Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Ülker, e-ihracat ile global pazarlarda büyümeyi hedefliyor

Dünyaca ünlü gıda devi Ülker, tüketicilerine farklı araçlar vasıtasıyla ulaşmayı hedefliyor. Bunun doğrultusunda e-ihracat pazarına giren Ülker, Amazon Avrupa’da bulunan Ülker Shop mağazasıyla Hollanda, İtalya ve Fransa’da hizmet vermeye başladı.
Ülker

Ülker’in ürünleri arasında; Albeni, Hanımeller ve Biskrem gibi markaların ürünleri bulunuyor. Ülker, bu hizmeti İngiltere, İspanya ve Almanya’da da vermeyi planlıyor. Ülker’in e-ihracat özelindeki tedarik altyapısı sadece online kanallara hizmet veren E-Star aracılığıyla sağlanıyor.

“Ülker ürünlerini farklı kanallarla dünyanın her yerine ulaştırmayı hedefliyoruz”

Ülker İş Geliştirme Direktörü Utku Soylu, Ülker olarak büyük ihracat potansiyeline sahip olduklarını; bu doğrultuda bu potansiyeli e-ihracatta kullandıklarını ifade etti. Soylu, bütün operasyonel süreçlerin E-Star altyapısıyla sağlanıldığını; ürünleri farklı kanallar aracılığıyla farklı bölgelere taşıyarak büyüme hedeflerine biraz daha yaklaşacaklarını vurguladı. İlk mağazaların Hollanda, İtalya ve Fransa’da açıldığını belirten Soylu, “Bu mağazaları Almanya, İspanya ve İngiltere pazarına da getireceğiz. Ülker ürünlerini farklı kanallar aracılığıyla dünyanın her yerine ulaştırmak bizim ana hedefimiz.” şeklinde konuştu.

E-Star global operasyonlar müdürü Kunter Aşkın ise, global pazarlarda rağbet gören markaları dünyadaki tüketicilerle buluşturmayı, tüm ortakları için pazarı büyütmeyi hedeflediklerini ifade etti. E-Star, e-ticaret dünyasına girmeyi hedefleyen markalara özel ürün ve hizmetler sunan bir kurum.

2019 yılında Yıldız Holding bünyesinde kurulan E-Star, Yıldız Holding markaları dışında da e-ticaret pazarına girmek isteyen markalarla işbirliği yapıyor. E-Star; Banabi, Getir, istegelsin, Avansas, Ofis, Trendyol, Hepsiburada, N11, Çiçek Sepeti ve Gittigidiyor gibi şirketlerin e-ticaret operasyonel organizasyonlarını üstleniyor. Şirket, ayrıca, Amazon Avrupa’da da hizmet veriyor.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler