Octovan 11,5 milyon TL yatırım aldı

octovan
Nakliye ve taşımacılık alanlarında teknoloji çözümleri üreten ve nakliyeciler ile tüketiciler arasında bir pazaryeri olarak konumlanan yerli girişim Octovan 11,5 milyon TL yatırım aldı.

İçindekiler

octovan
Octovan CEO’su Erhan Güneş

Küresel ekonomik yavaşlama belirtilerine rağmen Türkiye girişimcilik ekosistemi 2022’nin başından bu yana büyümesine hız kesmeden devam etti. Güncel verilere göre, 2022’nin ilk çeyreğinde toplam 1,27 milyar dolarlık yatırım anlaşması yapıldığı bilinirken, yerli girişimciler dünya standartlarındaki teknoloji ve iş modelleriyle rekabette bir adım öne çıkmayı başardı. Bu konudaki son haber de lojistik sektöründe hizmet vermek amacıyla 2017’de kurulan, nakliye şirketleriyle müşterileri buluşturan bir pazaryeri olarak konumlanan Octovan’dan geldi. Ocak 2022’de duyurduğu yeni hizmeti Octovan Express ile e-ticaret lojistiğine odaklanan Octovan, son finansman turunda 11,5 milyon TL yatırım aldı.

“Modelimizi tamamen kusursuzlaştırmayı hedefliyoruz”

Yatırım süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Octovan CEO’su Erhan Güneş, 2022 itibarıyla önemli bir büyüme ivmesi yakaladıklarını belirterek, “Octovan Express hizmetimizle hız kesmeden büyüyoruz. Tamamladığımız bu yatırım turundan elde ettiğimiz finansmanla modelimizi Türkiye’de tamamen kusursuzlaştırmayı hedefliyoruz. Halihazırda Türkiye’de çalıştığımız bazı şirketlerin yurt dışı operasyonlarını başlatmak üzere görüşmelerimiz de sürüyor. Öte yandan yakın dönemde Seri A yatırım görüşmelerine başlamayı planlıyoruz” dedi.

Güvenilir nakliye şirketleriyle sorunsuz taşıma hizmetine ihtiyaç duyan kurumsal ve bireysel müşterileri bir araya getirmeyi hedefleyen platformun şehir içi ve şehirler arası nakliye hizmetleri için bir pazaryeri olarak kurulduğuna işaret eden Güneş, “Mobil uygulamalarımızın kullanıcı odaklı arayüzü ve müşteri memnuniyetini önceliklendiren yaklaşımımızla, sabit fiyatlar ve sigorta gibi güvencelerle hizmet veriyoruz. Ocak 2022 itibarıyla duyurduğumuz Express hizmetiyle e-ticarette aynı gün teslimat, randevulu teslimat ve fotoğraf ile ürün teslim alımı yapan ve teslimatı yapan bir model üzerinden anında teslimat çözümleri sunmaya başladık” diye konuştu.

Güneş, Octovan Express hizmetiyle; Trendyol, N11, Doğtaş, Arçelik, Pazarama, Vodafone gibi pek çok pazaryeriyle iş birliği halinde çalıştıklarını ve Express çözümleriyle dünyada herkesin sorun gördüğü taşımacılık sektöründe teknoloji ve lojistiği birleştirerek bu işin müşteri memnuniyetiyle yapabileceğini kanıtlamak istediklerini söyledi.

Octovan’dan İstanbul’da 8,5 saatte büyük ürün teslimatı

Şehir içinde 24, şehirler arasında 72 saatte teslimat garantisi sunan ve mikrodalga fırın boyutuna karşılık gelen 30 desi ve üzeri ürün taşımacılığına odaklanan çözümü Octovan Express’in geçtiğimiz 6 ayda teslimat adetlerinde 10 kat büyüyen ve hacim bazında ise 15 kat büyüme yaşadığını dile getiren Erhan Güneş, “Geçtiğimiz yıl ürünümüzü 6 ay boyunca kapalı bir biçimde test ederek yazılımımızın kusursuz bir biçimde çalışmasını sağladık. Bugün Octovan Express, şehir içinde 24 saat garantisine yüzde 99,97 uyuyor. İstanbul içi teslimat saati ortalamamız 8,5 saat. Randevulu bir biçimde gerçekleştirilen teslimatlarda binalarda asansör olmasa dahi ürünler müşterinin kapısına kadar ulaştırılıyor” diye konuştu.

Güneş, açıklamalarının son kısmında şu ifadeleri kullandı; “Hızlı teslimat giderek önem kazansa da 30 desi ürün taşımacılığında rekabet oldukça az. Platform olarak her biri büyük ürün taşımacılığı konusunda uzmanlaşmış bin 200’ü aşkın nakliye şirketiyle çalışıyoruz. Aldığımız yatırımla e-ticaret şirketleri ve beyaz eşya ile mobilya üreticileri başta olmak üzere büyük ürün nakliyesine ihtiyaç duyan şirketlerin müşteri memnuniyetine katkıda bulunmaya ve tüketicilerin hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara