Nüket Oral Dokuz

Mangolino CEO

1967 yılında Ankara doğan Nüket Oral Dokuz, ilköğrenimini Ankara’da, orta öğrenimini Malatya’da, lise öğrenimini Bandırma’da tamamladı. İşletme Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunu olan Dokuz, Bursa’da bilgisayar programcılığı sertifikası aldı. 1987 yılında Banvit şirketinde bilgi işlem departmanında iş hayatına başladı. 1990 yılında Türk Hava Yolları, 1993 yılında Onur Hava Yolları ve 2004 yılında World Focus Havayollarında çalıştı. 2010 yılında, en büyük destekçisi kız kardeşi Demet Oral Onat ile birlikte “NÜDE Ticaret” adlı şahıs şirketini kurarak ticaret hayatına başladı.

2010 yılında www.mangolino.com’u kurarak, e-ticaret hayatına başladı. 2014 yılında www.buyukbedeniz.com adlı ikinci e-ticaret sitesini kurdu. 2015 yılında NÜDE Danışmanlık Elektronik Hizmetler Mağazacılık ve Ticaret A.Ş. ile aracılığı ile kendi e-ticaret siteleri üzerinden kadın giyim ürünlerinin tasarımı, imalatı ve ihracatına başladı. Tescilleri markaları olan “Angelino Butik” ve “Valeria Fratta” adlı markaların ürünlerini Türkiye’deki online pazaryerlerinde müşterilerine sunmaktadır.

2016 yılından itibaren kendi web sitelerinden micro ihracat yapmaktadır. Yurtdışı müşterilerine de ETGB’li kargo gönderim hizmeti vermektedir. 2017 yılında New York’da açtıkları şubelerinin showroom’u ile marka tanıtımı ve satışına başlamıştır. Amerika’da ürünlerinin satışını yapmak ve iş kurmak isteyen Türk firmalarına danışmanlık hizmeti vermektedirler. Öncelikli hedefleri; mutlu müşteriler ile mikro ihracatını artırarak ihracata katkıda bulunmaktır. Tüm kadın girişimcilerin destekçisi olan Nüket Oral Dokuz, evli ve 2 çocuk annesidir.

WORLDEF'te Sunduğu Eğitimler

WORLDEF’te Sunduğu Eğitim Sayısı: 10

Memnuniyet Oranı
5/5

Nüket Oral Dokuz​'un Yaklaşan Eğitimleri

E-İhracat Girişimciliği Sertifika Programı​

E-İhracat Girişimciliği Sertifika Programı​

E-İhracat Girişimciliği Sertifika Programı​

Sitede Ara