Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Latin Amerika’da sınır ötesi e-ticareti güçlendiren ortaklık

Mercado Libre ile BigCommerce, iş ortaklığı yaptı. İki şirketin güçlerini birleştirmesi, Latin Amerika pazarlarında sınır ötesi e-ticareti güçlendiriyor.
e-ticaret

Açık SaaS e-ticaret platformu BigCommerce, hızlı bir büyüme kaydediyor. Platform, yerleşik markalar için çözümler sunuyor. BigCommerce, Latin Amerika’nın önde gelen e-ticaret pazaryeri Mercado Libre ile iş birliği yaptı. Buna göre Mercado Libre, BigCommerce satıcılarına Latin Amerika genelinde yaklaşık 133 milyon kişiye satış yapma olanağı sağlayacak. Bu ortaklık, Mercado Libre’nin büyük bir Kuzey Amerika e-ticaret platformu ile yaptığı ilk ortaklık oldu.

Mercado Libre, Latin Amerika’da sınır ötesi e-ticaret pazarına güveniyor

Mercado Libre Sınır Ötesi E-Ticaret Direktörü Jose Luis Hervás Fernández, ortaklık hakkında yaptığı açıklamada, “Müşterilerimize her zaman daha iyi hizmet vermenin yollarını arıyoruz. Bu ortaklık onlara BigCommerce satıcıları vasıtası ile yeni bir ürün çeşitliliğine erişim sağlıyor. Latin Amerika’da e-ticaret genişlemeye devam ederken, BigCommerce’i ilk büyük platform ortağımız olarak seçmek, uzun vadeli stratejimiz için oldukça önemli ve aynı zamanda, mağaza sahiplerine bu hızlı büyüyen pazara erişim sağlama şansı tanıyor.” ifadelerini kullandı.

“Latin Amerika, ABD’li satıcılar için kullanılmayan devasa bir pazar”

Latin Amerika, geçen yıl dünyanın en hızlı büyüyen e-ticaret pazarlarından biri oldu. Mercado Libre, 18 Latin Amerika ülkesinde satış yapıyor. Ayrıca; Arjantin, Brezilya, Şili, Kolombiya, Venezuela, Peru ve Meksika gibi ülkelerde küresel satış operasyonları yürütüyor. Platformun, 2021 yılının sonunda Latin Amerika’daki tüm e-ticaret satışlarının dörtte birini temsil etmesi bekleniyor.

BigCommerce Ticaret Direktörü Russell Klein, ortaklık hakkında şunları söyledi; “Nakliye zorlukları, para birimi dönüştürme ve dil engelleri arasında sınır ötesi e-ticaret, perakendecilerin, özellikle KOBİ’lerin faydalanması için inanılmaz derecede zor olabiliyor. Latin Amerika, ABD’li satıcılar için kullanılmayan devasa bir pazarı temsil ediyor. BigCommerce’in Mercado Libre ile ortaklığı bu engelleri ortadan kaldırarak milyonlarca tüketiciye satış yapmaları için geniş bir fırsatın kapısını açıyor.” ifadelerini kullandı.

Mercado Libre hakkında

Mercado Libre, 1999 yılında kuruldu. Latin Amerika’nın lider e-ticaret teknolojisi şirketi olan Mercado Libre; online mal ve hizmet satın alan, satan, reklam veren ve ödeme yapan bireylere ve şirketlere çözümler sunuyor. Şirket, milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor. Çok çeşitli mal ve hizmetler için kolay, güvenli ve verimli bir şekilde bir pazar oluşturuyor. Platform, sayfa görüntüleme açısından dünyada ilk 30 arasında yer alıyor. comScore Networks’e göre, Mercado Libre, faaliyet gösterdiği büyük ülkelerde tekil ziyaretçi sayısında lider perakende platformu durumunda…

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!