Ödeme sistemleri e-ticarette müşteri deneyimini nasıl etkiliyor?

Müşteri deneyimi markaların satış süreçlerini doğrudan etkiliyor. Bu noktaya odaklanan işletmeler rekabette bir adım öne çıkıyor. Peki, Ödeme sistemleri e-ticarette müşteri deneyimini nasıl etkiliyor?
ödeme sistemleri

Worldef.net için değerlendirmelerde bulunan Moka Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Bora Gülşeni, ödeme sistemlerinin e-ticaret sitelerinde geniş bir yelpazeyle kullanıma sunulmasının müşteri yolculuğunun tamamlanmasında her geçen gün daha da önem kazanan bir başlık haline geldiğini söylerken, PayTR Pazarlama Direktörü Burçin Türkmen, Ödeme kuruluşlarının sunduğu katma değerli servisler sayesinde müşterilerin işlemlerini saniyeler içerisinde tamamlayıp pratik ve güvenli bir deneyim yaşamasının, işletmelerin satış dönüşüm oranlarını ve müşteri sadakatini artırdığını belirtti.

Bora Gülşeni: Online ödeme sistemlerinin gelişmiş, güvenli ve çeşitli olması bir e- ticaret sitesinin olmazsa olmazı haline geliyor

ödeme sistemleri
Moka Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Bora Gülşeni

Geliştirilen e-ticaret çözümleri ve güvenli altyapı sistemleriyle birlikte online alışverişin hayatımızın önemli bir parçası haline geldiğini belirten Gülşeni, “Elbette bu değişen, dinamik sistemin sunduğu hizmetlerin de aynı doğrultuda yenilikçi, güvenli ve hızlı olması gerekiyor ve bekleniyor. Zamanla değişen satın alma davranışları, tüketicileri satın alma işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecekleri yöntemler aramaya teşvik ediyor ve bu süreçte ise müşteri yolculuğunu tamamlayacak, müşterinin satın alma davranışını birkaç tıkla, hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceği ödeme çözümleri sunmak önem kazanıyor.” dedi.

Tüketicilerin kendi beklentilerine göre ödeme yöntemleri görmek istediğinin altını Çizen Gülşeni, “Online ödeme sistemlerinin gelişmiş, güvenli ve çeşitli olması bir e- ticaret sitesinin olmazsa olmazı haline geliyor ve online alışveriş yapan tüketiciler kendi ihtiyaç ve beklentilerine uygun şekilde ödeme yöntemleri görmek istiyorlar. Bu yüzden ödeme sistemlerinin e-ticaret sitelerinde geniş bir yelpazeyle kullanıma sunulması müşteri yolculuğunun tamamlanmasında her geçen gün daha da önem kazanan bir başlık haline geliyor.” sözlerini kaydetti.

Burçin Türkmen: Ödeme sürecinin hızlı bir şekilde tamamlanması müşteri yolcuğunda kritik bir eşik olarak karşımıza çıkıyor

ödeme sistemleri
PayTR Pazarlama Direktörü Burçin Türkmen

Çevrimiçi ticaret hacminin tüm dünyada ve ülkemizde büyümeye devam ettiğini söyledi. Artan ürün ve iş yeri çeşitliliğinin getirdiği rekabet sebebiyle de son kullanıcıya sunulan ödeme deneyiminin çok büyük bir önem kazandığını vurgulayan Burçin Türkmen, “Ödeme sistemleri, son kullanıcıların sepet aşamasında karşısına çıkıyor olsa da aslında e-ticaret yapan firma ile çalışmaya başlamadan önce firmanın son kullanıcılar için alışveriş yapmaya uygun olup olmadığını birçok açıdan incelemektedir. Buna rağmen e-ticaret sitelerinden yapılan alışverişlerdeki ödeme kısmında kart bilgilerinin paylaşılması sebebiyle müşterilerde bir güvenlik endişesi ortaya çıkarabiliyor.” diye konuştu.

Ödeme kuruluşlarının sağladıkları yüksek standarda sahip güvenlik önlemleri ile kendi aracılıklarıyla yapılan işlemlerde son kullanıcıların ad, soyad ve kart bilgileri gibi hassas verilerinin güvenliğini sağladığını belirten Türkmen, “Diğer yandan, ödeme sürecinin hızlı bir şekilde tamamlanması da müşteri yolcuğunda kritik bir eşik olarak karşımıza çıkıyor. Eğer kullanıcı ödeme sayfalarından birinde uzun bir süre beklerse satın alma işleminden vazgeçebiliyor. Ödeme kuruluşlarının sunduğu katma değerli servisler sayesinde müşterilerin işlemlerini saniyeler içerisinde tamamlayıp pratik ve güvenli bir deneyim yaşaması, işletmelerin satış dönüşüm oranlarını ve müşteri sadakatini artırıyor.” ifadelerini kullandı.

Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
Sitede Ara