Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Mercado Libre, kripto varlık yatırımlarını desteklemeye başladı

Latin Amerika merkezli e-ticaret devi Mercado Libre, kullanıcılarının bu haftadan itibaren kripto varlık alım, satım ve saklama hizmetlerine erişebileceklerini açıkladı.
Mercado Libre

Latin Amerika’nın piyasa değeri en yüksek e-ticaret şirketi olan Mercado Libre, Brezilya’daki kullanıcılarının kripto para birimleri satın almalarını, satmalarını ve saklamalarını sağlayacak bir karara imza attı.

Mercado Libre CEO’su Twitter’dan duyurdu

Arjantin, Bolivya, Brezilya, Şili, Kolombiya ve Kosta Rika gibi pek çok Latin Amerika ülkesine hizmet sunan Mercado Libre’nin kurucu ortağı ve CEO’su Marcos Galperin, haberi ilk olarak Twitter’da duyurdu. Marcos Galperin, yaptığı açıklamada, hem şirketin Brezilya şubesi Mercado Livre’nin hem de fintech kolu Mercado Pago kullanıcılarının bu haftadan itibaren kripto varlık satın alabileceklerini, satabileceklerini ve saklayabileceklerini belirtti.

Mercado Pago Başkan Yardımcısı Tulio Oliveira ise, şirketin kripto varlık hizmetlerini kasım ayında küçük bir Brezilyalı kullanıcı grubuna sunduğunu; önümüzdeki haftalarda daha yaygın bir şekilde kullanıma sunmayı planladıklarını ifade etti.

Daha sonra şirket tarafından yapılan yazılı açıklamada ise, Mercado Libre’nin bu hizmet için kiminle ortak olacağı belirtilmedi. Şirket, Brezilya’daki kripto para birimi dünyasına global standartlarda bir koruyucu ile birlikte girdiğini kaydetti. Ayrıca, kripto para dünyasını çevreleyen tüm finansal ve düzenleyici yönleri analiz ettiklerini ve bu doğrultuda piyasada yer alacaklarını duyurdu.

Şirket, 7,8 milyon dolarlık Bitcoin alımı yaptı

Şirket, mayıs ayında, Nasdaq’ta “MELI” kodu ile işlem görmeye başlamıştı. Şirket, yatırım planlamasının bir parçası olarak 7,8 milyon dolarlık bir Bitcoin alımı yaptığını açıkladı. Mercado Libre Başkanı Osvaldo Gimenez ise, aylardır kripto varlık hizmetlerini güçlendirme konusunda ipuçları veriyordu. Gimenez, ağustos ayında verdiği bir röportajda, “Bitcoin ve Ethereum finansal bir devrim olabilir.” ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan, Arjantinli bir emlak platformu, 1 ay önce Bitcoin ile gayrimenkullerin satışı ve satın alınması için özel bir bölüm başlatmıştı.

Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara