Mustafa Sönmezay

Comio Dijital Pazarlama Co-Founder

Mustafa Sönmezay, 5 Mayıs 1981 tarihinde Bursa’da doğmuştur. 2003 yılında Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Askerliği sonrası, 2004 yılında Nilüfer Turizm ile turizm sektörü tecrübesi başlamıştır. 2009 yılına kadar Nilüfer’de Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürlüğü görevini sürdürmüştür. 2009-2011 yılları arasında Anadolu Ulaşım’da Pazarlama Müdürlüğü görevini üstlenen Mustafa Sönmezay, sektörde birçok yeni projenin başarıyla hayata geçmesini sağlamıştır.

2011 yılında Pamukkale Turizm’e Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü olarak transfer olan Sönmezay, çalışmalarını dijital iletişim ve e-ticaret alanında yoğunlaştırmıştır. 2015 yılında, e-ticaret ve dijital iletişim projeleriyle markalara danışmanlık hizmeti vermek üzere kurumsal çalışma hayatından ayrılmıştır. Uzun yıllar birlikte çalıştığı İbrahim Eyil ile Comio Dijital Pazarlama A.Ş.’nin kurucu ortağıdır. E-ticaret üzerine satış arttırıcı projeler, dijital reklam yönetimi, dijital medya planlama ve dijital platformlarda marka yönetimi üzerine çalışmalar yapmakta ve stratejiler geliştirmektedir.

Pazarlama alanında yüksek lisans eğitimini yine Uludağ Üniversitesi’nde “E-Ticarette Tüketici Güveni” teziyle tamamlayan Mustafa Sönmezay, Bursa Halkla İlişkiler Derneği Başkanı, Uludağ Üniversitesi İİBF Mezunlar Derneği Başkan Yardımcısı, Genç Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir.

WORLDEF'te Sunduğu Eğitimler

WORLDEF’te Sunduğu Eğitim Sayısı: 10

Memnuniyet Oranı
5/5

Mustafa Sönmezay'ın Yaklaşan Eğitimleri

E-İhracat Girişimciliği Sertifika Programı​

E-İhracat Girişimciliği Sertifika Programı​

E-İhracat Girişimciliği Sertifika Programı​

Menü