Özel e-ticaret bölgesi EZDubai, Çinli UDA ile ortaklık kurdu

Dubai South’un lojistik bölgesinde yerleşen ve tamamen özel e-ticaret bölgesi olan EZDubai, Çin’in en büyük ekspres şirketlerinden biri olan UDA Express ile ortaklık kararı aldığını duyurdu.
1 Nisan 2021
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
1 Nisan 2021
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
e-ticaret bölgesi

UDA Express, özel e-ticaret bölgesi EZDubai’nin e-ticaretinden ve lojistik olanaklarından yararlanacak. Bu ortaklıkla birlikte EzDubai’nin Orta Doğu, Afrika ve Güney Asya’daki hızlı büyüyen pazarlara ulaşması bekleniyor.

920 bin metrekarelik e-ticaret bölgesi

EZDubai, 920 bin metrekarelik e-ticaret merkezi olarak dünyanın önde gelen e-ticaret şirketlerinin ilgisini çekmek amacıyla tasarlandı. BAE Başkan Yardımcısı ve Başbakanı Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktooum tarafından kurulan e-ticaret merkezi, küresel e-ticaret merkezi olarak konumunu sürdürmeyi hedefliyor.

UDA Express, dünyanın en iyi nakliye ve lojistik şirketlerinden biri olarak biliniyor. 1999 yılında kurulan UDA Express’in 3 milyon 835 bin metrekarelik alanda 59 dağıtım merkezi ve 30 ülkede 30 binden fazla mağazası bulunuyor. Dünyaca ünlü kargo şirketi geçtiğimiz yıl yüzde 16.61 oranında bir pazar payı elde etti.

“Uluslararası pazara bir adım daha yaklaştık”

Dubai South Lojistik Bölgesi CEO’su Mohsen Ahmad, şu ifadeleri kullandı: “EzDubai ve ODKA bölgesindeki ev sahibi olarak UDA Express’i ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. UDA Express sayesinde pazar eğilimlerini daha iyi analiz edebiliyoruz. Müşterilerimizin rekabetçi pazarlarda gelişmesi için özenle çalışmaya devam edeceğiz.”

UDA Express Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerinden sorumlu başkanı Robert Zhang ise, bu ortaklıkla ilgili şu ifadelere yer verdi: “E-ticaret bölgesi EZDubai’nin stratejik konumu, gelişmiş lojistik tesisleri, ve her şirkete hitap eden özellikleri sayesinde uluslararası pazara bir adım daha yaklaştık.  Bu ortaklıkla birlikte Orta Doğu’da bir ağa sahip olacağız. Çin’deki mevcut ağımızla bağlantı kurarak müşterilerimize lojistik çözümler sunacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed