Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Modanisa global sloganını duyurdu: “Kendin olmak Modanisa”

Modanisa, global mottosunu marka elçisi Halima Aden ile tüm dünyaya duyurdu. Markanın yeni sloganı “Kendin olmak Modanisa” oldu.

Modanisa, 5 kıtada 140 ülkeye e-ihracat yapıyor. Mottosunu globalde İngilizce başta olmak üzere 6 farklı dile uyarlayan marka, mottosunu, “Kendin olmak Modanisa” şeklinde belirlendi.

Türkiye’nin ilk ve dünyanın en büyük uluslararası online moda ve alışveriş platformu olan Modanisa, Halima Aden’in de katıldığı basın toplantısında, 10’uncu yılında tüm dünyaya bir motto ile sesleneceklerini duyurdu. Orijinali İngilizce ve “Your World To Wear” şeklinde olan motto, Türkçe’de “Kendin olmak Modanisa” şeklinde kullanılacak.

Halima Aden: Bu motto tavrımı ve duruşumu da kapsıyor

Marka elçisi Halima Aden, bu mottonun kendisinin tavrını ve duruşunu da kapsayan içeriğine inandığı için Modanisa’nın marka elçisi olmayı kabul ettiğini söyledi. Aden, önümüzdeki iki yıl içinde, “inançlarına uygun bir giyim tarzı oluşturmak isteyen her kadının kendisini giydikleriyle şık ve rahat hissetmeye hakkı olduğu” anlayışının temsilciliğini Modanisa adına üstlenecek. Ayrıca, iki tane de özel koleksiyon hazırlayacak.

Modanisa ile imzaladığı anlaşma için “eve dönüş” ifadesini kullanan Aden, şunları söyledi; “Modanisa’nın marka elçisi olmaktan dolayı çok heyecanlıyım. Modanisa, kariyerim boyunca benim hep yanımda oldu; benim inancımı ve değerlerimi paylaştı ve Müslüman bir kadın olarak seçimlerime her zaman saygı duydu. Şimdi Modanisa ile eve dönüş hissi yaşıyorum.”

Aden’den gençlere: Kendinizi değil, oyunu değiştirin!

Halima Aden geçtiğimiz yıl “Pandemi bana Müslüman bir kadın olarak durup değerlerimi düşünme fırsatı verdi.” demişti. Sektörde çalışmasının kendisini dini inançlarından taviz vermeye zorladığını vurgulayarak, defilelere veda etmişti. Halima Aden, bir soru üzerine podyumlara veda kararının ardından meslektaşlarından destek gördüğünü; çünkü tüm bunları moda endüstrisinde çalışanların da yaşadığını; kendisinin sadece bunları yüksek sesle dile getirdiğini söyledi. Aden, gençlere önerileri sorulduğunda ise, “Kendinizi değil, oyunu değiştirin!” ifadelerini kullandı.

Kerim Türe: Kadınlar, giyimleriyle de ‘kendisi olmak’ istiyor

Modanisa CEO’su Kerim Türe ise, Halima Aden ile birlikteliklerinin hayli geçmişe dayandığını belirterek, “2016 yılında henüz kariyerinin en başında Miss ABD Güzellik Yarışması’na katılan Halima Aden, yarışmada Modanisa’dan satın aldığı tesettür mayosuyla yürümüş ve ABD’de bir güzellik yarışmasına katılan ilk hijabi giyinen Müslüman kadın olarak nitelenmişti. Halima, 10 ay kadar önce, ‘kendisini inançlarından taviz vermeye zorladığını’ söyleyerek modelliğe veda etmişti. Halima Aden’in herkes tarafından saygı duyulması gereken bu tercihi, bizim global mottomuz ile de büyük bir örtüşme gösteriyor.” dedi.

Türe, şöyle devam etti; “Halima Aden sadece mesleğini icra edişiyle değil, hayattaki duruşuyla da tüm dünyanın hayranlığını kazanmış bir örnek kişi, rol model. Modanisa’nın varlık amacıyla Halima ‘nın kendisi olmak için verdiği mücadele doğal olarak eşleşince, bize de tüm dünyadaki kendisi olmak isteyen muhafazakâr kadınların tercihinin sesi olması için bu harika iş birliğine imza atmak düştü.”

Modanisa hakkında

Modanisa, 2011 yılında kuruldu. Hızla gelişen küresel modest moda sektörünün öncülerinden olan marka, Türkiye’nin ilk uluslararası e-ticaret ve online giyim platformudur. Tüm dünyadan aylık 21 milyon ziyaretçiye ulaşan ve 140’a yakın ülkedeki müşterilerine siparişlerini kargolayan Modanisa, çoğunluğu Türkiye’den binden fazla marka ve tasarımcıyı dünyaya taşıyor.

Gündelik giyimden gece elbiselerine, spor kıyafetlerden mayolara ve aksesuarlara kadar 100 bin adet ürünü 5 kıtadan müşterileriyle Türkçe, İngilizce, Arapça, Fransızca, Bahasa ve Almanca olmak üzere 6 farklı dilde buluşturan Modanisa.com, son 3 yılda üst üste Türkiye’nin e-ihracat şampiyonu oldu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!