Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Shopee, İspanya pazarına girdi

Singapur’un popüler online pazaryeri Shopee, İspanya pazarındaki yerini aldı. Şirket, eylül ayında Polonya pazarına girişinden sonra büyük bir hızla Avrupa’da genişlemeye devam ediyor. İspanyol satıcılar ve tüketiciler, platformu kullanabiliyor.
Shopee

Shopee, İspanya pazarında faaliyete başladıklarını Instagram hesabından duyurdu. Şirket, yakın tarihli bir gönderide İspanya genelinde ücretsiz gönderim yapacaklarını duyurdu. Tıpkı Polonya’da olduğu gibi platform, yerel satıcıları uluslararası satış platformuna bağlamaya çalışıyor.

Asya’daki online pazaryerlerinin lideri

Shopee, 1 milyar avroluk e-ticaret cirosu ile Asya’da lider bir e-ticaret platformudur. Uluslararası pazaryeri, çok düşük fiyatlarla geniş bir ürün yelpazesi sunan AliExpress’e benzer bir prensiple hizmet veriyor. Tüketiciler, bu pazaryerinden kıyafet ve makyajdan teknolojik aletlere kadar her şeyi satın alabiliyor. Shopee, Avrupa’da popüler oyun şirketi Garena’ya sahip Sea’nin de bir parçasıdır.

Shopee, küresel çapta hızlı genişleme stratejisi izliyor

Shopee, şu anda başta Asya olmak üzere Güney Amerika ve son olarak da Avrupa’daki 13 ülkede aktif olarak faaliyetini sürdürüyor. Platform, Avrupa pazarında hızla genişlemeye devam ediyor. Şirket, geçen ay Polonya’daki lansmanda, İspanya’da da faaliyet göstereceğini duyurmuştu. Ayrıca, eylül ayında Hindistan’daki faaliyetleri için işe alım ilanı yayınladı. Shopee, küresel olarak inanılmaz bir hızla genişlemeye devam ediyor.

Satıcılar, 2021’de 15 milyar dolar kazandı

Shopee tarafından yayınlanan yıllık rapora göre, şirketin finansal olarak hızla büyüdüğü görülüyor.  2021 yılının ikinci çeyreğinde platformdaki üçüncü taraf satıcılar, 15 milyar dolar brüt ciro elde etti. Bu rakamda 2020 yılına göre yüzde 90’lık bir artış gerçekleşti. Shopee’nin CEO’su Forrest Li, 20 milyar dolarlık net varlığı ile eylül ayında Güneydoğu Asya’nın en zengin insanı olmuştu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
Sitede Ara