Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

LC Waikiki online pazaryeri kuruyor

Giyim perakendecisi LC Waikiki, farklı online pazaryerleri yerine artık sadece kendi pazaryerinde sitesinde satış yapacak.
LC Waikiki

LC Waikiki Başkanı Vahap Küçük, Dünya.com’a yaptığı açıklamada, “Rekabette avantaj sağlamak için aracıyı devre dışı bıraktık. Kendi pazaryerimizi kuruyoruz.” dedi.

Şirket, yurt içinde 500, yurt dışında 550 mağaza ile faaliyet gösteriyor. 2021 yılında global ciro hedefi 36 milyar TL olan şirket, ürünlerini sadece kendi sitesi üzerinden satma kararı aldı. Böylece aracı e-ticaret siteleri ve online pazaryerlerine ürün verilmeyecek. Şirket, daha önce pazara sunulmayan “Southblue” ve “X-Side” gibi markaları kendi sitesinden satmaya başlayacak. Böylece lcwaikiki.com, bir online pazaryeri haline gelecek.

“LC Waikiki sadece lcwakiki.com’da satılacak; aracıyı devre dışı bıraktık”

LC Waikiki Başkanı Vahap Küçük, lcwaikiki.com’un bir pazaryeri olarak faaliyet göstereceğini; bunun için de tek çatı altında markalarını bir araya getirdiklerini belirterek, şunları söyledi. “Dream, Step, X-Side, Vision bunlar alt markalarımız. Marketplace olarak yatırım yapacağız. Bunların hepsini içine topladığımız takdirde birçok kesime hitap edeceğiz. Kendi içimizde pazaryeri oluyoruz. Ürünlerimizi sadece kendi sitemizde satmaya başladık. Başka internet sitelerine ürün vermeyi bıraktık Trendyol, Hepsiburada gibi… LC Waikiki sadece lcwakiki.com’da satılacak. Aracıyı devre dışı bıraktık.”

“Ürünler kârsız satılıyordu”

Küçük, internet sitelerine ürün verdiklerinde kâr edemediklerini belirterek, “Aradaki aracıları kaldırıp, daha rekabetçi fiyat sunabilmek için bu yolu seçtik. Ürünler kârsız satılıyordu. Sürdürülebilir ticaret için böyle bir karar aldık. Yıl sonunda bütün markalarımız devreye girer.” ifadelerini kullandı.

Toplam ciro hedefi 36 milyar TL

Vahap Küçük, ciro hedeflerini de şöyle açıkladı; “2019 global ciromuz 20.559 milyar TL idi. Rakam 2020’de 16.615 milyar TL oldu. Bu yılki toplam ciro hedefimiz, Türkiye, e-ticaret, yurtdışı ve toptan satış hepsi dahil 35.978 milyar TL. Sadece internet özelindeki bu yılki ciro hedefimiz ise 2.718 milyar TL.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!