Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Türkiye’nin e-ticarete özel ilk kariyer merkezi açıldı: WORLDEF Kariyer Merkezi

Uluslararası e-ticaret ve e-ihracat platformu WORLDEF bünyesinde Kariyer Merkezi açıldı. E-ticaret alanında kalifiye ve eğitimli kişileri ekosistemin önemli markaları ile buluşturmayı hedefleyen WORLDEF Kariyer Merkezi’nde kariyer yapmak isteyen kişiler sınava tabi tutulacak. WORLDEF Kariyer Merkezi Genel Müdürü Serkan Çakır, e-ticaret ekosisteminde istihdam seferberliği başlattıklarını söyledi.
kariyer merkezi

WORLDEF Kariyer Merkezi, e-ticaret ve e-ihracat ekosistemine kapılarını açtı. Kariyer Merkezi, sadece yeni mezun istihdamında değil, alanında tecrübeli kariyer danışmanları ile şirketlere yönetici seviyesinde profesyonel seçme ve yerleştirme danışmanlık hizmetleri veriyor.

E-ticaret alanında kaliteli ve eğitimli bireyler yetiştirmeyi hedefleyen merkez, kariyer yapmak isteyenleri çeşitli aşamalardan geçiriyor. İlk aşamada adaylar sınava tabi tutuluyor. Bu sınavda başarılı olanlara sertifika veriliyor. İkinci aşamada yetkinlik ve kişilik testine tabi tutulacak adaylar, üçüncü aşamada hayalindeki işe yerleşebilecek. Sınavlarda başarısız olanlar WORLDEF BUSINESS SCHOOL (WBS) bünyesindeki eğitimlere katılarak kendini geliştirme fırsatı buluyor.

“Adaylar yetkiliklerine uygun işlere yönlendiriliyor”

kariyer merkezi
WORLDEF Kariyer Merkezi Genel Müdürü Serkan Çakır

WORLDEF Kariyer Merkezi Genel Müdürü Serkan Çakır, e-ticaret yolculuğuna başlamak isteyenler ve e-ticaret uzmanı arayan e-ticaret markaları için istihdam seferberliği başlattıklarını söyledi. Çakır, “E-ticaret alanında kariyer hedefleyenlere yol gösterirken, iş dünyasının beklentilerine de cevap veriyoruz. Adaylar, uzmanlık sınavları veya eğitimler sonrası yetkinliklerine uygun işlere yönlendiriliyor. E-ticaret ve e-ihracat eğitimi alanlar ya da bu alanda deneyimi olanlar mesleki ve kişisel yetkinliklerini belgelendirebiliyor. Aynı zamanda kariyer mentorluğu ile farkındalık kazandırıyoruz.” sözlerini kaydetti.

Çakır, şöyle devam etti; “Türkiye’nin önde gelen e-ticaret markalarının kurucu ve yöneticilerinden oluşan mentorlar ile adaylar için bir kariyer hedefi belirliyoruz. Daha sonra seviye ve niteliklere uygun pozisyonlarda ekip arkadaşı arayan işverenlerle bir araya getiriyoruz. Kariyer Merkezi, üniversitelerin kariyer günü etkinliklerinden itibaren, uzmanlık sınavları, kişisel gelişim eğitimleri ve kariyer mentorluğu ile yol gösterirken, adaylara e-ticaret profesyoneli olmanın kapılarını aralıyor.”

Kariyer Merkezinin online sınavlarında en az 85 puan almak gerekiyor

Serkan Çakır, uzmanlık sınavı hakkında da bilgi verdi. Elli soru sorulan sınavlarda 85 ve üzeri puan alan adaylara başarı sertifikası verildiğini belirten Çakır, “Sınavı başarıyla geçtikten sonra kişilik ve yetenek envanteri tanımlanıyor. Daha sonra aday mesleki ve kişisel yetkinliklere uygun pozisyonlarla eşleştiriliyor. Ardından şirketlerle iş görüşmeleri yapılıyor. Sınavlar online olarak gerçekleştiriliyor. WORLDEF Akademik Kurul üyeleri denetiminden geçen uzmanlık sınavları, her ayın ikinci ve son cumartesi günlerinde toplamda iki kez yapılıyor.”

Kariyer Mentorluğu programından da bahseden Serkan Çakır, “Kariyer mentorluğundan yararlanabilmek için öncelikle uzmanlık sınavlarından herhangi birisine dahil olmak ve başarı elde etmek gerekiyor. Kariyer mentorları Türkiye’nin önde gelen, e-ticaret markalarının kurucu ortakları, genel müdürleri, c-level yöneticileri, operasyon direktörleri, dijital pazarlama direktörleri ya da e-ticaret direktörlerinden oluşuyor. Adaylar, e-ticaret sektöründe deneyimli yöneticilerin rehberliğinde hedeflerini belirleyebiliyor. Kariyerini geliştirmek ve hızlıca sektöre adapte olmak isteyen adaylar, mentorluk programı ile e-ticaret kariyerine adım atabilir.” ifadelerini kullandı.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!