Trendyol, UN Global Compact imzacıları arasına katıldı

Trendyol
Türkiye’nin önde gelen e-ticaret platformlarından Trendyol, sürdürülebilirliğe yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Kısa süre önce kapsamlı sürdürülebilirlik planını açıklayan Trendyol, dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi olan UN Global Compact (Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi) platformunun imzacıları arasına katıldı. 

Trendyol Kurumsal İletişim Direktörü İrem Poyraz konu hakkında yaptığı değerlendirmede, “Trendyol olarak teknoloji ve e-ticaretteki gücümüzle topluma ve dünyaya pozitif etki sağlayacak adımlar atma gayretindeyiz. UN Global Compact imzacısı olarak da sürdürülebilirlikle ilgili çalışmalarımızı küresel boyutta güçlendiriyoruz” dedi.

Sosyal, ekonomik ve çevresel uygulamalar daha sistematik hale gelecek

Trendyol sürdürülebilirlik çalışmalarına hız kazandırdı. Kısa süre önce “Sürdürülebilir Etki Planı”nı açıklayan platform, dünyanın en büyük sürdürülebilirlik girişimi ve gönüllü liderlik platformu olan UN Global Compact’e katıldı ve insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele ana başlıklarındaki 10 ilkeye uymayı ve izlediği sorumlu iş uygulamalarını her sene raporlamayı taahhüt etti. 

Platform, UN Global Compact imzacısı olarak; sosyal, ekonomik ve çevresel taahhüt ve uygulamalarını daha sistematik hale getirmeyi hedefliyor. Aynı zamanda BM’nin amaçlarını destekleyerek daha iyi bir dünyaya ulaşma sorumluluğuna ortak oluyor.

“Trendyol olarak topluma pozitif etki sağlayacak adımlar atıyoruz”

Kısa süre önce “Sürdürülebilir Etki Planı” ile sorumluluk içeren taahhüt ve hedeflerini açıkladıklarını hatırlatan Trendyol Kurumsal İletişim Direktörü İrem Poyraz, “Platform olarak teknoloji ve e-ticaretteki gücümüzle topluma ve dünyaya pozitif etki sağlayacak adımlar atma gayretindeyiz. Sahip olduğumuz olanaklarla hayatın farklı alanlarında dijital uçurumun kapatılmasına odaklanıyoruz. Sosyal kalkınmayı güçlendirmek için projeler hayata geçiriyoruz. UN Global Compact imzacıları arasında katılarak da sürdürülebilirlikle ilgili çalışmalarımızı küresel boyutta güçlendirmiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi olan UN Global Compact platformunun 10 ilkesini benimseyerek tüm strateji ve operasyonlarını bu evrensel ilkelere uyumlu hale getirmek için çalışacaklarını belirten Poyraz, “Dünyamızı ve gelecek yaşamı korumaya yönelik iz bırakacak, ilham verecek çalışmalarımızı geliştirerek sürdüreceğiz.” dedi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara
Open chat
WORLDEF WhatsApp hattına hoş geldiniz; size hangi konuda yardımcı olabiliriz?