Paylaş

Getir, ABD’de online market platformu FreshDirect’i satın alıyor

freshdirect
Hızlı market teslimatı şirketi Getir, ABD merkezli online market şirketi FreshDirect’i satın alıyor. İki şirket arasında anlaşma sağlandı. FreshDirect’in yıllık cirosunun 650 milyon dolar olduğu belirtiliyor.

Getir, ABD’de büyüme stratejisi çerçevesinde online market platformu FreshDirect’i bünyesine katıyor. Yıllık 650 milyon dolar cirosu olan New York merkezli FreshDirect, Amerika’nın en büyük gıda perakende gruplarından biri olan “Ahold Delhaize USA” şirketi bünyesinde bulunuyor.

Satın alma anlaşmasının kasım ayı içinde tamamlanması bekleniyor. Satın alma sonra ABD merkezli online market platformu marka adını koruyacak; New York’un Bronx semtindeki tesisinde faaliyet göstermeye devam edecek.

ABD, Getir’in odaklandığı pazarlardan biri

Getir, bazı ülkelerde faaliyetlerinin bir kısmını sonlandırmıştı. Küçülme stratejisi çerçevesinde gelirinin büyük bir kısmını oluşturan pazarlara yönelen Getir için ABD, girişimin odağını ve hizmetlerini artıracağı pazarlardan biri olarak dikkat çekiyor. Getir, 2021 yılından bu yana ABD’de faaliyet gösteriyor.

FreshDirect, ABD’de üç eyalette hizmet veriyor

Fresh Direct ise, 2002 yılından bu yana kullanıcılarının adreslerine kaliteli ve taze gıdalar ulaştırıyor. New York yiyecek kültürünün ayrılmaz bir parçası olarak saygın bir yer edinen ABD merkezli online market platformu, New York ile birlikte New Jersey ve Connecticut olmak üzere ABD’de üç eyalette hizmet veriyor. Bölgenin en iyi tarım ve gıda ürünleri üreticileri ile iş birliği yapan platform, ABD’nin önemli online market aktörlerinden biri olarak biliniyor.

Getir, New York’taki kullanıcılarına odaklanıyor

FreshDirect, Getir’in teknolojisinden ve operasyonel tecrübesinden yararlanacak. Böylece kullanıcılarına daha hızlı bir hizmet sunabilecek. Getir ise, Fresh Direct’in taze ürün kalitesinden ve çeşitliliğinden faydalanarak, New York’taki kullanıcılarına daha cazip bir hizmet sağlayabilecek.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara
Open chat
WORLDEF WhatsApp hattına hoş geldiniz; size hangi konuda yardımcı olabiliriz?