Amerika Mobilya E-Ticaret Pazar Raporu

Ana İş Ortağı

ABD MÜCEVHERAT PAZARI TÜRK FİRMALARA NELER VAAT EDİYOR?

Mücevherat sektörü, her bakımdan dünyanın en “değerli” sektörü olarak biliniyor. Yüksek kâr marjı, sürdürülebilirliği ve değeri sebebiyle mücevherat, yüz yıllardır insanların gözdesi olan ürünleri içeriyor. Amerika Birleşik Devletleri (ABD), mücevheratta iştah kabartan pazarlardan biri olarak dikkat çekiyor. ABD’de mücevherat pazarı büyüklüğü 40 milyar dolara ulaştı. Ülkenin mücevherat ürünleri ithalatı ise, 10,7 milyar dolar ile dünya mücevherat sektöründe en önemli pazarlardan biri haline geldi. 

Pandemi sebebiyle tüm dünyada olduğu gibi ABD’de de mücevherat alışverişleri erteledi. Bu sebeple sektör olumsuz etkilendi. Pandemi kısıtlamalarının kaldırıldığı son aylarda sektörde tekrar hareketlilik başladı. ABD mücevherat pazarındaki talepte de ciddi artışlar öngörülüyor. 

Mücevherat alışverişinde online kanalların ağırlığı da giderek artıyor. Özellikle erkek tüketiciler online kanallardan mücevherat alışverişine yöneldi. Bu sebeple sektörde online kanallara yatırımlarda artışlar görüyoruz. Son yıllarda yarı değerli taşlarla tasarlanan ve bijuteri ile gerçek mücevher arasında konumlandırılan yarı-değerli mücevherat segmenti de dünya genelinde payını giderek artırıyor. Online kanalların ve yeni trendlerin etkisi, ABD mücevherat pazarını hareketlendiriyor. 

Türk mücevherat şirketleri, ABD mücevherat pazarından beklenen payı alamıyor. Ticaret Bakanlığı, bu çerçevede firmalara birçok destek sağlıyor. Markalı Türk mücevherat firmalarının ABD pazarında daha etkin olması için birçok fırsat var! 

Ticaret Bakanlığı (Mülga) Dış Temsilcilikler ve Uluslararası Etkinlikler Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Amerika Birleşik Devletleri Mücevher Sektörü Pazar Araştırması” raporu, bu açıdan Türk firmalar için yol haritası niteliği taşıyor. Raporda; ABD’li tüketicilerin tercihleri çerçevesinde pazara özel ürünler geliştirilmesi, ABD’deki perakende satış noktalarına ulaşım ve ABD’de online satış kanallarına yatırım gibi mücevherat firmalarına yol gösteren değerlendirmeler yer alıyor. Rapor, ayrıca, mücevheratta e-ihracat ve sınır ötesi e-ticaret düşünen firmalar için de önemli veriler içeriyor. 

WORLDEF olarak “Amerika Birleşik Devletleri Mücevher Sektörü Pazar Araştırması” raporunu sektörün değerlendirmesine sunuyoruz. Raporu hazırlayan ve networkümüze sunma fırsatı veren Ticaret Bakanlığı (Mülga) Dış Temsilcilikler ve Uluslararası Etkinlikler Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz. 

WORLDEF, farklı sektörler için rehber niteliği taşıyan raporlar sunmaya devam edecektir. 

Saygılarımla…

Serkan ÇAKIR

Rapor Ana Başlıkları

Mobilya Sektörü Genel İncelemesi

Mobilya E-Ticaretinin Dünyadaki Konumu

ABD Mobilya Pazarı ve E-Ticaretinin Konumu

ABD Tüketicisinin Alışveriş Alışkanlıkları

ABD Mobilya Sektörü E-Ticaret Platform Analizi

Pazaryerleri

Yasal Altyapı

Genel Değerlendirme

Sitede Ara
Open chat
WORLDEF WhatsApp hattına hoş geldiniz; size hangi konuda yardımcı olabiliriz?