Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Shopify, e-ticaret sektöründeki konumunu sağlamlaştırıyor

Covid-19 salgını, hem tüketiciler hem de satıcılar için e-ticarete geçişi hızlandırdı. Büyük sermayeli teknoloji şirketleri arasında Shopify dikkat çekiyor. Zira şirketin, 2019’un sonundan 2020’ye kadar yıllık bazda büyük brüt mal hacmi yüzde 119 oranında artış gösterdi.
Shopify

Shopify, e-ticaret sektöründe emin adımlarla ilerliyor. Pandemi sonrası ekonomiler yeniden açılmaya başladı. Online mal alım ve satımında bazen sadece küçük oranlarda düşüş görülüyor. Birçok analist, genel eğilimin e-ticarete talebin kalıcı olacağını gösterdiğini belirtiyor.

Shopify, stratejik yatırımlarından güç alıyor

Jefferies Group’tan Samad Samana, e-ticaret araçlarının agresif bir şekilde talebinde yavaşlama beklendiğini; ancak yayınlanan ikinci çeyrek sonuçlarının hala beklentileri aştığını belirtiyor. Samana, hisse senedi üzerinde “Satın Alma” notunu korudu ve 1.800 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi. Bu hedef, önceki tahmin olan 1.675 dolardan yükseltildi; 12 aylık potansiyel yüzde 20,01’lik bir artışa işaret ediyor. Analiste göre, hisse senedi son zamanlarda bir ralli yaşadı ve bu nedenle kartlarda hafif bir geri çekilme olabilir. Ancak, büyümenin devam etmesiyle uzun vadede güçlü bir yukarı yönlü ivme görülecek.

Yeni girişimlere yapılan stratejik yatırımlardan güç alan Shopify, GMV’nin (Brüt mal hacmi) yıldan yıla yüzde 40 arttığını gözlemledi. Analist, GMV’nin üçüncü çeyrek boyunca biraz yavaşlayabileceği konusunda temkinli olunması gerektiğini ifade ederken, uluslararası büyümenin Kuzey Amerika büyümesinden daha hızlı gerçekleştiğini sözlerine ekledi.

Shopify, satıcı ve alıcı arasında temas noktası kuruyor

Shop Pay ödeme platformunun Google ve Facebook’taki satıcılara entegre edilmesi oldukça başarılı oldu. İkinci çeyrekte kümülatif brüt ödeme hacminde bir önceki çeyreğe göre yüzde 25 daha fazla işlem gördü. Samana’ya göre, şirket “giderek daha önemli bir satıcı-alıcı temas noktası” olmaya devam ederken, Shop Pay gelecek için büyük potansiyel teşkil ediyor.

TipRanks’te Shopify, 16 Satın Alma ve 10 Tutma derecelendirmesine dayalı olarak Orta Düzeyde Satın Alma analist derecelendirme konsensüsüne sahip. Ortalama Shopify fiyat hedefi 1.734,74 ABD dolarıdır. Bu da 12 aylık yüde 15,66’lık olası bir artışa işaret ediyor.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
Sitede Ara