Ticaret Bakanlığından Fulfillment’lara 8 milyar TL’lik yeni teşvik!

Ticaret Bakanlığı fulfillment’lara yönelik yeni bir teşvik paketi yayınladı. Bakanlık tarafından yayınlanan teşvik paketi ile yurtdışında açılacak fulfillment’lara 8 milyar TL’lik destek sağlanması amaçlanıyor.
Fulfillment

Ticaret Bakanlığı tarafından fullfilment hizmeti sağlayan firmalara yönelik yeni bir teşvik paketi yayınlandı. Bakanlık, yeni teşvik paketi ile beraber fulfillment’lara 8 milyar TL’lik destek sağlamayı hedeflerken, 5 yıl olarak planlanan destek süresinin başarı performansına göre 10 yıla çıkabileceğini açıkladı.

Bakanlık, fulfillment’ların yurtdışında yapacağı reklam ve tanıtımlar için yüzde 50 oranında destek sağlayacak

Ticaret Bakanlığı tarafından fullfilment hizmeti sağlayan firmalara yönelik yayınlanan yeni teşvik paketi, markalara pek çok alanda destek sağlamayı amaçlıyor. Teşvik paketi kapsamında, yurtdışı stratejik varlık kiralama ve işletme giderlerine yüzde 70 (60 milyon TL/Yıl Limitli) destek sağlanacak.

Teşvik paketi ile beraber, Yurtdışı Lojistik Dağıtım Ağı brüt kira, ruhsat, izin giderleri, komisyon harcamaları, danışmanlık giderlerine yüzde 70 (24 milyon TL/Yıl Limitli) destek sağlanacak. Firmalara, yurtdışında yapılacak reklam tanıtım için yüzde 50 (3 milyon TL/Yıl Limitli), yurtiçinde yapılacak reklam tanıtım için ise yüzde 50 (1 milyon 200 bin TL/Yıl Limitli) destek verilecek.

Yurtdışında istihdam edilecek 10 kişinin brüt ücretlerine yüzde 70 destek verilecek

Bakanlık, son teşvik paketi ile yurtdışında istihdam edilecek 10 kişinin brüt ücretlerine yüzde 70 (4 milyon 800 bin TL/Yıl Limitli) destek sağlanacağını açıkladı. Paket kapsamında, lojistik maliyetlerinin yıkıcı fiyat ve rekabet riskinden arındırılması ve lojistik firmalarının finansman erişiminin kolaylaştırılması için yük sahibi ve taşımacıları bir arada buluşturacak Navlun Borsalarının kurulumu için de yüzde 60 (3 milyon 600 bin TL) destek sağlanacak. Yayınlanan teşvik paketinin;

  • Destek süresi 5 yıl olacak.
  • 5 yıl olarak planlanan destek süresi, başarı performansına göre Bakanlık onayı ile ek 5 yıl ile 10 yıla çıkabilecek.
  • Destekten yılda en fazla 8 yeni firma faydalanabilecek.
  • Destekten yararlanmak isteyen firmaların, fizibilite raporu ile Ticaret Bakanlığına başvuru yapması gerekiyor.
Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara