Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Okula dönüş sürecinde ikinci el alışveriş trafiği arttı

Milyonlarca öğrenci, yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlanıyor. Okula dönüş heyecanı yaşanan bu günlerde ebeveynler ikinci el alışverişe yöneldi.
ikinci el alışveriş

Okula dönüş hazırlıkları tamamlanmak üzere. Ağustos ayında ikinci el alışverişte okul ürünlerine talep arttı. Özellikle ikinci el çalışma masası ve çalışma sandalyesi gibi ürünlere talep yüzde 80 oranında artış kaydetti. Notebook ve bilgisayar aramaları da en çok aranan ikinci el kategorileri arasında yer aldı. Dolap ve mutfak gereçleri de ikinci el alışverişte en çok talep gören ürünler oldu.

İkinci el alışverişte en çok aranan kategoriler

İkinci el alışveriş platformu letgo’nun ağustos ayı verilerine göre, en çok çalışma masası ve çalışma sandalyesi arandı. En çok aranan ürünler ve oranları şöyle;

  • Çalışma masası ve çalışma sandalyesi (%80)
  • Mobilya (%32)
  • Dolap (%28)
  • Elektronik ve notebook (%26)
  • Hoparlör ve kulaklık (%22)
  • Mutfak gereçleri (%17)
  • Koltuk (%12)
  • Bilgisayar (%10)
  • Masalar (%10)

“İkinci el eşyalara yönelim arttı”

letgo CMO’su Selin Süzer, “Yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlanan öğrenciler, okulların başlamasına çok az bir süre kala ihtiyaçlarını karşılamak için letgo’ya yöneldi.” dedi. Süzer, şunları kaydetti;

“Ülkemizde ikinci el eşyalara olan bu yönelim ve talep artışının dünyada değişen tüketim alışkanlıkları ile ilgili olduğu çok açık. Türkiye’de ikinci el alışverişi akıllara yerleştiren marka olma hedefimizde emin adımlarla ilerliyoruz. Ürün almanın ve satmanın çok daha ötesine geçerek, hiçbir eşyanın kullanılmadan kenara atılmadığı, sürdürülebilir bir gelecek yaratma hayaliyle çalışıyoruz. İlerleyen dönemde de platformumuzda, işlevini yitirmemiş pek çok ürünü atmak yerine daha makul fiyatlarla ekonomiye kazandıracağız. Böylece kaynakları daha verimli kullanacak ve paylaşım ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!