”Global E-Commerce Solutions & Market Research Partner”

E-TİCARET OPERASYONUNUZU
KANADA'YA TAŞIYALIM!

Kanada’da Şirket Kurmanın Avantajlarını Hemen Öğren

Kısaca WORLDEF

E-ihracat ekosisteminde Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası eğitim, etkinlik ve danışmanlık organizasyonu olan WORLDEF, İngiltere Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı ile yoğun bir işbirliği içindedir. Türkiye’yi bölgesel bir e-ticaret merkezi haline getirme vizyonu taşımaktadır.

2019 yılı itibariyle, WORLDEF’in ana iş ortağı Türkiye İş Bankası; TRT ise ana medya sponsoru olmuştur. Diğer yandan, MasterCard, Google, DHL ve UPS gibi uluslararası şirketler WORLDEF’i desteklemiştir.

WORLDEF ENTERPRISE ise Türkiye’nin ilk ve tek e-ihracat danışmanlık şirketi olarak işini yurtdışına taşımak isteyen firmalar için şirket kurulumundan pazar araştırma raporlarının hazırlanmasına, pazar hedeflemeden pazaryerlerinde satışa kadar uçtan uca sonuç odaklı hizmetler sunmaktadır.

Neden Kanada'da Şirket Kurmalısınız?

PayPal, global pazaryerleri, KDV ve gelir vergisi oranları, lojistik avantajları, şirket açıp-kapatma kolaylıkları, iş yapma endeksi gibi kriterler Amerika’yı bu konuda en uygun ülke konumuna getirmektedir. 

PayPal

PayPal'ın Türkiye'den çekilmesi ile birlikte Türk şirketleri için yurtdışındaki müşterilerden ödeme almak imkansız hale gelmiştir. İngiltere şirketiniz ile PayPal edinmek çok kolay.

Stripe, Adyen, Mollie

American Express, Visa, Mastercard, China Union Pay gibi kredi kartı ödeme yöntemlerinin yanında Bancontact, Przelewy24, Alipay, Apple Pay, SOFORT ya da giropay gibi online ödeme yöntemlerini de sitenize entegre edin.

Lojistik

E-ihracat yolculuğunuzu Avrupa'da bir fulfilment merkezi ile sınır ötesi e-ticaret seviyesine taşıyarak lojistik maliyetlerde rakiplerinizin bir adım önüne geçin.

Legal Varlık

Dünyanın en prestijli e-ticaret ülkesi İngiltere'de ve finans üssü Londra'da sahip olacağınız şirketiniz ile Zalando, Asos, Real ya da Afound gibi yüksek hacimli global pazaryerlerinde satış yapabilirsiniz.

Vergi

İngiltere'nin liderlik ettiği Avrupa e-ticaret pazarının gümrük ve vergi avantajlarından faydalanın. %19 yıllık gelir vergisi ve 85000 pound üst limitli %0 KDV ile e-ihracatın tadını çıkarın.

Lokalizasyon

Londra ofisiniz üzerinden kuracağınız iletişim yol haritanız ile müşteriler ve servis sağlayıcılar ile İngiltere yerel adresi ve telefon numarası ile iletişim kurun.

Şirketinizi Kurarken Neler Yapıyoruz?

Şirket kurulumundan PayPal hesabınızın açılmasına, pazaryerlerine giriş stratejinizin oluşturulmasından banka hesabınızın açılmasına kadar tüm süreçlerde uzman danışman kadromuz ile e-ihracat ekibiniz gibi hareket ediyoruz. 

İhtiyaç Analizi

E-ticaret operasyonlarınız ya da e-ihracat hedefleriniz doğrultusunda yapılacak bir check-up ile şirket kurulum ihtiyacınıza yön veriyoruz.

Şirket Kurulumu

Londra'ya gitmenize gerek kalmaksızın kuruluş işlemlerini başlatarak bilgi ve belge süreçlerini yönetiyoruz.

Yerel Adres ve Telefon Numarası

Şirketinize özel yerel adres ve telefon numarası ile servis sağlayıcılar ve müşterileriniz ile lokalize iletişim kurmanızı sağlıyoruz.

Muhasebe ve Mali Müşavirlik

Sınır ötesi e-ticaretin en büyük soru işaretlerinden biri olan vergi ve mali müşavirlik konularında Worldef Enterprise olarak uluslararası muhasebe hizmetleri sunuyoruz.

PayPal ve Diğer Online Ödeme Sistemleri

Alışveriş tünelinize giriş yapan her bir müşterinizi özel hissettirecek lokal online ödeme sistemleri ile dönüşüm oranlarınızı arttırıyoruz.

Vergi ve Transfer Optimizasyonu

Gelir vergisi, KDV ve transfer ücretlerini en ideal şartlarda planlayarak tasarruf ortalamalarınızı üst seviyelere taşıyoruz.

Ne Dediler?

Bizi Tercih Eden Şirketler

Stratejik partnerlik yaptığımız ya da e-ihracat danışmanlığı yaptığımız iş ortaklarımız bizimle hep bir adım öndeler. 

Uluslararası Konferanslarımız

Tüm dünyadan binlerce e-ticaret şirketinin katıldığı WORLD ECOMMERCE FORUM’lara göz at!

Online World E-Commerce Forum

16 Mayıs 2020, Online

Akdeniz E-İhracat Konferansı

14 Aralık 2019, Antalya

World E-Commerce Forum Eurasia

26-27 Kasım 2019, Bakü

CDEK CIS E-Commerce Summit

3 Ekim 2019, İstanbul

DHL World E-Commerce Forum

3-4 Mayıs 2019, İstanbul

İzmir DHL E-İhracat Konferansı

25 Mart 2019, İzmir

Ana İş Ortağı

Organizasyon Partnerleri

Sık Sorulan Sorular

Niçin Kanada'da şirket Kurmalıyım?

PayPal, global pazaryerleri, KDV ve gelir vergisi oranları, lojistik avantajları, şirket açıp-kapatma kolaylıkları, iş yapma endeksi gibi kriterler İngiltere’yi bu konuda en uygun ülke konumuna getirmektedir. 

Yurt dışı satışları İçin KDV (VAT) ödemeleri nasıl yapılır?

İngiltere’de KDV üst limiti 85.ooo sterlindir. Yani 85.ooo sterlin ciro yapana kadar KDV ödemezsiniz. Limit aşıldıktan sonra ise her çeyrekte KDV beyannamenizi hazırlayarak süreçlerinizi yönetiyoruz.  

Yurt Dışında Gelir Vergisi Nasıl Ödenir?

Şirketin yıllık yenilenme döneminde hazırlanacak beyanname ile %19’luk gelir vergisi hesaplanacak ve ödenecektir. Büyük Britanya ile  Türkiye arasında Çifte Vergiyi Önleme Anlaşması olduğu için vergi arzu edilen ülkede ödenebilir. 

Hangi pazaryerlerinde Satış Yapabilirim?

Öncelikle İngiltere’deki pazaryerleri olmak üzere Bol, Cdiscount, Real, Zalando ya da Afound gibi birçok pazaryerinde ürünlerinizi satışa sunabilirsiniz. 

Nasıl PayPal Business Hesabı Alırım?

Şirket kurulumu sonrasında Companies House ve bakanlıktan alacağımız belgeler ile PayPal Business hesabınızı açacak ve transfer optimizasyonlarını yapacağız. 

+44 Alan kodlu Telefon Numarası Alabilir miyim?

PayPal Business hesap açılım işlemlerinde ve pazaryerleri gibi servis sağlayıcılar ile iletişimde  kullanmak üzere şirketiniz adına bir telefon numarası alınarak dilediğiniz numaraya yönlendirme yapılacaktır. 

1_enterprise_beyaz

KANADA'DA ŞİRKET KURULUMU

Kanada’da Şirket Kurmanın Avantajlarını Hemen Öğren