worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

E-ticarete entegre içerik çözümü: ContentGO.ai

içerik

İçerik Bulutu ve platformun iştiraki olan ContentGO, iki yıllık bir çalışmasının ardından yapay zeka destekli içerik üreticisi “ContentGO.ai” platformunu hayaya geçirdi. Yeni platform, markaların ve ajansların içerik pazarlaması ve içerik üretim süreçlerinde ihtiyaç duyduğu farklı özellikleri yapay zeka ve insan yeteneklerini birleştirerek tek bir platformda sunmayı hedefliyor.

E-ticaret platformlarına entegre içerik üretiyor

ContentGO.ai; Shopify, WooCommerce, BigCommerce, SquareSpace ve Square gibi e-ticaret altyapıları ile de entegre çalışıyor. İlerleyen süreçte farklı e-ticaret altyapıları, ürün ve servislerle de entegre olması planlanan platform, pazarlama ekiplerinin içerik süreçlerini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bu altyapıları kullanan e-ticaret markaları, ContentGO.ai aracılığı ile ürettirdikleri içerikleri tek tuşla sitelerindeki ilgili sayfalara aktarabiliyor. Ayrıca, hız kazanmak isteyen markalar “Bulk Content Creation” özelliği ile aynı anda yüzlerce içeriği üretebiliyor.

SEO uyumlu ve kaliteli içerik üretiyor; anahtar kelimeler öneriyor

ContentGO.ai, üretilen içeriklerin kaliteli ve SEO uyumlu olmasını sağlamak için kullanıcılarına ana anahtar kelimeleri için hedef ülkenin SERP’ini (arama motoru sonuç sayfalarını) analiz etme imkanı sunuyor. Bu analiz sonucu kullanıcılar brief’lerini geliştirebiliyor ve daha iyi içerik sonuçları alabiliyor.

ContentGO.ai teknolojisinin diğer bir özelliği de “Keyword Wizard”. Bu teknoloji, kullanıcılara ana anahtar kelimelerini girip hedefledikleri ülke özelinde yeni anahtar kelime önerileri alıp, bunların üretilecek içerikte kullanılmasını sağlayabiliyor. Büyük ölçekli içerik üreten markalar da ContentGO.ai API’si ile kendi ihtiyaçları doğrultusunda kişiselleştirilmiş çözümler talep edip içerik üretimini kolay bir şekilde ölçekleyebiliyor.

“AI destekli, hibrit teknolojiler barındıran bir çözümü hayata geçirdik”

ContentGo AI CEO’su Ahmet Durmuşoğlu, yeni içerik teknolojisinin geliştirme sürecini ve hedeflerini şöyle anlattı: “On yıl önce Türkiye’de içerik üretimini kendi geliştirdiğimiz modellerle ölçekleyerek içerik üretimi ve buna bağlı içerik pazarlaması ekosistemini endüstrileştiren ilk şirket olarak lokal ve global binlerce markanın içerikle büyümesine destek olduk. 2020 yılında global büyüme stratejimiz doğrultusunda yurt dışı planlarımızı hayata geçirmek için Londra’da ContentGO markamızla fiziki olarak yapılandık ve ekibimizi kurduk. ContentGO.ai’ı bu deneyimli ve global projeler çıkaran bu ekipler geliştirdi.”

Durmuşoğlu, “Uzun yıllardır markalara ve ajanslara hizmet veren, bu süreçte; ürün, servis ve teknoloji geliştiren bir ekip olarak markaların gerçek ve kalıcı çözümlere ihtiyaç duyduğu öngörüsüyle AI destekli, hibrit teknolojiler barındıran bir çözümü hayata geçirdik.” sözlerini kaydetti.

“ContentGO.ai’ı global bir oyuncu haline getirmeyi hedefliyoruz”

Ahmet Durmuşoğlu, ContentGO.ai ekibi olarak önlerinde yoğun bir geliştirme takvimi olduğunu belirterek, şöyle devam etti: “İlk olarak 2024 Ocak ayında ContentGO.ai, İçerik Bulutu ve ContentGO.com’un içerik üretici ve editör network’ü ile birleşecek. Yani isteğe bağlı olarak ContentGO.ai üzerinden talep ettiğiniz bir İngilizce AI içeriği, ana dili İngilizce olan ve AI Editing konusunda uzmanlaşmış bir editöre aynı arayüzler üzerinden ayrılmadan hızlı bir şekilde kontrol ettirebilecek ve yayına alabileceksiniz. Çünkü insan deneyimi ve zekasının bu içerikleri çok daha zengin ve iyi hale getirdiğini biliyoruz.”

Durmuşoğlu, “İkinci büyük yatırımımız, 2024 ikinci çeyrekte OpenAI bağımlılığını azaltmak ve kendi LLM modellerimizi eğitip, OpenAI ile birlikte çalışan hibrit, daha iyi, daha hızlı sonuçlar veren bir sistem kurmak olacak. Şu an için kendi minik modellerimizi deniyoruz; ama önemli bir yatırım gerektiriyor. Yolculuğumuz 10 yıldır devam ediyor, içerik konusuna kafayı bozmuş bir ekip olarak ContentGO.ai ürünümüzü uçtan uca içerik yönetimi ve pazarlaması aracına dönüştürüp global bir oyuncu haline getirmek 2024’ün en büyük hedefi.”

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

shipentegra
Markalar

ShipEntegra’ya “yurt dışı lojistik entegrasyon” ödülü

Şikayetvar tarafından bu yıl 9.’su düzenlenen “A.C.E. Awards (Achievement in Customer Excellence)” Ödülleri kapsamında, sınır ötesi e-ticaret lojistiği markası ShipEntegra, “Yurt Dışı Lojistik Entegrasyon” kategorisinde