Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

T-Soft CEO’su Ömer Arıkan, WORLD E-COMMERCE FORUM’u değerlendirdi

WORLDEF ile Türkiye İş Bankası ana iş ortaklığı ile düzenlenen WORLD E-COMMERCE FORUM, e-ticaret ekosistemini buluşturdu. Forum sonrası katılımcılar, forumu değerlendirdi.
T-Soft

“E-Ticaretin Davos’u” olarak nitelendirilen WORLD E-COMMERCE FORUM, e-ticaret ekosisteminin tüm paydaşlarını bir araya getirdi. Forumun “Diamond” sponsorları arasında bulunan T-Soft’un CEO’su Ömer Arıkan, etkinliği değerlendirdi.

T-Soft CEO’su Ömer Arıkan: Harika bir program gerçekleştirdik

Ömer Arıkan, “Harika bir gün yaşıyoruz. İstanbul boğazında, önümüzde gemiler böyle büyük parsellerle ürünleri taşırken biz de burada Türkiye’den sınır ötesine e-ihracat yapma konusunda çok harika bir program gerçekleştirdik.” dedi.

Arıkan, “Sabahın 9’undan bu yana birbirinden değerli hem kamu mensupları hem sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri hem de piyasadaki sektörün profesyonelleri ve oyuncuları hepsi buradalar. Hep beraber Türkiye’deki e-ihracatın önündeki engelleri konuştuk; e-ihracatın bugüne kadar geldiği noktayı konuştuk; beraber neler yapabileceğimizi konuştuk. Gelecek ile alakalık harika hayaller kurduk, planlar yaptık.” sözlerini kaydetti.

“E-ticaretin ve e-ihracatın gelişimi noktasında bugün önemli bir milat”

Ömer Arıkan, şöyle devam etti: “Türkiye’deki e-ticaretin ve e-ihracatın gelişimi noktasında ben bugün önemli bir milat olduğunu düşünüyorum. Bu bizim WORLDEF ile beraber gerçekleştirdiğimiz belki altıncı organizasyon. Her organizasyonda etkinliğin hem kapasitesi hem katılımcı kalitesi çok daha üst noktalara taşınmış oluyor ve her birinde birbirinden daha değerli konulara temas edilmiş oluyor.”

T-Soft CEO’su, “Bugün konumuz ‘E-Ticaretin Rönesansı’ idi. Şimdi umarım ki bugünkü motivasyonla ve bu öğrendiklerimizle beraber Türkiye’deki işletmeler çok daha büyük bir heyecanla çok daha büyük bir enerji ile e-ihracat yapmaya daha çok yönelecekler. Özellikle bugün itibariyle maalesef dolar 9,5 liraya ulaştı; böyle bir güne denk gelmesi de ayrı bir durum. Doların bu kadar arttığı bir günde ihracatın ehemmiyeti de o kadar artmış oluyor. Umarım ki hep beraber buradaki işletmeler Türkiye e-ihracatını artıracak. Bugün için yıllık 1,3 milyar dolar olan ihracatımız kısa zaman içinde önce 2 milyar dolara, sonra da daha üst noktalara çıkacaktır diye ümit ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Ömer Arıkan, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu organizasyonu gerçekleştiren WORLDEF’e, WORLDEF’in tüm çalışanlarına, ekibine çok teşekkür ediyorum. İnşallah yeni organizasyonlarda görüşmek üzere diyorum.”

“E-Ticaretin Davos’u” WORLD E-COMMERCE FORUM, e-ticaret ekosistemini buluşturdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara