worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

LC Waikiki pazar yerine dönüştü: lcw.com

Türkiye’de e-ticaret sektöründe pazar yeri sayısı giderek artıyor. Perakende e-ticaret markaları, pazar yeri platformuna dönüşüyor. Bunun son örneği “lcw.com” oldu. LC Waikiki, online pazar yerine dönüştü. lcw.com şu anda 380 markaya ve 210 satıcıya ev sahipliği yapıyor. Markanın yeni e-ticaret platformu lcw.com'un tanıtımı yapıldı. LC Waikiki E-Ticaret Genel Müdürü Ömer Barbaros Yiş, "lcw.com içerisinde yapay zeka tabanlı teknolojiler ve kişiselleştirmeye yönelik uygulamalarla fark yaratmayı amaçlıyoruz." dedi.

lcw

LC Waikiki, kendi e-ticaret sitesi lcwakiki.com’u farklılaştırarak, pazar yerine dönüştürdü. Şirket, artık farklı markaları da kapsayacak şekilde online pazar yerine dönüşmüş oldu. Türkiye’nin yeni pazar yeri, kullanıcı dostu tasarımı ve ürün çeşitliliği ile büyük bir dijital AVM oldu. lcw.com için İstanbul Dijital Deneyim Müzesi’nde tanıtım toplantısı düzenledi.

“Site hızını artırırken doğru ürün bulma algoritmalarını iyileştirdik”

lcw

LC Waikiki E-Ticaret Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Barbaros Yiş, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, her zaman daha iyi tanımaya çalıştıkları müşterilerinin ürünlere daha güvenilir bir platform üzerinden ulaşmalarını sağlamak ve müşteri deneyimini arttırmak için lcw.com’u hayata geçirdiklerini söyledi. Platform üzerinde müşteri deneyim alanlarını yenilediklerini ve ara yüzleri kullanıcı deneyimine daha uygun hale getirdiklerini belirten Yiş, “Site hızını artırırken gezinme kolaylığı, filtrelerde ve doğru ürün bulma algoritmalarında iyileştirmeler sağladık.” diye konuştu.

Ömer Barbaros Yiş, lcw.com’un dönüşüm sürecinde pazar yerinde bulunan tüm markalarla güvene dayalı bir ilişki kurarken tüm paydaşlarına kazandıran bir yapıya büründüklerini ifade etti. Satıcılar için satış işlemlerini kolaylaştıran uygulamaları hayata geçirdiklerini vurgulayan Yiş, “Tüm bu süreçte önceliğimiz, müşterilerimiz ve iş ortaklarımız için en iyi deneyimi sunabilmek oldu.” ifadelerini kullandı.

“Yapay zeka tabanlı teknolojilerle fark yaratmayı amaçlıyoruz”

lcw.com’un yapay zeka odaklı teknoloji entegrasyonları ile müşteri, marka ve satıcı tabanını genişleteceğini ve kullanıcı deyimini artıran bir pazar yeri olacağını belirten Yiş, pazar yerine eklenen teknolojik entegrasyonlarla yapay zeka ve insan gücünün el ele çalışmasına olanak tanıklarını kaydetti.

Yiş, şu ifadeleri kullandı: “lcw.com içerisinde yapay zeka tabanlı teknolojiler ve kişiselleştirmeye yönelik uygulamalarla fark yaratmayı amaçlıyoruz. Örneğin; pazar yerine getirdiğimiz yeniliklerden biri müşterilerimizin tek tek yorum okumasının önüne geçen, sadece ürün yorumları üzerinden bedenlerine uygun öneriler getiren sistem oldu. Öte yandan, yapay zeka kullanarak yorumları kategorize edebiliyor, yazılan yorumlardaki duygu durumunu tespit edebiliyoruz.

Müşterilerimiz belirli bir etikete tıkladığında ilgili yorumları kolaylıkla görebiliyor. Önümüzdeki süreçte müşterilerimizden aldığımız geri bildirimlerle, onların keyifle ve güvenle alışverişlerini sağlamaya yönelik CRM uygulamalarımızı ve kişiselleştirme çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz. Hali hazırda kullandığımız dijital stil danışmanımız Elsiva gibi yapay zeka uygulamalarımızı hayata geçireceğiz. Yorum, içerik ve görsellerde daha akıllı gösterimlere yer vereceğiz.”

lcw.com, 380 marka ve 210 satıcıya ev sahipliği yapacak

lcw

LC Waikiki, yaklaşık 3 yıl önce kendi sitesi lcwaikiki.com’dan online satışa başladı. 2023 yılında farklı markaları da bünyesine katarak, pazar yerine dönüşüm sürecini başlattı. lcw.com, 380 marka ve 210 satıcıya ev sahipliği yapacak. lcw.com’da yer alan markalardan bazıları şunlar; Avon, ebebek, Daniel Klein, FLO, L’oreal, Nivea, Note Cosmetique Schafer, Slazenger, Civil, Sporthink, Sinoz, Bella Maison, Lava, Keramika, Ahengim ve Happy.

Yeni pazar yeri, Önümüzdeki dönemde yeni marka ve satıcıları da çatısı altına toplayarak büyümeye devam etmeyi hedefliyor. Platformda; moda, ev yaşam, anne bebek çocuk, kozmetik, outdoor, çanta, ayakkabı ve aksesuar grupları başta olmak üzere, sadece orijinal ürünleri kullanıcılarıyla buluşturacak. “Daha Neler Neler” söylemiyle markalar ve satıcılar için yeni bir dijital vitrin haline gelecek olan lcw.com, farklı kampanyalar ve ödeme kolaylıkları ile müşterilerin vazgeçilmezi olmayı amaçlıyor.

Days
Hours
Minutes
Seconds

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

worldef istanbul 2024
Haberler

WORLDEF ISTANBUL 2024 sona erdi!

WORLDEF ISTANBUL 2024, İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı’nda 3 gün boyunca global e-ticaret ekosistemini ağırladı. Etkinlikte 20 binden fazla ziyaretçi yer aldı.

Days
Hours
Minutes
Seconds