Ömer Nart
Ömer Nart
Worldef
Chairman
Ömer Nart
Ömer Nart
Worldef Chairman

2008’den beri E-ihracat girişimleri devam eden Ömer Nart, 2010’da Türkiye’nin ilk E-ihracat şirketi olan Markacom International’ı kurarak 22 ülkeye E-ihracat yapmıştır. 2014’de yeni bir girişim olarak Onlinemerter.com’u kurmuştur. Devamlı olarak E-ihracat sektörünün içinde bulunan Ömer Nart, 2017 yılında ise E-İhracat Platformu’nu kurarak, World eCommerce Forum adıyla Türkiye’deki çalışmalarıyla E-ihracat ekosistemine yeni ivmeler kazandırmaktadır. 

Orxan Isayev
Orxan Isayev
Worldef
Business School Genel Müdürü
Orxan Isayev
Orxan Isayev
Worldef Business School

1985 yılında Azerbaycan'ın Bakü şehrinde doğdu. Lisans eğitimini almak için geldiği İTÜ İşletme Mühendisliği bölümünü tamamladıktan sonra, sırasıyla yüksek lisansını Uluslararası Ticaret, ilk doktorasını Uluslararası İlişkiler ve ikinci doktorasını da Marketing alanında devam ettirdi. 10 yıla yakın süre ile Almanya merkezli Bosch and Siemens Home Appliances GmbH şirketinin CIS bölgesine bakan departmanında pazarlamadan operasyona, satıştan bölge yöneticiliğine kadar birçok alanda aktif görev edindi. Girişimci olarak Tutyakala.com sitesini 2014 yılında kurmuş ve bir taraftan da akademik faaliyetini devam ettirmiştir. Ayrıca İstanbul Ticaret Üniversitesi bünyesinde E-ihracat Mini MBA eğitim programını yürütmekte ve konuyla ilgili olarak firmalara danışmanlık hizmeti vermektedir. Rusça ve İngilizce dillerini akıcı olarak bilen Isayev’in uzmanlık alanı E-ihracat ve Dijital Pazarlamadır. Hali hazırda Word eCommerce Forum'un Eğitim Koordinatörlüğü görevini üstlenmektedir. Ayrıca, WEF’in işbirliği ile 33 ülkede faaliyet gösteren ve 25.000’den fazla influencer’i bünyesinde barındıran Dubai merkezli Keepface firmasının Türkiye temsilciliğini kurmuştur.

Çağdaş Yeşilbağ
Çağdaş Yeşilbağ
WORLDEF
Enterprise Kıdemli Danışmanı
Çağdaş Yeşilbağ
Çağdaş Yeşilbağ
WORLDEF Enterprise Kıdemli Danışmanı
Mehmet Bülent Kutacun
Mehmet Bülent Kutacun
İş Bankası
Card Payment Sys. Unit Director
Mehmet Bülent Kutacun
Mehmet Bülent Kutacun
İş Bankası Card Payment Sys. Unit Director

1999 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümünden mezun olan Mehmet Bülent Kutacun, aynı yıl Türkiye İş Bankası’nda iş hayatına atılmıştır. Kartlı ödeme sistemlerinde chargeback, fraud, otorizasyon ve takas süreçleri, kârlılık analizleri ve raporlama, üye işyerinde ürün geliştirme gibi farklı alanlarda görev alan Mehmet Bülent Kutacun halihazırda aynı kurumda Elektronik Ticaret ve Otorizasyon Birimi müdürü olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Ödeme sistemleri alanında çok sayıda projede yer almış ve alanında uzman olan Kutacun, Türkiye Bankalar Birliği ile Bankalararası Kart Merkezi (BKM) bünyesinde oluşturulan birçok çalışma grubu ve komitede yer almıştır. Halen BKM Operasyon ve Teknoloji Komitesi üyeliği görevini sürdürmektedir.

Ömer Arıkan
Ömer Arıkan
T-Soft
CEO
Ömer Arıkan
Ömer Arıkan
T-Soft CEO
Engin Kolat
Engin Kolat
UPS
Country Marketing Manager
Engin Kolat
Engin Kolat
UPS Country Marketing Manager
Tunç Günbey
Tunç Günbey
Digital Partners
CEO
Tunç Günbey
Tunç Günbey
Digital Partners CEO

Kadıköy Anadolu Lisesi’nden ve ardından Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünden mezun oldu. Kanada’da Ontario Eyaletinde Big Byte Computers mağazalarını kurdu ve işletti. Sırasıyla Kyrenia Jasmine Court Hotel ve The Ritz Carlton İstanbul otellerinde satış departmanlarında görev yaptı. 2007 yılında Reklamz Şirketler topluluğuna Satış Müdürü olarak katılan Tunç Günbey aynı dönemde Türkiye’nin ilk bölgesel indirim kuponları projesi olan Fırsat Paketi dergisini kurdu. 2010 yılında Reklamz Doğrudan Satış Grup Direktörü görevine getirildi. KOBİ’leri internet reklamcılığıyla tanıştırma ve internetten KOBİ’lerin satış yapmalarına yönelik projeler geliştirmek öncelikli görevleri arasında yer aldı. 2014 yılı başında, Digital Partners Medya Planlama Ajansını kurdu. Bünyesinde dijital medya planlama ve satın alma, arama motoru ve sosyal medya reklamcılığı, programmatic departmanı yanı sıra sosyal medya yönetimi ve web tasarımı hizmeti veren, kreatif departmanlarını kurarak, tüm internet reklam hizmetlerini bir çatı altında topladı. Digital Partners hali hazırda İstanbul genel merkezi yanı sıra İzmir, Ankara ve Antalya’da ki bölge müdürlükleri ve Londra’da ki ülke müdürlüğü ile Türkiye’nin en önde gelen dijital ajanslarından biri konumuna gelmiştir.

Gülgün Korkusuz
Gülgün Korkusuz
Uğurlu Danışmanlık
Founder
Gülgün Korkusuz
Gülgün Korkusuz
Uğurlu Danışmanlık Founder

1965 yılında Malatya'da doğan Gülgün Korkusuz lisans eğitimini Uludağ Üniversitesinde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Yönetim ve Organizasyonu bölümünde Yüksek Lisans yaptı ve meslek hayatına Koç Holding bünyesinde başladı. 1991 yılında Dış Ticaret alanına geçen Gülgün bir yandan İstanbul Üniversitesi Dış Ticaret bölümünde yeniden eğitime başlarken diğer yandan Gümrük Müşavirliği belgesini de aldı. 2001 yılına kadar yönetici olarak çalıştığı sektörlerde edindiği dış ticaret, markalaşma, devlet desteklerinden yararlanma konularındaki tecrübelerini aynı yılda kurduğu Uğurlu Danışmanlık Ltd. Şti. aracılığıyla sektörlerle paylaşmaya başladı. 2011-2012 yıllarında, 4,5 milyar USD ihracat hacmi olan Merter bölgesinin Sivil Toplum Kuruluşu MESİAD' ın Başkanlığı görevinin ardından Uğurlu Danışmanlık' ta yönetici olarak 500’den fazla firmaya konusunda uzman ekibi ile Devlet Teşvikleri konusunda hizmet vermeye devam etmektedir.

Nüket Oral Dokuz
Nüket Oral Dokuz
Mangolino
CEO
Nüket Oral Dokuz
Nüket Oral Dokuz
Mangolino CEO

1967 Yılında Ankara doğumlu Nüket Oral Dokuz evli ve 2 çocuk annesidir. İlköğrenimini Ankara da, Orta öğrenimini Malatya’da, Lise öğrenimini Bandırma’da tamamladı, İşletme Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunu olan Sayın Dokuz Bursa’da bilgisayar Programcılığı sertifika bölümünü bitirdi.

1987 Yılında Banvit Bilgi işlem ile iş Hayatına başladı, 1990 Türk Hava Yolları, 1993 onur Hava Yolları, 2004 World Focus Havayollarında çalıştı; 2010 Yılında kendi şirketini NÜDE Ticaret şahıs şirketini kurarak Ticaret hayatına başladı. En büyük Destekçisi Kız kardeşi Demet Oral Onat İle.

2010 yılında www.mangolino.com u kurarak E-Ticaret  hayatına başladı. 2. E-ticaret sitesi 2014 www.buyukbedeniz.com ile yoluna devam etmektedir. 2015 yılında NÜDE DANIŞMANLIK ELEKTRONİK HİZMETLER MAĞZACILIK ve TİCARET A.Ş. ile kendi E-ticaret sitelerinde satmak üzere Kadın giyim ürünlerinin tasarımı, imalatı ve ihracatına başladı.

Ürettiği 2 Tescilli markaları ANGELİNO BUTİK ve VALERİA FRATTA ile Türkiye’deki pazaryerleri (Hepsiburada, N11, Trendyol vs.) ve Yurtdışı pazar yerlerinde (MarkaVip, Zoodmall, Amazon Usa vs. )  ürünlerini online satılmaktadır.

2016 senesinden itibaren kendi web sitelerinden Micro İhracat ile Yurtdışı müşterilerine de ETGB’li kargo gönderim hizmeti vermektedir. 2017  New York’da açtıkları şubelerinin Showroom’u ile marka tanıtımı ve satışına başlamışlardır. Amerika’da ürünlerinin satışını yapmak ve iş kurmak isteyen Türk firmalarına danışmanlık hizmeti vermektedirler.

Öncelik hedefleri mutlu müşteriler ile mikro ihracatını artırarak İhracata katkıda bulunmak  Türkiye’nin marka ve ürünlerinin yurtdışına satışını yapmaktır. Tüm Kadın Girişimcilerinin destekçisidir. İFSAK, WECONNECT INTERNATIONAL, KEDEV, WBENC üyelikleri vardır.

Murat Öztermiyeci
Murat Öztermiyeci
PTS Worldwide Express
Executive Board Member
Murat Öztermiyeci
Murat Öztermiyeci
PTS Worldwide Express Executive Board Member
Bora Gülşeni
Bora Gülşeni
İş Bankası
Assistant Manager Paym.Sys.Div.
Bora Gülşeni
Bora Gülşeni
İş Bankası Assistant Manager Paym.Sys.Div.
Tolga Duman
Tolga Duman
Inter Patent
Founder
Tolga Duman
Tolga Duman
Inter Patent Founder

Tolga Duman – İnter Patent Hizmetleri Limited Şirketi – Genel Müdür 1975 Sivas doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Sivas ve Mersin’de tamamlamış, erken yaşta ticarete atılmıştır. Bu nedenle 1994’te Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisat bölümünde sürdürdüğü yüksek öğrenimini 2001’de tamamlamıştır. Sonrasında Bosch ve Yapı Kredi Bankası ve MNG Holding gibi kurumsal firmaların çeşitli yönetim kademelerinde yer almıştır. 2005 yılında sınai haklar danışmanlığı sektörünün öncü firmalarından biri bünyesinde “Özel Statülü Müşteri Temsilciliği” görevini sürdürürken, Türk Patent tarafından düzenlenen Patent ve Marka Vekilliği sınavını kazanarak, kurum nezdinde akredite vekil olmuştur. 2007 yılında kurucu ortak olarak yer aldığı İnter Patent Hizmetleri Limited şirketini 2011 yılında devralarak, halen yurt içi ve yurt dışında sınai mülkiyet alanında faaliyet gösteren firmanın genel müdürü olarak çalışma hayatına devam etmektedir. 2016 yılında üye olduğu Business Network International – BNI iş yönlendirme organizasyonunun aktif bir üyesidir. Boş zamanlarında doğa yürüyüşleri ve bisikletle geziler yapmaktan hoşlanan Duman, profesyonel kayak sporcusu ve eğitmenidir.

Emre İlban
Emre İlban
Ebebek
Ecommerce Unit Director
Emre İlban
Emre İlban
Ebebek Ecommerce Unit Director

Satış pazarlama müdürlüklerinden sonra Trendyol.com'da Strateji ve Merchandising Direktörü olarak görev yapan İlban, Collezione mağazasında ise "Online Satış Direktörü" olarak görev aldı. Son olarak Mayıs 2017’de E-bebek şirketinde E-ticaret Direktörü olarak göreve geldi.

Çetin Balekoğlu
Çetin Balekoğlu
CDEK
Sales & Operation Director
Çetin Balekoğlu
Çetin Balekoğlu
CDEK Sales & Operation Director

1972 Trabzon doğumlu olup İstanbul Üniversitesi mezunudur. 12 yıl IT sektöründe çalıştıktan sonra. 11 yıl UPS Türkiye’de çeşitli görevler yürüttükten sonra Teknoloji Destek Grubu Müdürü olarak 2015 yılında ayrılmıştır. 2016 yılında Gruz Kargo Genel Müdürlük görevine başlayarak , CIS ülkelerine e-ihracatı arttırabilmek adına gerek Türkiye’deki e-ticaret firmalarının direk satışları gerekse bu bölgedeki pazaryerleri ile eticaret sitelerinin arasında iş ortaklıklarının geliştirilmesi konusunda çalışmalar yapmıştır. 2018 yılından itibaren CDEK Kargo da Satış ve Operasyon Direktörü olarak göreve başlamış ve halen bu görevi yürütmektedir.

Okan Arcan
Okan Arcan
PTS Worldwide Express
Sales Director
Okan Arcan
Okan Arcan
PTS Worldwide Express Sales Director
Ömer Balkaya
Ömer Balkaya
Sefamerve.com
COO
Ömer Balkaya
Ömer Balkaya
Sefamerve.com COO

Ömer Balkaya, 4,3 milyondan fazla hayranı ve Avrupa'nın en hızlı büyüyen şirketleriyle Türkiye'nin önde gelen sosyal e-ticaret şirketi Sefamerve’de, üretimden lojistik sektörüne, pazarlamadan müşteri hizmetleri ekibine kadar uzanan günlük operasyonları yönetmektedir.

Dr.Gürcan Avcı
Dr.Gürcan Avcı
Keynes Danışmanlık, Partner
Dr.Gürcan Avcı
Dr.Gürcan Avcı
Keynes Danışmanlık, Partner

Gazi Üniversitesi İşletme ve Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Gürcan Avcı, Finansal Ekonomi alanında doktorasını tamamladı. Profesyonel hayatında, Ernst & Young Türkiye Finansal Hizmetler Danışmanlık Servisi bünyesinde Direktör olarak çalıştıktan sonra Kanada’da Finansal Teknoloji alanında faaliyet gösteren bir şirkette üst düzey yöneticilik yaptı ve Keynes Danışmanlık bünyesine Partner olarak katıldı. Halen Keynes Danışmanlık bünyesinde müşterilerine Ar-Ge ve İnovasyon Merkezi, Marka ve Turquality Belgesi, Kurumsal Yönetim ve Süreç Danışmanlığı hizmeti veren Gürcan Avcı ayrıca risk yönetimi ve finansal teknoloji/blockchain alanlarında geniş bir deneyime sahiptir.

Yusuf Tunç
Yusuf Tunç
Perlafurniture.com
Founder
Yusuf Tunç
Yusuf Tunç
Perlafurniture.com Founder
Burak Aykut
Burak Aykut
AntDecor
CEO
Burak Aykut
Burak Aykut
AntDecor CEO

Profesyonel İş hayatına YKB ve HSBC gibi firmalarda öğrencilik sıralarında başladı, 2006 yılında MBA ve askerlik sonrası doğduğu yer olan hizmet adına, Antalya Organize Sanayide bulunan Perge Plastik üretim tesisini kurdu.. 2016 yılına kadar otel proje taahhüt işleri yaparak Türkiye ve Dünya’da bir çok otel ile çalıştı. 2016 yılında internetten satış projesi olan Antdecor firmasını kurarak tüm Dünya’ya otel ekipmanı ve ürünleri satmaya başladı. World eCommerce Forum ile tanışması ile birlikte e-ihracat’a başlayarak ticaret hayatını da başka bir boyuta taşıdı. 2018 başından beri  www.antdecorglobal.com Pazar yeri ile birçok Türk üreticisinin ürünlerini tüm 5 kıtada birçok ülkeye pazarlayarak e-ihracat yapmaktadır.

Volkan Doğru
Volkan Doğru
KSN Lojistik
Marketing Director
Volkan Doğru
Volkan Doğru
KSN Lojistik Marketing Director

Volkan Doğru, 1974 İstanbul doğumludur. Orta ve Lise öğrenimini Kültür Koleji’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirmiştir. 1996 yılından 1999 yılına kadar Uluslararası Finans Piyasalarında, Forex ve Emtia Piyasalarında, Yatırım Danışmanı ve Fon Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2001 yılında UPS Türkiye’de Yurt dışı Fiyatlandırma Müdürü olarak çalışmaya başlayan Doğru, 2010- 2016 yılları arasında önce UPS Türkiye Satış Operasyon Müdürlüğü ve daha sonra büyümesiyle dikkatleri çeken E-Ticaret pazarını yönetmek için oluşturulan Küçük Müşteriler Segment Müdürlüğü görevine terfi ettirilmiştir. 2017 yılında bu görevinden ayrılarak IQ+ ♥IT firmasında Kurucu ortak olarak E-Ticaret ve Lojistik Çözümleri üzerine yazılım ve projeler geliştirmeye yönelik danışmanlık yapmaya başlamıştır. Aynı zamanda, vizyon olarak aynı yönde buluştuğu, Sınır Ötesi E-Ticaret Lojistiği konusunda atılım yapma kararı alan ve e-ticaret başta olmak üzere ülke ekonomisine katkı yapan herkese veya yapmak isteyip yüksek lojistik maliyetler sebebiyle faaliyete geçemeyenlere ekonomik Lojistik çözümler oluşturan KSN Lojistik’te Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Volkan Doğru evli ve 1 çocuk babasıdır.

Korcan Tugrul
Korcan Tugrul
Skynet
Business Development Manager
Korcan Tugrul
Korcan Tugrul
Skynet Business Development Manager
Sadra Mahrabi
Sadra Mahrabi
Rodoal.com
Founder
Sadra Mahrabi
Sadra Mahrabi
Rodoal.com Founder

jkdahsşjda

Bilal Sarıöz
Bilal Sarıöz
Digizoom
General Manager
Bilal Sarıöz
Bilal Sarıöz
Digizoom General Manager

Amsterdam, Hollanda’da kurulu Digizoom şirketinin yöneticisidir. Şirketlerin dijitalleşmesi ve e-ticaret konusunda uzmandır. Digizoom, hem e-ticaret hem de e-ihracat konularında müşterilerine çözümler sunar. Shopify tabanlı e-ticaret platformu kuran, dijital kampanyalarla satışları artırmak, e-ihracata ilişkin dijital danışmanlık yapan, ülke ve dijital pazar araştırması konularında uzmanlık sunan bir ajanstır. Google, Facebook, Shopify partner olarak geniş bir çözüm yelpazesine sahiptir.

İsmet Ergin
İsmet Ergin
Robotistan
Co-Founder
İsmet Ergin
İsmet Ergin
Robotistan Co-Founder

1988 yılında Antakya’da doğup ilk ve ortaokulu burada tamamlamıştır. İstanbul Atatürk Fen Lisesi’nde başladığı lise öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra üniversite için İstanbul’a tekrar dönerek Boğaziçi Üniversitesi Matematik bölümünden mezun olmuştur. Henüz üniversite öğrencisiyken beş arkadaş kurdukları Robotistan ile girişimcilik hayatına erken yaşta atılmıştır. Aynı zamanda yenilenebilir enerjiye olan ilgisi ile beraber biyogaz ve güneş enerjisi santral projeleri yürütmüştür. 

Robotistan’da dijital pazarlama, iş geliştirme ve e-ticaret yöneticisi olarak görev aldıktan sonra genel müdürlük görevini üstlenmiştir. Robotistan ekibiyle beraber 2016 yılında Sixfab markasını kurmuş, elektronik geliştirme kartları ve nesnelerin interneti alanlarında ürünler geliştirerek dünyaya ihraç etmeye başlamışlardır. İki firma bünyesinde ortak hayalleri paylaşan 40 kişilik bir ekiple beraber çalışmalarını sürdürmektedir. 

Evli ve bir çocuk babası olan Ergin, önündeki çalışma hayatında da yerli ve yüksek teknoloji ürünleri geliştirmeyi ve üretmeyi hedeflemektedir.

Kadir Kurtuluş
Kadir Kurtuluş
Proofstack
Co-Founder
Kadir Kurtuluş
Kadir Kurtuluş
Proofstack Co-Founder

İstanbul Barosunun üyesi ve Kurtuluş & Partners Law Firm’in kurucu avukatıdır. Türkiye’nin uluslararası alanda ödüllü olan ilk Blockchain projesi Proofstack (Eski adıyla Copyrobo) kurucu ortağıdır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki eğitiminden sonra İngiltere’de eğitim almaya devam etmiştir. Cambridge’de dil eğitimi aldıktan sonra 2010 yılında İngiltere Trinity St. David Üniversitesinde Master of Business Administration (MBA) yapmıştır. İngiltere’de eğitim aldığı yıllarda yüksek lisans eğitiminin yanı sıra İngiliz Şirketlerinde avukat olarak çalışmaya devam etmiş ve İngiltere’de faaliyet gösteren Türk- İngiliz Hukukçular Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Başkanlığı görevini ifa etmiştir. İngiltere’de kurulan ve faaliyet gösteren Türk- İngiliz Gazeteciler Birliği’nin Yönetim Kurulu Üyeliğini ve Hukuki Danışmanlığı görevini, Belçika’da kurulu olan Avrupa Barolar ve Hukuk Dernekleri konsey üyeliğini ve Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneğinin Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. Kadir Kurtuluş; Fikri ve Sınai Haklar, Bilişim Hukuku gibi hukuk alanlarında ve Blockchain, Kripto Para gibi ekonomi alanlarında uzmanlaşmıştır. Çeşitli ulusal ve uluslararası dergi, gazete ve diğer yayın birimlerinde yazıları yayınlanmakta olup ülke genelinde tanınmış TV kanallarında yapılan hukuk ve ekonomi programlarına yorumcu olarak katılmaktadır. Bunların yanı sıra belirli kurumların düzenlediği panellerde ve üniversitelerde düzenlenen konferanslarda konuşmacı olarak bulunmaktadır. T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığından Lisanslı Melek Yatırımcı olan Kadir Kurtuluş, almış olduğu Melek Yatırımcı Lisansı ile Melek Yatırımcı Ağına katılmış ve çeşitli projelere yatırım sağlayarak mentorluk yapmıştır. Kadir Kurtuluş, yeni nesil girişimcilik projelerini desteklemektedir.

Hakan Çınar
Hakan Çınar
Ünsped I CEO
Hakan Çınar
Hakan Çınar
Ünsped I CEO

1969’da İstanbul'da doğdu. Lise eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesine girdi. 1991 yılında mezuniyetini takiben sırasıyla "Para ve Banka", "Finansman", ve "Uluslararası İktisat" alanlarında yüksek lisans yaptı. Sonrasında ise Uluslararası Ticaret ve Avrupa Birliği üzerine doktora gerçekleştirerek, Avrupa Birliği’ndeki “Gümrük Doktrinleri” üzerine araştırmalar gerçekleştirdi. 1988 yılından itibaren profesyonel iş yaşantısını sürdüren Çınar, uzun yıllar bir Holding bünyesinde Dış Ticaret yöneticiliği ve ardından da üst düzey yöneticilik görevleri üstlendi. 2001 yılında ise lojistik sektörünün en önemli firmalarından bir tanesinde Üst Düzey Yöneticilik görevlerinde bulundu. 2014 yılı Temmuz ayında Ünsped Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Hizmetleri A.Ş. firmasına CEO(İcra Kurulu Başkanı) olarak katılan Çınar 1993 yılından bu yana aynı zamanda eğitmenlik ve akademisyenlik görevlerini de yürütmektedir. Çınar Turkcell, Petrol Ofisi, Siemens, Bosch, Tüpraş, Petkim, Türk Hava Yolları gibi pek çok özel ve kamu kuruluşuna eğitimler de vermeyi sürdürmektedir. Çınar halen, Kültür Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü’nde Lisans Öğretim Görevliliği görevini de sürdürmekte olup, 24 yıldan bu yana aralıksız akademisyenliğe de devam etmektedir. Çınar, 3 yıl boyunca çeşitli TV kanallarında Lojistik ve Dış Ticaret konulu programların yapımcılığı ve sunuculuğunu da üstlenmiştir. Başta Dünya Gazetesi olmak üzere, pek çok sektörel yayın organında halen yazarlık görevini de sürdürmekte olan Çınar'ın kendisine ait olarak yayınlanmış olan dört de kitabı bulunmaktadır. İngilizce ve Almanca bilen Çınar evli ve iki çocuk babasıdır.

Altan Çolak
Altan Çolak
Sempeak
Founder
Altan Çolak
Altan Çolak
Sempeak Founder

2003 yılında profesyonel “Reklam Satış” hayatına başladı, 2006 yılında üniversite eğitimini Satış ve Reklam Yönetimi, ardından İşletme Bölümünü bitirerek tamamladı. Eğitim dönemi sırasında ve sonrasında sırası ile gazete, radyo, tv ve dergilerin reklam satış departmanlarında satış temsilciliği ve müdürlüğü yaptı. 2005 yılında sektörün önde gelen teknoloji eğitim firmasının Satış ve Pazarlama Müdürlüğüne başladı. 2011 yılında “Sempeak” Arama Motoru Reklam Ajansını ardından 2013 yılında “Red and Grey Media” Dijital Medya Reklam Ajansını kurdu. 2014 yılında “Roipeak” markası altında Parkbul otopark uygulaması ve Ahsar sosyal medya platformuna yatırımlar gerçekleştirdi. Tüm bu markaları ve 2015 yılında kurduğu “Keyboard Medya” Satın Alma ve Planlama Ajansını “Peak Grup” çatısı altında topladı. Kurduğu şirketler ve 50 kişiden fazla çalışanı ile bu sektöre hizmet eden Altan Çolak, evli bir kız ve erkek çocuğu babasıdır.

Uğur Akbıyık
Uğur Akbıyık
Rueonline.com
Ecommerce Unit Director
Uğur Akbıyık
Uğur Akbıyık
Rueonline.com Ecommerce Unit Director

9 Ekim, İstanbul doğumludur. Uludağ Üniversitesi’nde Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Sakarya Üniversitesi’nde ise Bilgi ve Belge yönetimi eğitimi aldı. Yaklaşık 9 yıldır e-ticaret ve dijital pazarlama alanında çalışıyor. Giyimden zücaciyye, müzik enstrümanlarından pet ürünlerine sektörün önde gelen firmalarında çalıştı. Son 2 yıldır rue markasının e-ticaret ve dijital pazarlama çalışmalarına ek olarak e-ihracat çalışmalarını yürütüyor.