Mobil e-ticaret uygulaması Wish, Türkiye’ye entegre oldu!

Wish.com, dünyanın en çok indirilen küresel mobil e-ticaret uygulaması olarak biliyor. Popüler uygulama, Türkiye pazarına girdi.
16 Şubat 2021

Abone Ol

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
16 Şubat 2021
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Wish.com, T-Soft bünyesindeki ConnectProf ile iş birliği yaptı.

Akıllı cep telefonları üzerinden eğlenceli alışveriş deneyimi sunan Wish.com, T-Soft bünyesindeki ConnectProf ile iş birliği yaptı. Yapay zekâ destekli algoritması bulunan uygulama, Türk firmaların ürünlerini, müşteriler arama yapmadığında dahi onları satın alma olasılığı en yüksek olan kişilere gösterecek. ConnectProf, e-ticaret altyapı sağlayıcısı T-Soft’u da bünyesinde bulunduran Tekrom’un entegrasyon platformudur.

Dünyanın en çok indirilen mobil e-ticaret uygulaması, Türkiye’nin önemli e-ticaret altyapı sağlayıcısı T-Soft’un kardeş markası ConnectProf ile entegre oldu. Anlaşmaya göre,  mobil e-ticaret platformu sadece ConnectProf aracılığı ile tek bir entegrasyon sayesinde firmalara satış yapmak istediği her ülke ve bölge için yeni bir hesap oluşturmaya gerek olmadan 100’den fazla ülkede satış yapma imkânına kavuşacak.

Firmaların sadece ücretsiz kaydolması gerekiyor

Wish, dünya çapında aylık 100 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Günde 1,8 milyon ürün satışı ile firmalara kazançlı bir alışveriş vaat eden uygulamada firmaların, ürünlerini satmak için sadece ücretsiz kaydolmaları gerekiyor. Uygulama, böylece büyük bir küresel izleyici kitlesinin, firmaların ürünlerine anında erişimini sağlıyor.

Uygulama, ayrıca, başka bir e-ticaret pazar yerinde bulunmayan; firmaya özel hesap yöneticisi imkanı veriyor. Bunun yanında kişiye özel gösterimler ve akışlar ile ürünlerin ilgili kullanıcılara sunulmasını sağlıyor. Tüm bunlarla birlikte; özel teslimat ve iade programları, sınır ötesi lojistik hizmetleri, hızlı gönderim ve çok hızlı ödeme, reklam ve tanıtım desteği, ürünleri öne çıkarmak için pazarlama uygulamaları gibi fırsatlar sunacak.

Wish.com’dan lansmana özel fırsatlar

Wish, ConnectProf üzerinden kaydolan firmalara benzersiz fırsatlar da sağlayacak. Buna göre, lansman süresince uygulamada satış yapmak isteyen firmalar, mağazalarının açılmasını izleyen ilk 3 ay içinde yapacakları satışları sebebiyle sadece yüzde 5 komisyon ödeyecek. Firmalar sadece Wish.com’a üye olarak ürünlerini tek panelden dünyaya sunacak.

Wish’in satış başarısı algoritmadan geliyor

Wish.com, T-Soft bünyesindeki ConnectProf ile iş birliği yaptı.

Wish.com Türkiye Ülke Hesap Yöneticisi Damla Kaçar, uygulamadaki satış başarısının en büyük etkeninin algoritma olduğunu vurguladı. “Wish üzerinde çalışan bu özel algoritma sayesinde başarı, tüketicinin ürüne dair arama yapması üzerine kurulu değil.” diyen Kaçar, ürünlerin kişilerin özelliklerine göre satın alma potansiyeli en yüksek olan kişilere gösterildiğini kaydetti. Ayrıca, “Sadece bu algoritmaya dayalı satış başarısı, toplam satışların yüzde 70’inden fazlasını oluşturmaktadır.” ifadelerini kullandı.

“E-ticarette yeni bir dönem başlıyor”

ConnectProf Satış Müdürü Taner Kayman ise, Wish ile Türkiye’de ilk iş birliği yapan firma olmaktan memnuniyet duyduklarını kaydetti. “ConnectProf ile üst düzey yerli ve yabancı pazaryerlerine entegrasyon sağlıyoruz.” diyen satış müdürü, şunları söyledi; “ConnectProf aracılığıyla Wish.com’a kaydolan Türk firmalara alan açıyoruz ve müşterilerimize birçok avantaj ile çok sayıda ülkede satış yapma fırsatı sağlıyoruz. Türkiye’de hali hazırdaki rekabetçi kur politikası da Wish.com’da hesap açan firmalara yurtdışında rekabetçi olabilmeleri için büyük fırsatlar sunuyor. Türk lirası ile maliyetlendirilen ürünler, sınır ötesinde dövizle ve yüksek kârlarla satılabilecek.”

ConnectProf hakkında

“Tekrom” firması bünyesinde bulunan e-Ticaret altyapı sağlayıcısı T-Soft’un iştiraki olan ConnectProf, üst düzey yerli ve yabancı pazaryerlerine entegrasyon sağlıyor. Yurt içi ve yurt dışı pazaryerlerinde, tek noktadan mağazaların yönetilmesine imkan veriyor. Ayrıca, tüm ürünlerin fiyat ve stok bilgileri ile mağazaya kolayca yüklenmesini sağlıyor.

ConnectProf, tüm pazaryerlerinden gelen siparişleri tek bir ekranda gösteriyor ve e-fatura süreçleri ile birlikte yönetilmesine imkan tanıyor. Firmaların satışlarını artırmak amacıyla dijital iş ortaklarına veriler sağlayan ve pazarlama kurguları tasarlayan ConnectProf, ürünlerin doğru müşteriler tarafından görünmesi, arama motorlarında önlerde yer alması ve çeşitli sosyal medya platformlarında sergilenmesi gibi olanaklar sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü