Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

LVMH, Asya-Pasifik bölgesinde e-ticaret merkezi açıyor

Lüks markalardan oluşan Fransız holdingi LVMH, genişlemeye devam ediyor. Şirket, pandemi sürecinde elde edilen gelirlerin Çin pazarında harcanacağını açıkladı. LVMH’nin Şangay’da Asya-Pasifik bölgesinin en büyük e-ticaret ve depo merkezini açması bekleniyor.
LVMH

LVMH sözcüsü, merkezlerin Şangay, Xinzhuang Sanayi Bölgesinde yer alacağını; şu an bu aşamada çalışmaların devam ettiğini vurguladı. Yeni proje yaklaşık 154 milyon dolarlık bir değere sahip ve 90 bin metrekarelik bir alanı kapsıyor. İnşaatın 18 ay sürmesi ve merkezin 2022 yılının sonunda açılması bekleniyor. Bu merkez, satış üssü ve LVMH grubunun e-ticaret deposu olarak faaliyet gösterecek. LVMH bünyesinde faaliyet gösteren yüksek kaliteli kozmetik ve parfüm markaları da burada yer alacak.

LVMH, Asya’daki parfüm ve kozmetik satışlarının yüzde 45’ini oluşturdu

Şirketin yıllık raporuna göre, 2020 yılında Asya pazarı (Japonya hariç), LVMH Group’ın parfüm ve kozmetik satışlarının yüzde 45’ini oluşturdu. Böylelikle Asya pazarı, bu kategorilerin en büyük bölgesel pazarı oldu. Yıllık rapora göre Çin pazarı, LVMH markalarının büyümesinde büyük bir rol oynadı. Rapor, kozmetik markası Fresh’in dijital pazarlama kampanyaları etkili bir şekilde kullanmasının Çin’deki online satışların artırdığını vurguladı.

Çin’in lüks eşya pazarındaki payı 2019 yılına göre arttı

Küresel danışmanlık firması Bain & Company tarafından yayınlanan bir rapora göre, Çin’in lüks eşya pazarındaki payı yüzde 20’ye yükseldi. 2019 yılında bu oran, yüzde 11’di. Küresel lüks ürün pazarı ise, Covid-19 salgınının etkisiyle de yüzde 23 geriledi. Danışmanlık firması, Çin’in 2025 yılına kadar en büyük lüks pazara sahip olacağını ve 2025 yılına kadar lüks ürünler için en çok e-ticaret kanallarının kullanılacağını tahmin ediyor.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!