Paylaş

Amazon genişleme çalışmalarına hız kazandırdı

[rt_reading_time postfix="Dakika" postfix_singular="Dakika"]
amazon
Amerika merkezli e-ticaret devi Amazon, genişleme çalışmalarına devam ediyor. 2023 yılında Nijerya’da faaliyetlerini başlatmayı hedefleyen platform, ülkenin önde gelen online pazaryerleri Konga ve Jumia ile yoğun bir rekabete hazırlanıyor.
amazon

Son dönemde önemli atılımlar gerçekleştiren Amazon, genişleme çalışmalarına da hız kazandırdı. Platform yakında dönemde; Belçika, Şili, Kolombiya, Nijerya ve Güney Afrika’da faaliyete geçmeyi hedefliyor.

Amazon, uzun vadeli büyüme stratejisi kapsamında yatırımlarını hızlandırıyor

E-ticaret devi Amazon genişleme çalışmalarını sürdürüyor. Hâlihazırda 20 farklı ülkede faaliyet gösteren platform, uzun vadeli büyüme stratejisi kapsamında; Belçika, Şili, Kolombiya, Nijerya ve Güney Afrika’da faaliyetlerini başlatmayı amaçlıyor.

Yakın dönemde yayınlanan bir raporda yer alan veriler, platformun bu hamlesinin, bu bölgelerde faaliyet gösteren yerel e-ticaret platformları için çok yoğun bir rekabet ortamı yaratacağını gösteriyor.

Bölgesel pazarlarda yoğun bir rekabet yaşanacak

Yayınlanan raporda, Belçika’daki projenin Eylül ayında, Kolombiya ve Güney Afrika’daki projelerin Şubat 2023’te faaliyete geçirileceği görülüyor. Büyük bir rekabetin yaşanması beklenen Nijerya ve Şili’de ise pazaryerlerinin, Nisan 2023’te faaliyetlerini başlatacağı öngörülüyor.

E-ticaret devinin Belçika, Şili, Kolombiya, Nijerya ve Güney Afrika’da faaliyete geçireceği pazaryerlerinin, platformun “FBA” adlı yerine getirme hizmetini kullanması bekleniyor.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara