Mustafa Sönmezay: NFT’lerin özelliği ile gelecekte yeni pazarlama alanları inşa edilebilir

nft
İnternetten kolayca indirilebilen dijital sanat eserlerini satılabilir varlıklara dönüştüren dijital sertifika olarak tanımlanan “Non-Fungible Token” (NFT), e-ticaret markalarının pazarlama stratejilerinde değişim yaşanmasına yol açıyor.
NFT
Comio Dijital Pazarlama Kurucu Ortağı Mustafa Sönmezay

Worldef.net’e yaptığı açıklamada NFT’lerin her geçen gün daha popüler hale geldiğini belirten Comio Dijital Pazarlama Kurucu Ortağı Mustafa Sönmezay, NFT’lerin sahip oldukları özelliklerle gelecekte yeni pazarlama alanları inşa edilebileceğini söyledi.

“NFT’leri haber konusu olarak başlığa taşıyan özellik benzersiz olmaları”

Dijitalleşmenin getirdiği yeni bir gelişme olarak kripto paraların hayatımıza girmesinden sonra, NFT’leri de çok sık duymaya ve konuşmaya başladığımızı belirten Mustafa Sönmezay, NFT’leri haber konusu olarak başlığa taşıyan özelliğin benzersiz olmaları olduğunu ifade etti.

Bu konunun daha sonrasında koleksiyon değeri ile farklı bir boyuta taşındığına işaret eden Sönmezay, “Pazarlamada esas olan temel konuları sıralarsak, farklı olmak, ses getirmek ve dikkat çekici içerikler üretmek diyebiliriz. Kripto paralar kullanıma girdiğinde pizza satın alınan miktarla bugün çok daha büyük alışveriş yapılabilirken, NFT’lerin özelliği ile gelecekte yeni pazarlama alanları inşa edilebilir.” diye konuştu.

“Pazarlamada farklılık işaretleri, NFT Marketing ile yenilenebilir”

NFT’lerin kullanım alanının giderek yaygınlaştığına dikkat çeken Comio Kurucu Ortağı, “Günümüzde NFT ile ülkemizden gayrimenkul satışı bile başlamışken, gelecekte, NFT’lerin koleksiyon değeri özelliği ile niş ürün satışları, niş kitle hedeflemeleri sağlanabilir. Pazarlamada farklılık işaretleri, NFT Marketing ile yenilenebilir. Hiç ummadığımız bir görsel ya da içerik, çok değerli ve benzersiz bir tema ile, çok farklı bir ürün ya da hizmetin bedeli olarak karşımıza çıkabilir.” ifadelerini kullandı.

Açıklamalarının son kısmında NFT’lerin popülerliğini her geçen gün artırdığını vurgulayan Sönmezay, şöyle devam etti; “Hayali olarak görünüyor olsa da NFT çevrimiçi pazaryerlerine yatırımların artması, her geçen gün NFT’lerin daha popüler olması, marka stratejisi için yeni bir iletişim ve satış kanalı oluşturmak adına atılan adımların arttığı dönem itibariyle, gerçekten mümkünmüş diyebileceğimiz günler çok uzakta değil.”

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara
Open chat
WORLDEF WhatsApp hattına hoş geldiniz; size hangi konuda yardımcı olabiliriz?