Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Servislet, pazaryeri kurgusunu genişletiyor

Otomotiv sektöründeki servis noktaları ve yedek parça markalarının dijitalleştirilme sürecini yöneten Servislet, A serisi yatırım turunda 12 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Platform, bu yatırım ile temel ürünü olan pazaryeri kurgusunu genişletmeyi planlıyor. Ayrıca, dünyada daha önce hiç sunulmamış yeni dijital ürünlerini de piyasaya sürmeyi hedefliyor.
servislet

Servislet, Autostop Global’den temmuz ayında 10 milyon dolar yatırım almıştı. Platform, A serisi yatırım turunda Ethos ve Attributed Holdings Turkey liderliğinde 12 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu.

“Servislet’in değeri 1 yıl içinde 130 kat arttı”

Otomotiv sektöründe yer alan servis noktaları ve yedek parça markalarını dijitalleştiren bir girişim olan Servislet’i A serisi yatırım turu kapsamında yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Geçtiğimiz temmuz ayında Autostop Global’den 10 milyon dolar değerleme ile yatırım alan Servislet, San Diego merkezli Ethos ve Attributed Holdings Turkey liderliğinde gerçekleşen A serisi yatırım turunda 12 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. 12 milyon dolarlık bu yatırım turuyla beraber şirketin değerlemesi son 1 yıl içinde 130 kat arttı.

“Pazaryeri kurgusu genişleyecek”

Aldığı 12 milyon dolarlık yatırım ile temel ürünü olan pazaryeri kurgusunu genişletmeyi planlayan Servislet, dünyada daha önce hiç sunulmamış yeni dijital ürünlerini de piyasaya sürmeyi hedefliyor. Şirket, önümüzdeki ocak ayında SaaS ürünü Servislet Dali’yi farklı dil seçenekleri ile Türkiye ve yurt dışı pazarında kullanıma sunmayı planlıyor.

Haziran ayında Tirelet markası ile Yunanistan’a açılan Servislet’in sonraki hedefleri ise, Amerika ve Uzak Doğu pazarları. Servislet, Ethos ve Attributed’dan aldığı yatırımlar ile Amerika ve Uzak Doğu ülkelerinde de pazaryeri ve SaaS ürünleri ile faaliyete geçmeye hazırlanıyor.

Servislet’in her ne kadar pazaryeri olarak ortaya çıkmış olsa da artık 3 dikey üzerine inşa edilmiş bir teknoloji şirketi olduğunu belirten Servislet CEO’su Gökmen Bolayır, bu dikeylerin pazaryeri, Servislet Dali (Saas) ve blockchain olduğunu da belirtti.

Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara