Ömer Nart
Ömer Nart
Worldef
Chairman
Ömer Nart
Ömer Nart
Worldef Chairman

2008’den beri E-ihracat girişimleri devam eden Ömer Nart, 2010’da Türkiye’nin ilk E-ihracat şirketi olan Markacom International’ı kurarak 22 ülkeye E-ihracat yapmıştır. 2014’de yeni bir girişim olarak Onlinemerter.com’u kurmuştur. Devamlı olarak E-ihracat sektörünün içinde bulunan Ömer Nart, 2017 yılında ise E-İhracat Platformu’nu kurarak, World eCommerce Forum adıyla Türkiye’deki çalışmalarıyla E-ihracat ekosistemine yeni ivmeler kazandırmaktadır. 

Orxan Isayev
Orxan Isayev
Worldef
CTO
Orxan Isayev
Orxan Isayev
Worldef CTO

1985 yılında Azerbaycan'ın Bakü şehrinde doğdu. Lisans eğitimini almak için geldiği İTÜ İşletme Mühendisliği bölümünü tamamladıktan sonra, sırasıyla yüksek lisansını Uluslararası Ticaret, ilk doktorasını Uluslararası İlişkiler ve ikinci doktorasını da Marketing alanında devam ettirdi. 10 yıla yakın süre ile Almanya merkezli Bosch and Siemens Home Appliances GmbH şirketinin CIS bölgesine bakan departmanında pazarlamadan operasyona, satıştan bölge yöneticiliğine kadar birçok alanda aktif görev edindi. Girişimci olarak Tutyakala.com sitesini 2014 yılında kurmuş ve bir taraftan da akademik faaliyetini devam ettirmiştir. Ayrıca İstanbul Ticaret Üniversitesi bünyesinde E-ihracat Mini MBA eğitim programını yürütmekte ve konuyla ilgili olarak firmalara danışmanlık hizmeti vermektedir. Rusça ve İngilizce dillerini akıcı olarak bilen Isayev’in uzmanlık alanı E-ihracat ve Dijital Pazarlamadır. Hali hazırda Word eCommerce Forum'un Eğitim Koordinatörlüğü görevini üstlenmektedir. Ayrıca, WEF’in işbirliği ile 33 ülkede faaliyet gösteren ve 25.000’den fazla influencer’i bünyesinde barındıran Dubai merkezli Keepface firmasının Türkiye temsilciliğini kurmuştur.

Hakan Enes Ermiş
Hakan Enes Ermiş
Worldef
CCO
Hakan Enes Ermiş
Hakan Enes Ermiş
Worldef CCO
Mehmet Bülent Kutacun
Mehmet Bülent Kutacun
İş Bankası
Card Payment Sys. Unit Director
Mehmet Bülent Kutacun
Mehmet Bülent Kutacun
İş Bankası Card Payment Sys. Unit Director

1999 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümünden mezun olan Mehmet Bülent Kutacun, aynı yıl Türkiye İş Bankası’nda iş hayatına atılmıştır. Kartlı ödeme sistemlerinde chargeback, fraud, otorizasyon ve takas süreçleri, kârlılık analizleri ve raporlama, üye işyerinde ürün geliştirme gibi farklı alanlarda görev alan Mehmet Bülent Kutacun halihazırda aynı kurumda Elektronik Ticaret ve Otorizasyon Birimi müdürü olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Ödeme sistemleri alanında çok sayıda projede yer almış ve alanında uzman olan Kutacun, Türkiye Bankalar Birliği ile Bankalararası Kart Merkezi (BKM) bünyesinde oluşturulan birçok çalışma grubu ve komitede yer almıştır. Halen BKM Operasyon ve Teknoloji Komitesi üyeliği görevini sürdürmektedir.

Ömer Arıkan
Ömer Arıkan
T-Soft
CEO
Ömer Arıkan
Ömer Arıkan
T-Soft CEO
Engin Kolat
Engin Kolat
UPS
Country Marketing Manager
Engin Kolat
Engin Kolat
UPS Country Marketing Manager
Tunç Günbey
Tunç Günbey
Digital Partners
CEO
Tunç Günbey
Tunç Günbey
Digital Partners CEO

Kadıköy Anadolu Lisesi’nden ve ardından Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünden mezun oldu. Kanada’da Ontario Eyaletinde Big Byte Computers mağazalarını kurdu ve işletti. Sırasıyla Kyrenia Jasmine Court Hotel ve The Ritz Carlton İstanbul otellerinde satış departmanlarında görev yaptı. 2007 yılında Reklamz Şirketler topluluğuna Satış Müdürü olarak katılan Tunç Günbey aynı dönemde Türkiye’nin ilk bölgesel indirim kuponları projesi olan Fırsat Paketi dergisini kurdu. 2010 yılında Reklamz Doğrudan Satış Grup Direktörü görevine getirildi. KOBİ’leri internet reklamcılığıyla tanıştırma ve internetten KOBİ’lerin satış yapmalarına yönelik projeler geliştirmek öncelikli görevleri arasında yer aldı. 2014 yılı başında, Digital Partners Medya Planlama Ajansını kurdu. Bünyesinde dijital medya planlama ve satın alma, arama motoru ve sosyal medya reklamcılığı, programmatic departmanı yanı sıra sosyal medya yönetimi ve web tasarımı hizmeti veren, kreatif departmanlarını kurarak, tüm internet reklam hizmetlerini bir çatı altında topladı. Digital Partners hali hazırda İstanbul genel merkezi yanı sıra İzmir, Ankara ve Antalya’da ki bölge müdürlükleri ve Londra’da ki ülke müdürlüğü ile Türkiye’nin en önde gelen dijital ajanslarından biri konumuna gelmiştir.

Gülgün Korkusuz
Gülgün Korkusuz
Uğurlu Danışmanlık
Founder
Gülgün Korkusuz
Gülgün Korkusuz
Uğurlu Danışmanlık Founder

1965 yılında Malatya'da doğan Gülgün Korkusuz lisans eğitimini Uludağ Üniversitesinde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Yönetim ve Organizasyonu bölümünde Yüksek Lisans yaptı ve meslek hayatına Koç Holding bünyesinde başladı. 1991 yılında Dış Ticaret alanına geçen Gülgün bir yandan İstanbul Üniversitesi Dış Ticaret bölümünde yeniden eğitime başlarken diğer yandan Gümrük Müşavirliği belgesini de aldı. 2001 yılına kadar yönetici olarak çalıştığı sektörlerde edindiği dış ticaret, markalaşma, devlet desteklerinden yararlanma konularındaki tecrübelerini aynı yılda kurduğu Uğurlu Danışmanlık Ltd. Şti. aracılığıyla sektörlerle paylaşmaya başladı. 2011-2012 yıllarında, 4,5 milyar USD ihracat hacmi olan Merter bölgesinin Sivil Toplum Kuruluşu MESİAD' ın Başkanlığı görevinin ardından Uğurlu Danışmanlık' ta yönetici olarak 500’den fazla firmaya konusunda uzman ekibi ile Devlet Teşvikleri konusunda hizmet vermeye devam etmektedir.

Nüket Oral Dokuz
Nüket Oral Dokuz
Mangolino
CEO
Nüket Oral Dokuz
Nüket Oral Dokuz
Mangolino CEO

1967 Yılında Ankara doğumlu Nüket Oral Dokuz evli ve 2 çocuk annesidir. İlköğrenimini Ankara da, Orta öğrenimini Malatya’da, Lise öğrenimini Bandırma’da tamamladı, İşletme Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunu olan Sayın Dokuz Bursa’da bilgisayar Programcılığı sertifika bölümünü bitirdi.

1987 Yılında Banvit Bilgi işlem ile iş Hayatına başladı, 1990 Türk Hava Yolları, 1993 onur Hava Yolları, 2004 World Focus Havayollarında çalıştı; 2010 Yılında kendi şirketini NÜDE Ticaret şahıs şirketini kurarak Ticaret hayatına başladı. En büyük Destekçisi Kız kardeşi Demet Oral Onat İle.

2010 yılında www.mangolino.com u kurarak E-Ticaret  hayatına başladı. 2. E-ticaret sitesi 2014 www.buyukbedeniz.com ile yoluna devam etmektedir. 2015 yılında NÜDE DANIŞMANLIK ELEKTRONİK HİZMETLER MAĞZACILIK ve TİCARET A.Ş. ile kendi E-ticaret sitelerinde satmak üzere Kadın giyim ürünlerinin tasarımı, imalatı ve ihracatına başladı.

Ürettiği 2 Tescilli markaları ANGELİNO BUTİK ve VALERİA FRATTA ile Türkiye’deki pazaryerleri (Hepsiburada, N11, Trendyol vs.) ve Yurtdışı pazar yerlerinde (MarkaVip, Zoodmall, Amazon Usa vs. )  ürünlerini online satılmaktadır.

2016 senesinden itibaren kendi web sitelerinden Micro İhracat ile Yurtdışı müşterilerine de ETGB’li kargo gönderim hizmeti vermektedir. 2017  New York’da açtıkları şubelerinin Showroom’u ile marka tanıtımı ve satışına başlamışlardır. Amerika’da ürünlerinin satışını yapmak ve iş kurmak isteyen Türk firmalarına danışmanlık hizmeti vermektedirler.

Öncelik hedefleri mutlu müşteriler ile mikro ihracatını artırarak İhracata katkıda bulunmak  Türkiye’nin marka ve ürünlerinin yurtdışına satışını yapmaktır. Tüm Kadın Girişimcilerinin destekçisidir. İFSAK, WECONNECT INTERNATIONAL, KEDEV, WBENC üyelikleri vardır.

Murat Öztermiyeci
Murat Öztermiyeci
PTS Worldwide Express
Executive Board Member
Murat Öztermiyeci
Murat Öztermiyeci
PTS Worldwide Express Executive Board Member
Bora Gülşeni
Bora Gülşeni
İş Bankası
Assistant Manager Paym.Sys.Div.
Bora Gülşeni
Bora Gülşeni
İş Bankası Assistant Manager Paym.Sys.Div.
Tolga Duman
Tolga Duman
Inter Patent
Founder
Tolga Duman
Tolga Duman
Inter Patent Founder

Tolga Duman – İnter Patent Hizmetleri Limited Şirketi – Genel Müdür 1975 Sivas doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Sivas ve Mersin’de tamamlamış, erken yaşta ticarete atılmıştır. Bu nedenle 1994’te Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisat bölümünde sürdürdüğü yüksek öğrenimini 2001’de tamamlamıştır. Sonrasında Bosch ve Yapı Kredi Bankası ve MNG Holding gibi kurumsal firmaların çeşitli yönetim kademelerinde yer almıştır. 2005 yılında sınai haklar danışmanlığı sektörünün öncü firmalarından biri bünyesinde “Özel Statülü Müşteri Temsilciliği” görevini sürdürürken, Türk Patent tarafından düzenlenen Patent ve Marka Vekilliği sınavını kazanarak, kurum nezdinde akredite vekil olmuştur. 2007 yılında kurucu ortak olarak yer aldığı İnter Patent Hizmetleri Limited şirketini 2011 yılında devralarak, halen yurt içi ve yurt dışında sınai mülkiyet alanında faaliyet gösteren firmanın genel müdürü olarak çalışma hayatına devam etmektedir. 2016 yılında üye olduğu Business Network International – BNI iş yönlendirme organizasyonunun aktif bir üyesidir. Boş zamanlarında doğa yürüyüşleri ve bisikletle geziler yapmaktan hoşlanan Duman, profesyonel kayak sporcusu ve eğitmenidir.

Emre İlban
Emre İlban
Ebebek
Ecommerce Unit Director
Emre İlban
Emre İlban
Ebebek Ecommerce Unit Director

Satış pazarlama müdürlüklerinden sonra Trendyol.com'da Strateji ve Merchandising Direktörü olarak görev yapan İlban, Collezione mağazasında ise "Online Satış Direktörü" olarak görev aldı. Son olarak Mayıs 2017’de E-bebek şirketinde E-ticaret Direktörü olarak göreve geldi.

Çetin Balekoğlu
Çetin Balekoğlu
CDEK
Sales & Operation Director
Çetin Balekoğlu
Çetin Balekoğlu
CDEK Sales & Operation Director

1972 Trabzon doğumlu olup İstanbul Üniversitesi mezunudur. 12 yıl IT sektöründe çalıştıktan sonra. 11 yıl UPS Türkiye’de çeşitli görevler yürüttükten sonra Teknoloji Destek Grubu Müdürü olarak 2015 yılında ayrılmıştır. 2016 yılında Gruz Kargo Genel Müdürlük görevine başlayarak , CIS ülkelerine e-ihracatı arttırabilmek adına gerek Türkiye’deki e-ticaret firmalarının direk satışları gerekse bu bölgedeki pazaryerleri ile eticaret sitelerinin arasında iş ortaklıklarının geliştirilmesi konusunda çalışmalar yapmıştır. 2018 yılından itibaren CDEK Kargo da Satış ve Operasyon Direktörü olarak göreve başlamış ve halen bu görevi yürütmektedir.

Okan Arcan
Okan Arcan
PTS Worldwide Express
Sales Director
Okan Arcan
Okan Arcan
PTS Worldwide Express Sales Director
Ömer Balkaya
Ömer Balkaya
Sefamerve.com
COO
Ömer Balkaya
Ömer Balkaya
Sefamerve.com COO

Ömer Balkaya, 4,3 milyondan fazla hayranı ve Avrupa'nın en hızlı büyüyen şirketleriyle Türkiye'nin önde gelen sosyal e-ticaret şirketi Sefamerve’de, üretimden lojistik sektörüne, pazarlamadan müşteri hizmetleri ekibine kadar uzanan günlük operasyonları yönetmektedir.

Dr.Gürcan Avcı
Dr.Gürcan Avcı
Keynes Danışmanlık, Partner
Dr.Gürcan Avcı
Dr.Gürcan Avcı
Keynes Danışmanlık, Partner

Gazi Üniversitesi İşletme ve Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Gürcan Avcı, Finansal Ekonomi alanında doktorasını tamamladı. Profesyonel hayatında, Ernst & Young Türkiye Finansal Hizmetler Danışmanlık Servisi bünyesinde Direktör olarak çalıştıktan sonra Kanada’da Finansal Teknoloji alanında faaliyet gösteren bir şirkette üst düzey yöneticilik yaptı ve Keynes Danışmanlık bünyesine Partner olarak katıldı. Halen Keynes Danışmanlık bünyesinde müşterilerine Ar-Ge ve İnovasyon Merkezi, Marka ve Turquality Belgesi, Kurumsal Yönetim ve Süreç Danışmanlığı hizmeti veren Gürcan Avcı ayrıca risk yönetimi ve finansal teknoloji/blockchain alanlarında geniş bir deneyime sahiptir.

Yusuf Tunç
Yusuf Tunç
Perlafurniture.com
Founder
Yusuf Tunç
Yusuf Tunç
Perlafurniture.com Founder
Burak Aykut
Burak Aykut
AntDecor
CEO
Burak Aykut
Burak Aykut
AntDecor CEO

Profesyonel İş hayatına YKB ve HSBC gibi firmalarda öğrencilik sıralarında başladı, 2006 yılında MBA ve askerlik sonrası doğduğu yer olan hizmet adına, Antalya Organize Sanayide bulunan Perge Plastik üretim tesisini kurdu.. 2016 yılına kadar otel proje taahhüt işleri yaparak Türkiye ve Dünya’da bir çok otel ile çalıştı. 2016 yılında internetten satış projesi olan Antdecor firmasını kurarak tüm Dünya’ya otel ekipmanı ve ürünleri satmaya başladı. World eCommerce Forum ile tanışması ile birlikte e-ihracat’a başlayarak ticaret hayatını da başka bir boyuta taşıdı. 2018 başından beri  www.antdecorglobal.com Pazar yeri ile birçok Türk üreticisinin ürünlerini tüm 5 kıtada birçok ülkeye pazarlayarak e-ihracat yapmaktadır.

Volkan Doğru
Volkan Doğru
KSN Lojistik
Marketing Director
Volkan Doğru
Volkan Doğru
KSN Lojistik Marketing Director

Volkan Doğru, 1974 İstanbul doğumludur. Orta ve Lise öğrenimini Kültür Koleji’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirmiştir. 1996 yılından 1999 yılına kadar Uluslararası Finans Piyasalarında, Forex ve Emtia Piyasalarında, Yatırım Danışmanı ve Fon Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2001 yılında UPS Türkiye’de Yurt dışı Fiyatlandırma Müdürü olarak çalışmaya başlayan Doğru, 2010- 2016 yılları arasında önce UPS Türkiye Satış Operasyon Müdürlüğü ve daha sonra büyümesiyle dikkatleri çeken E-Ticaret pazarını yönetmek için oluşturulan Küçük Müşteriler Segment Müdürlüğü görevine terfi ettirilmiştir. 2017 yılında bu görevinden ayrılarak IQ+ ♥IT firmasında Kurucu ortak olarak E-Ticaret ve Lojistik Çözümleri üzerine yazılım ve projeler geliştirmeye yönelik danışmanlık yapmaya başlamıştır. Aynı zamanda, vizyon olarak aynı yönde buluştuğu, Sınır Ötesi E-Ticaret Lojistiği konusunda atılım yapma kararı alan ve e-ticaret başta olmak üzere ülke ekonomisine katkı yapan herkese veya yapmak isteyip yüksek lojistik maliyetler sebebiyle faaliyete geçemeyenlere ekonomik Lojistik çözümler oluşturan KSN Lojistik’te Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Volkan Doğru evli ve 1 çocuk babasıdır.