Paylaş

Getir’den Hollanda’da “Süpermarket” hamlesi!

[rt_reading_time postfix="Dakika" postfix_singular="Dakika"]
getir
Son dönemde attığı adımlarla hizmet alanını büyük oranda genişleten hızlı teslimat platformu getir, yatırımlarına devam ediyor. Platform, Hollanda’daki bir deposunu süpermarkete çevirerek fiziksel market işine giriş yaptı.
getir

Yakın dönemde pek çok yeni özelliği kullanıma sunan Getir, fiziksel market işine giriş yaptı. Hollanda’nın Amsterdam şehrindeki bir deposunu süpermarkete çeviren platform, hizmetlerine bir yenisini daha eklemiş oldu.

Getir son hamlesiyle fiziksel mağazacılığa adım attı

Dünya genelinde 8 ülkede hizmetlerini tüketicilerle buluşturan hızlı teslimat platformu getir, hizmet ağını genişletmeye devam ediyor. Hollanda’nın Amsterdam şehrindeki bir deposu ‘şehrin estetiğini bozmak’ suçlanan platform, depoyu süpermarkete çevirme kararı aldı.

Depoya yönelik suçlamalar sonrası ilk adım olarak deponun camlarını sanat galerisine çeviren hızlı teslimat platformu, depoyu süpermarkete çevirerek fiziksel mağazacılığa adım atmış oldu. Yeni mağazasında online teslimatlar gerçekleştirmeye devam edecek olan platform, tüketicilerin ürünlerini alarak kasada ödeme yapma imkanına da sahip olacağını açıkladı. Platformun deposu hakkında yapılan suçlamalar, deponun bulunduğu bölgedeki imar planına uymamasından kaynaklanıyordu.

“Yeni mağazamız online teslimat yapmaya devam edecek”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan şirketin Hollanda Başkanı Florian Brunsting, yeni mağazada online teslimatların da devam edeceğini belirtti. Deponun daha önceden sadece dağıtım merkezi olarak görev yaptığını hatırlatan Brunsting, “Yeni mağazamız tıpkı geleneksel süpermarketlerin binanın kapalı bir bölümünden yaptığı gibi online teslimat yapmaya devam edecek.” dedi.

Yapılan açıklamaya göre, deponun ana amacı süpermarket görevi görmek olacak. Hızlı teslimat platformunun bu dönüşümü, aynı zamanda bir pilot uygulama görevi de görecek. Amsterdam’daki süpermarketin ne kadar başarılı olacağı şirket tarafından yakından takip edecek.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara