Trendyol, Türkiye ve BAE arasında e-ihracat köprüsü kuracak

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Thani bin Ahmed Al Zeyoudi, Trendyol’un Tuzla’daki Operasyon Merkezi’ni ziyaret ederek, Trendyol’un gelecek dönem planları hakkında bilgi aldı.
trendyol

BAE Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Thani bin Ahmed Al Zeyoudi Trendyol’un Tuzla’daki Operasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Türkiye’deki e-ticaretin büyüme potansiyeline inandıkları için geçtiğimiz yıl Türkiye’deki ilk yatırımlarını Trendyol’a yaptıklarını belirten Zeyoudi, Trendyol ile beraber e-ticaret alanında atacakları adım için heyecan duyduğunu söyledi.

“E-ticaret, genel olarak pandeminin de etkisiyle son iki yılda çok büyüdü”

Birleşik Arap Emirlikleri’nin devlet yatırım fonu olan Abu Dabi Kalkınma Holdingi (ADQ) aracılığıyla Türkiye’de e-ticaret sektörünü yakından takip ettiklerini belirten Zeyoudi; “Ortadoğu’da e-ticaret konusunda öncülük edecek şirketlerden biriyle buluşmaktan, bu şirketle ortaklık kurmaktan gurur duyuyoruz. Trendyol’un BAE’deki varlığınıza destek vermeyi, ürün ve operasyonlarınız için bir üs olmayı heyecanla bekliyoruz.” dedi.

E-ticaretin, genel olarak pandeminin de etkisiyle son iki yılda çok büyüdüğünü vurgulayan Zeyoudi, “Eğer bir öngörü yapmam gerekirse bu sektör çok daha fazla büyüyecek. E-ticaret ve lojistik birbirinden ayrı düşünülemez. Düzgün bir lojistik altyapısı olmadan, düzgün e-ticaret yapılamaz; şirkette görmek istediğimiz büyüme olmaz. Lojistik yatırımlarla sizin daha büyük pazarlara erişiminizi sağlamaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

“Hedefimiz 260 bin satıcımızı dünya ile buluşturacak yeni köprüleri kurmak”

Trendyol Kurucu Ortağı Begüm Tekin ise, Birleşik Arap Emirlikleri Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Thani bin Ahmed Al Zeyoudi’in ziyaretinden çok memnun olduklarını söyledi. “E-ihracat başta olmak üzere bölgedeki planlarımıza yönelik kendileri bize büyük destek veriyorlar.” diyen Tekin, hedeflerinin büyük çoğunluğu esnaf ve Kobilerden oluşan 260 bin satıcıyı, Türk üreticilerini ve markalarını dünya ile buluşturacak yeni köprüleri kurmak olduğunu belirtti.

Türk üreticilerin yüksek kalitede ürünler ortaya çıkardığının altını çizen Tekin, şöyle devam etti;

“Türk üreticilerinin ve markalarının yüksek kalitedeki üretim kapasitesinin küresel pazarlarda büyümesine aracılık etmek ve ülkemize döviz girdisini artırmak istiyoruz. 2023 itibarıyla Türkiye ve BAE arasında gerçekleştirdiğimiz e-ihracatın 100 milyon dolara ulaşacağını öngörüyoruz. Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri arasında da e-ihracat köprülerini kurmuş olacağız.”

Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
Sitede Ara