların çeşitli yönetim kademelerinde yer almıştır. 2005 yılında sınai haklar danışmanlığı sektörünün öncü firmalarından biri bünyesinde “Özel Statülü Müşteri Temsilciliği” görevini sürdürürken, Türk Patent tarafından düzenlenen Patent ve Marka Vekilliği sınavını kazanarak, kurum nezdinde akredite vekil olmuştur. 2007 yılında kurucu ortak olarak yer aldığı İnter Patent Hizmetleri Limited şirketini 2011 yılında devralarak, halen yurt içi ve yurt dışında sınai mülkiyet alanında faaliyet gösteren firmanın genel müdürü olarak çalışma hayatına devam etmektedir. 2016 yılında üye olduğu Business Network International – BNI iş yönlendirme organizasyonunun aktif bir üyesidir. Boş zamanlarında doğa yürüyüşleri ve bisikletle geziler yapmaktan hoşlanan Duman, profesyonel kayak sporcusu ve eğitmenidir.

Emre İlban
Emre İlban
Ebebek
Ecommerce Unit Director
Emre İlban
Emre İlban
Ebebek Ecommerce Unit Director

Satış pazarlama müdürlüklerinden sonra Trendyol.com'da Strateji ve Merchandising Direktörü olarak görev yapan İlban, Collezione mağazasında ise "Online Satış Direktörü" olarak görev aldı. Son olarak Mayıs 2017’de E-bebek şirketinde E-ticaret Direktörü olarak göreve geldi.

Çetin Balekoğlu
Çetin Balekoğlu
CDEK
Sales & Operation Director
Çetin Balekoğlu
Çetin Balekoğlu
CDEK Sales & Operation Director

1972 Trabzon doğumlu olup İstanbul Üniversitesi mezunudur. 12 yıl IT sektöründe çalıştıktan sonra. 11 yıl UPS Türkiye’de çeşitli görevler yürüttükten sonra Teknoloji Destek Grubu Müdürü olarak 2015 yılında ayrılmıştır. 2016 yılında Gruz Kargo Genel Müdürlük görevine başlayarak , CIS ülkelerine e-ihracatı arttırabilmek adına gerek Türkiye’deki e-ticaret firmalarının direk satışları gerekse bu bölgedeki pazaryerleri ile eticaret sitelerinin arasında iş ortaklıklarının geliştirilmesi konusunda çalışmalar yapmıştır. 2018 yılından itibaren CDEK Kargo da Satış ve Operasyon Direktörü olarak göreve başlamış ve halen bu görevi yürütmektedir.

Ömer Balkaya
Ömer Balkaya
Sefamerve.com
COO
Ömer Balkaya
Ömer Balkaya
Sefamerve.com COO

Ömer Balkaya, 4,3 milyondan fazla hayranı ve Avrupa'nın en hızlı büyüyen şirketleriyle Türkiye'nin önde gelen sosyal e-ticaret şirketi Sefamerve’de, üretimden lojistik sektörüne, pazarlamadan müşteri hizmetleri ekibine kadar uzanan günlük operasyonları yönetmektedir.

Bilal Büyükdere
Bilal Büyükdere
Pixa Software
Bilal Büyükdere
Bilal Büyükdere
Pixa Software

Bilal Büyükdere, 2019 Yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Bu süreçte Ekin Teknoloji’de global satış departmanında yer almış ve yeni teknolojiler ve uluslararası sektör ile tanışma fırsatı bulmuştur. Insider’da ürün yöneticisi olarak görev alırken, kendi girişimine devam etmiştir. Aynı zamanda bu dönemde kendi girişimi olan “Smartsize” ile Ar-Ge çalışmalarına devam etmiştir. Bir diğer girişimi Pixa Lab ile e-ticaret sektörüne giriş yapan Bilal Büyükdere, Pixa Software şirketinin kurucu ortağıdır. Yaklaşık 15 aylık Ar-Ge çalışmaları sonucunda Pixa Software, inovatif bir girişim olan Pixa Lab’ı pazara sürmüş ve kullanıcılara kolay kullanımlı, tam entegrasyon kapasitesine sahip depo yönetimi sistemi ve e-ticaret entegrasyon hizmeti sağlamaktadır. Kurucu ortağı olduğu Pixa Software şirketinde Genel Müdür olarak girişim hayatına devam etmektedir.

Yusuf Tunç
Yusuf Tunç
Perlafurniture.com
Founder
Yusuf Tunç
Yusuf Tunç
Perlafurniture.com Founder
Volkan Doğru
Volkan Doğru
KSN Lojistik
Marketing Director
Volkan Doğru
Volkan Doğru
KSN Lojistik Marketing Director

Volkan Doğru, 1974 İstanbul doğumludur. Orta ve Lise öğrenimini Kültür Koleji’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirmiştir. 1996 yılından 1999 yılına kadar Uluslararası Finans Piyasalarında, Forex ve Emtia Piyasalarında, Yatırım Danışmanı ve Fon Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2001 yılında UPS Türkiye’de Yurt dışı Fiyatlandırma Müdürü olarak çalışmaya başlayan Doğru, 2010- 2016 yılları arasında önce UPS Türkiye Satış Operasyon Müdürlüğü ve daha sonra büyümesiyle dikkatleri çeken E-Ticaret pazarını yönetmek için oluşturulan Küçük Müşteriler Segment Müdürlüğü görevine terfi ettirilmiştir. 2017 yılında bu görevinden ayrılarak IQ+ ♥IT firmasında Kurucu ortak olarak E-Ticaret ve Lojistik Çözümleri üzerine yazılım ve projeler geliştirmeye yönelik danışmanlık yapmaya başlamıştır. Aynı zamanda, vizyon olarak aynı yönde buluştuğu, Sınır Ötesi E-Ticaret Lojistiği konusunda atılım yapma kararı alan ve e-ticaret başta olmak üzere ülke ekonomisine katkı yapan herkese veya yapmak isteyip yüksek lojistik maliyetler sebebiyle faaliyete geçemeyenlere ekonomik Lojistik çözümler oluşturan KSN Lojistik’te Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Volkan Doğru evli ve 1 çocuk babasıdır.

Uğur Akbıyık
Uğur Akbıyık
Rueonline.com
Ecommerce Unit Director
Uğur Akbıyık
Uğur Akbıyık
Rueonline.com Ecommerce Unit Director

9 Ekim, İstanbul doğumludur. Uludağ Üniversitesi’nde Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Sakarya Üniversitesi’nde ise Bilgi ve Belge yönetimi eğitimi aldı. Yaklaşık 9 yıldır e-ticaret ve dijital pazarlama alanında çalışıyor. Giyimden zücaciyye, müzik enstrümanlarından pet ürünlerine sektörün önde gelen firmalarında çalıştı. Son 2 yıldır rue markasının e-ticaret ve dijital pazarlama çalışmalarına ek olarak e-ihracat çalışmalarını yürütüyor.

Okan Arcan
Okan Arcan
PTS Kargo
Satış Direktörü
Okan Arcan
Okan Arcan
PTS Kargo Satış Direktörü

Kariyerine TNT Global Firmasında Müşteri Hizmetleri Şefi olarak başlayan Okan Arcan, ulusal ve uluslararası birçok firmada üst düzey pozisyonlarda görev aldı. Kariyerine PTS Kargo’da Satış Direktörü olarak devam eden Arcan, başlıca aşağıdaki şirketlerde deneyim sahibi olmuştur: TNT Global, PTS Kargo, Paket Taşımacılık A.Ş.

Bilal Sarıöz
Bilal Sarıöz
Digizoom
General Manager
Bilal Sarıöz
Bilal Sarıöz
Digizoom General Manager

Amsterdam, Hollanda’da kurulu Digizoom şirketinin yöneticisidir. Şirketlerin dijitalleşmesi ve e-ticaret konusunda uzmandır. Digizoom, hem e-ticaret hem de e-ihracat konularında müşterilerine çözümler sunar. Shopify tabanlı e-ticaret platformu kuran, dijital kampanyalarla satışları artırmak, e-ihracata ilişkin dijital danışmanlık yapan, ülke ve dijital pazar araştırması konularında uzmanlık sunan bir ajanstır. Google, Facebook, Shopify partner olarak geniş bir çözüm yelpazesine sahiptir.

İsmet Ergin
İsmet Ergin
Robotistan
Co-Founder
İsmet Ergin
İsmet Ergin
Robotistan Co-Founder

1988 yılında Antakya’da doğup ilk ve ortaokulu burada tamamlamıştır. İstanbul Atatürk Fen Lisesi’nde başladığı lise öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra üniversite için İstanbul’a tekrar dönerek Boğaziçi Üniversitesi Matematik bölümünden mezun olmuştur. Henüz üniversite öğrencisiyken beş arkadaş kurdukları Robotistan ile girişimcilik hayatına erken yaşta atılmıştır. Aynı zamanda yenilenebilir enerjiye olan ilgisi ile beraber biyogaz ve güneş enerjisi santral projeleri yürütmüştür. 

Robotistan’da dijital pazarlama, iş geliştirme ve e-ticaret yöneticisi olarak görev aldıktan sonra genel müdürlük görevini üstlenmiştir. Robotistan ekibiyle beraber 2016 yılında Sixfab markasını kurmuş, elektronik geliştirme kartları ve nesnelerin interneti alanlarında ürünler geliştirerek dünyaya ihraç etmeye başlamışlardır. İki firma bünyesinde ortak hayalleri paylaşan 40 kişilik bir ekiple beraber çalışmalarını sürdürmektedir. 

Evli ve bir çocuk babası olan Ergin, önündeki çalışma hayatında da yerli ve yüksek teknoloji ürünleri geliştirmeyi ve üretmeyi hedeflemektedir.

Kadir Kurtuluş
Kadir Kurtuluş
Proofstack
Co-Founder
Kadir Kurtuluş
Kadir Kurtuluş
Proofstack Co-Founder

İstanbul Barosunun üyesi ve Kurtuluş & Partners Law Firm’in kurucu avukatıdır. Türkiye’nin uluslararası alanda ödüllü olan ilk Blockchain projesi Proofstack (Eski adıyla Copyrobo) kurucu ortağıdır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki eğitiminden sonra İngiltere’de eğitim almaya devam etmiştir. Cambridge’de dil eğitimi aldıktan sonra 2010 yılında İngiltere Trinity St. David Üniversitesinde Master of Business Administration (MBA) yapmıştır. İngiltere’de eğitim aldığı yıllarda yüksek lisans eğitiminin yanı sıra İngiliz Şirketlerinde avukat olarak çalışmaya devam etmiş ve İngiltere’de faaliyet gösteren Türk- İngiliz Hukukçular Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Başkanlığı görevini ifa etmiştir. İngiltere’de kurulan ve faaliyet gösteren Türk- İngiliz Gazeteciler Birliği’nin Yönetim Kurulu Üyeliğini ve Hukuki Danışmanlığı görevini, Belçika’da kurulu olan Avrupa Barolar ve Hukuk Dernekleri konsey üyeliğini ve Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneğinin Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. Kadir Kurtuluş; Fikri ve Sınai Haklar, Bilişim Hukuku gibi hukuk alanlarında ve Blockchain, Kripto Para gibi ekonomi alanlarında uzmanlaşmıştır. Çeşitli ulusal ve uluslararası dergi, gazete ve diğer yayın birimlerinde yazıları yayınlanmakta olup ülke genelinde tanınmış TV kanallarında yapılan hukuk ve ekonomi programlarına yorumcu olarak katılmaktadır. Bunların yanı sıra belirli kurumların düzenlediği panellerde ve üniversitelerde düzenlenen konferanslarda konuşmacı olarak bulunmaktadır. T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığından Lisanslı Melek Yatırımcı olan Kadir Kurtuluş, almış olduğu Melek Yatırımcı Lisansı ile Melek Yatırımcı Ağına katılmış ve çeşitli projelere yatırım sağlayarak mentorluk yapmıştır. Kadir Kurtuluş, yeni nesil girişimcilik projelerini desteklemektedir.

Mustafa Aydın
Mustafa Aydın
LCW Design Thinking Facilitator
Mustafa Aydın
Mustafa Aydın
LCW Design Thinking Facilitator

“İnovasyonun çıkış noktası her fırsatta ve her koşulda insan odaklı düşünmektir. Hem çalışan hem de müşteri deneyimini insan odaklı düşünme metodolojisiyle ele alan şirketler yenilikçi ürün ve hizmet tasarımında önde olacaktır.” Mustafa Aydın, 2009 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesinden mezun olmuştur. Yalın Düşünce felsefesinin şirketlerde içselleştirilmesi ilk iş hayatı deneyimine başladı. Çalıştığı sektörlerde şirketlerin öğrenme ve gelişim süreci ile dönüşüm süreçlerinde yer almıştır. Aydın, kariyerine Yalın Enstitü Derneği’nde Öğretim Tasarımcısı olarak başladı. Burada “Öğrenme ve Gelişim süreçlerinde Yalın Düşünce” konulu çalışmalar gerçekleştirdi. Taşımacılık, Telekom ve havacılık gibi farklı sektörlerde Öğrenme ve Gelişim Yöneticiliği rolleri üstlendi. 2016 yılında LC Waikiki şirketinde Öğrenme Deneyimi Tasarımcısı olarak çalışmaya başladı. Müşteri Deneyimi, Çalışan Deneyimi ve Öğrenme Deneyimi konularındaki çalışmalar yürütüyor. 2017 yılından itibaren de Design Thinking bakış açısının kurum içerisinde içselleştirilmesi ve yaygınlaştırılması faaliyetlerini yürütüyor.

Mustafa Sönmezay
Mustafa Sönmezay
Comio Dijital Pazarlama
Co-Founder
Mustafa Sönmezay
Mustafa Sönmezay
Comio Dijital Pazarlama Co-Founder

Mustafa Sönmezay, 5 Mayıs 1981 tarihinde Bursa’da doğmuştur. 2003 yılında Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Askerliği sonrası, 2004 yılında Nilüfer Turizm ile turizm sektörü tecrübesi başlamıştır. 2009 yılına kadar Nilüfer’de Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürlüğü görevini sürdürmüştür. 2009-2011 yılları arasında Anadolu Ulaşım’da Pazarlama Müdürlüğü görevini üstlenen Mustafa Sönmezay, sektörde birçok yeni projenin başarıyla hayata geçmesini sağlamıştır. 2011 yılında Pamukkale Turizm’e Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü olarak transfer olan Sönmezay, çalışmalarını dijital iletişim ve e-ticaret alanında yoğunlaştırmıştır. 2015 yılında, e-ticaret ve dijital iletişim projeleriyle markalara danışmanlık hizmeti vermek üzere kurumsal çalışma hayatından ayrılmıştır. Uzun yıllar birlikte çalıştığı İbrahim Eyil ile Comio Dijital Pazarlama A.Ş.’nin kurucu ortağıdır. E-ticaret üzerine satış arttırıcı projeler, dijital reklam yönetimi, dijital medya planlama ve dijital platformlarda marka yönetimi üzerine çalışmalar yapmakta ve stratejiler geliştirmektedir. Pazarlama alanında yüksek lisans eğitimini yine Uludağ Üniversitesi’nde “E-Ticarette Tüketici Güveni” teziyle tamamlayan Mustafa Sönmezay, Bursa Halkla İlişkiler Derneği Başkanı, Uludağ Üniversitesi İİBF Mezunlar Derneği Başkan Yardımcısı, Genç Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir.