Ara
Close this search box.

LC Waikiki, online satış platformunda ikinci el ürün satışına başladı

LC Waikiki
LC Waikiki

LC Waikiki, geçtiğimiz yıl pazaryerine çevirdiği online satış kanalı üzerinden ikinci el ürün satışına başladı.

Artan enflasyon oranları ve geçtiğimiz yıl dolar kurunda yaşanan dalgalanma ile beraber tüketicilerin alım gücünde yaşanan düşüş markaları farklı yöntemler aramaya yönlendiriyor. İkinci el piyasası; otomobil, teknolojik ürünler, kitap vs. kategorilerde önemli bir yükseliş yaşarken bu durum kıyafet sektörüne de yansıdı ve son olarak hazır giyim markası LC Waikiki müşterilerine kendi pazaryeri üzerinden ikinci el ürün satışına başladı.

2021 yılında pazaryerlerinden çıkma kararı alan şirket, yalnızca kendi online sitesi üzerinden satış yaparken, 10 markanın ürünlerini de tüketici ile buluşturuyor. Şirket, salgın döneminde daha da önemli hale gelen sürdürülebilirlik kapsamında başlattığı uygulama kapsamında, ikinci el 140 ürünü 18 TL ile 226 TL arasında değişen fiyatlar ile satışa sundu.

LC Waikiki farklı alanlarda da mağazalaşıyor

Farklı alanlarda da mağazalaşma çalışmalarını yürütmeye devam eden LCW, daha önce “LCW Home” ile ev tekstili ve “LCW Dream” ile iç giyim alanında mağazalaşma çalışmalarına imza atmıştı. Şirket, yakın dönemde oyuncak mağazası için de pilot çalışmalara başladı. “LCW Toys” adı verilen mağazaların 3’üncüsü Bursa’da açıldı.

Daha önce de mağazalarında oyuncak satışı gerçekleştiren marka, söz konusu uygulama ile oyuncağı farklı bir mağaza konsepti ile ilk kez tüketicilerle buluşturmuş oldu. LC Waikiki, 2021 yılında Güney Amerika kıtasında hizmet vermeye başladı. Marka, toplamda 4 kıta ve 53 ülkede bin 200’den fazla mağaza ile faaliyetlerini sürdürüyor.

Days
Hours
Minutes
Seconds

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

Days
Hours
Minutes
Seconds