worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

HepsiTürkiye’den programında çiftçi ve yerel üreticilerin ticaret hacmi 60 milyon liraya ulaştı

Hepsiburada'nın 'HepsiTürkiye'den' programına dahil olan çiftçi ve yerel üreticinin ticaret hacmi 60 milyon liraya ulaştı. Hepsiburada Kurumsal İlişkiler, İletişim ve Sürdürülebilirlik Grup Direktörü Cem Tanır, "Hedefimiz, Türkiye'nin 81 ili, 922 ilçesinin tamamından en az 1 yerel ürünü HepsiTürkiye'den programına dahil etmek." dedi.

hepsitürkiye'den

Hepsiburada, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü Türkiye’nin her bölgesinden binlerce yöresel ürünü e-ticarete kazandıran HepsiTürkiye’den programıyla kutluyor. Yerel üreticileri destekleyerek yöresel kalkınmaya katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirilen program aynı zamanda tüketicileri de nitelikli gıdayla buluşturmayı hedefliyor.

Deprem bölgesindeki üreticilere 8 milyon lira

Programda yer alan 300’den fazla yerel üreticinin 172’si coğrafi işaretli 4 bine yakın ürünü Hepsiburada’dan satın alınabiliyor. Programa dahil olan çiftçiler ve yerel üreticilerin ticaret hacmi 60 milyon liraya ulaştı. Bu hacmin yaklaşık 8 milyon lirası deprem bölgesindeki yerel üreticilere sağlandı. Kadın girişimcilerin e-ticarette yerini alması ve dijitalleşmesini de destekleyen programda, 21 kadın kooperatifi yer alıyor.

“HepsiTürkiye’den programının geldiği nokta gurur verici”

Hepsiburada Kurumsal İlişkiler, İletişim ve Sürdürülebilirlik Grup Direktörü Cem Tanır, ticaretin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla kurulan Hepsiburada’nın New York borsasında Nasdaq’ta işlem gören ilk ve tek Türk şirketi olduğunu hatırlattı. Tanır, yerel ekonomilere ve kalkınmaya teknoloji ve e-ticaretle destek vermenin Türkiye’de ticareti dijitalleştirme vizyonuyla yaptıkları çalışmaların önemli parçası olduğuna işaret etti.

Tanır, şunları kaydetti: “E-ticaretin milli takımı olarak, Türkiye’nin yerel üreticileri ve kadın girişimcileri için fayda ve değer yaratmayı sürdürüyoruz. Bu doğrultuda HepsiTürkiye’den programının geldiği nokta bizim için gurur verici. Hedefimiz, Türkiye’nin 81 ili, 922 ilçesinin tamamından en az 1 yerel ürünü HepsiTürkiye’den programına dahil etmek. 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nde tüm yerel üreticilerimizi ve çiftçilerimizi ürünlerini tescilleyerek dijital dünyaya katılmaya davet ediyoruz. HepsiTürkiye’den programı kapsamında verdiğimiz fayda, eğitim ve destekleri artırarak sürdüreceğiz.”

HepsiTürkiye’den avantajları yerel üreticiyi e-ticaretle buluşturuyor

Hepsiburada, HepsiTürkiye’den programına katılan yerel üreticilere yüzde 1+KDV komisyonla e-ticarete adım atma fırsatı sunarak, komisyon indiriminin yanı sıra ürünler için ücretsiz fotoğraf çekimi, dijital reklam, özel fiyatlarla kargo, kayıt, ürün listeleme ve panel yönetimi için destek ve eğitimler, e-ticaret eğitimi gibi pek çok avantaj ve destek de sağlıyor.

E-ticarete başlamak isteyen yerel üreticiler, HepsiTürkiye’nin program sayfasından başvuru yaparak, iller bazında belirlenmiş yöresel ürün üreten, marka tescil belgesine sahip, coğrafi işaretli ürünse tescil sahibi kurumla sözleşmesi bulunan, gıda kodeksine göre paketleme yapan ve ürünün ambalajlı görselini sunarak katılabiliyor.

Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin, WORLDEF E-TİCARET’e konuştu!

Days
Hours
Minutes
Seconds

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

worldef istanbul 2024
Haberler

WORLDEF ISTANBUL 2024 sona erdi!

WORLDEF ISTANBUL 2024, İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı’nda 3 gün boyunca global e-ticaret ekosistemini ağırladı. Etkinlikte 20 binden fazla ziyaretçi yer aldı.

Days
Hours
Minutes
Seconds