worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

Recep Sağlam: Influencer pazarlama tüketiciler ile markalar arasında köprü görevi görüyor

ınfluencer pazarlama
ınfluencer pazarlama

Manuka ve Freshscarfs CEO’su Recep Sağlam, influencer marketing hakkındaki birçok detayı Worldef.net’e değerlendirdi. Günümüzün en etkili e-ticaret pazarlama stratejilerinden birinin influencer marketing olduğunu belirten Sağlam, influencer marketing’in tüketiciler ile markalar arasında bir köprü görevi gördüğünü söyledi.

“Influencer pazarlama bu dönemin en önemli pazarlama teknikleri arasında”

Tüketici alışkanlıkları son yıllarda önemli bir değişime sahne oldu. Değişen bu alışkanlıklar pazarlama stratejileri üzerinde oldukça önemli etkiler yaratırken, Worldef.net’e açıklamalarda bulunan Manuka ve Freshscarfs CEO’su Recep Sağlam, influencer pazarlamanın bu dönemin en önemli pazarlama teknikleri arasında olduğunu söyledi.

Bireylerin herhangi bir ürün ya da hizmete yönelik satın alma kararı vermeden önce, internette (özellikle de sosyal ağlarda) diğer kullanıcı kişilerin görüş ve önerilerini dikkate alarak satın alma kararını şekillendirdiğini belirten Sağlam, influencerların sosyal medya hesapları aracılığıyla takipçilerini etkileme gücüne sahip olduklarını ifade etti.

“Influencerlar e-ticarette yaşanan birçok sorunu minimuma indiriyor”

Influencerların genel olarak takipçileri tarafından güvenilir bireyler olduğuna işaret eden Recep Sağlam, influencer pazarlamanın şu nedenlerden dolayı büyük bir öneme sahip olduğunu düşünüyor;

  • Markaların yeni müşteriler tarafından tanınması,
  • Markaya daha hızlı güven kazanılması,
  • Diğer reklamlardan farklı olarak, deneyimlerin aktarılıyor olması ve bu durumun markaya, ürüne ya da hizmete yönelik dikkat çekiciliğinin arttırılması.

Tekstil sektöründe yaşanan bazı sorunlar üzerinden örnek veren Sağlam, “Özellikle tekstil sektöründe e-ticaretten alışveriş yapan müşteriler ürünlerin kumaşına dokunmadan, beden konusunda tereddüt ederek kendine uymayacak ürünlerin satın almasını yaptıkları için iade ve değişim oranı artıyor. Bu durum hem müşteri memnuniyetini hem de firmanın giderlerini etkiliyor.” dedi.

Influencerların bu sorunları büyük ölçüde azalttığını vurgulayan Sağlam, “Sektörde pek çok sorun yaşıyoruz ancak influencerlar ürünle ilgili mümkün olduğunca detaylı bilgi vererek, videolu anlatımlar yaparak ürün hakkındaki çoğu detayı ve kullanıcı deneyimlerini takipçileriyle paylaşarak bu sorunların minimuma inmesini sağlıyor. Manuka ve Freshscarfs firmaları olarak sosyal medyadaki marka bilinirliliğimizde influencer marketing çalışmalarımızın payı son derece önemli. Özellikle yeni ve keşfedilmemiş fakat ürünlerine güvenen markalar influencer marketing ile daha fazla kişiye ulaşıp, sayfalarına takipçi aynı zamanda müşteri kazanabilirler.” diye konuştu.

Days
Hours
Minutes
Seconds

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

lcw
Markalar

LC Waikiki pazar yerine dönüştü: lcw.com

Türkiye’de e-ticaret sektöründe pazar yeri sayısı giderek artıyor. Perakende e-ticaret markaları, pazar yeri platformuna dönüşüyor. Bunun son örneği “lcw.com” oldu. LC Waikiki, online pazar yerine

zergo
Markalar

KoçZer, B2B pazaryeri ZerGO’yu tanıttı

Koç Topluluğu bünyesindeki kurumsal satın alma ve tedarik zinciri yönetimi şirketi KoçZer, ZerGO’yu tanıttı. İş yeri ihtiyaçlarına göre kurgulanmış B2B pazaryeri ZerGO, alıcı ve satıcı

Days
Hours
Minutes
Seconds