Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Shop.com, kripto paralarla ödeme kabul edecek

E-ticaret platformu Shop.com, kripto paraları kabul eden e-ticaret platformları arasında yerini aldı. Platform, BitPay aracılığıyla Bitcoin, Ethereum ve diğer birkaç kripto varlık kabul edecek. Bu hizmet, Shop.com’un faaliyet gösterdiği ülkelerdeki tüm Shop.com sitelerinde geçerli olacak.
Shop.com

Shop.com, platformun BitPay aracılığıyla kripto varlıklarla ödeme kabul edeceğini açıkladı. Buna göre platformdan yapılan e-ticaret alışverişlerinde Bitcoin, Ethereum ve Bitcoin Cash başta olmak üzere birçok dijital para birimleri ile ödeme kabul edilecek.

Shop.com Başkanı ve COO’su Steve Ashley, platformdan ürün satın almak için kripto varlıkların kullanılabileceğini kaydetti. Platform, kripto para ödemelerini, dünyanın en büyük kripto varlık ödeme hizmeti sağlayıcısı BitPay aracılığıyla kabul edecek.

Shop.com’un kripto para özelliği faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde geçerli olacak

Ashley, “BitPay aracılığıyla Bitcoin, Ethereum ve diğer birkaç kripto varlık kabul edeceğiz. Bu hizmeti faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki tüm Shop.com sitelerinde sunacağız.” açıklaması yaptı.

Bitpay Ticari Yetkilisi Sonny Singh ise, “Tayvan, Tayland, Arjantin, Brezilya, Endonezya gibi ülkelerde ödeme yapmak çok zor. Kredi kartları her yerde mevcut değil ve bu ülkelerde BitPay ve kripto varlıklar, Bitcoin’i kabul etmek ve kripto ödeme seçenekleri almak için en ucuz, en hızlı ödeme seçeneğidir.” ifadelerini kullandı.

Shop.com, günümüzün en popüler e-ticaret platformlarından biri olarak biliniyor. Platform, 1992 yılında kurulan çok katmanlı pazarlama firması Market America tarafından 2010 yılında açıklanmayan bir meblağa satın alınmıştı.

Platform, sitede, kullanıcılara kripto varlıkları kabul ettiğini belirten bir mesaj ile yayınlıyor. Mesajda, kripto varlıklar ile ilgili yapılacak işlemlere ilişkin yönlendirme bulunuyor.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler