Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Juncker: AB şirketleri Çin pazarına erişemiyor

Lüksemburg eski Başbakanı ve Avrupa Birliği (AB) Komisyonu eski Başkanı Jean-Claude Juncker, Çin şirketlerinin AB pazarına girebildiğini; ancak AB’li şirketlerin Çin iç pazarına erişemediğini söyledi.
Juncker

Lüksemburg eski Başbakanı ve Avrupa Birliği (AB) Komisyonu eski Başkanı Jean-Claude Juncker, WORLDEF’in İş Bankası ana iş ortaklığı ile düzenlediği WORLD E-COMMERCE FORUM’a online olarak katıldı.

Juncker, yaptığı konuşmada, forumda kendisine yer verilmesinden mutluluk duyduğunu söyledi. “Keşke Türkiye’de olsaydım.” diye Juncker, uluslararası ticarette uluslararası iş birliklerinin çok önemli olduğuna işaret etti. Juncker, 2014-2019 yılları arasında AB ile Türkiye ile arasında 75 ticari anlaşma imzalandığını belirterek, “Uluslararası iş birlikleri zor olsa da gerçekleşiyor.” dedi. Ayrıca, şirketlerin AB standartlarına uyumlu olmasını istediklerini belirtti.

Juncker: AB ile Türkiye arasında seviyeli bir etkileşim var

AB ile ticaret anlaşması olan ülkelerin giderek arttığını vurgulayan Juncker, Çin’in AB ile ilişkisine dikkat çekerek, Çin şirketlerinin AB pazarına girebildiğine; ancak AB’li şirketlerin Çin iç pazarına erişemediğine dikkat çekti. Juncker, AB ile Türkiye arasında çok seviyeli bir etkileşim olduğunu vurgulayarak, AB-Türkiye ilişkilerinin daha da geliştirilebileceğini belirtti.

Jean-Claude Juncker, “AB Türk ulusunun farkında!” diyerek, AB’nin Türkiye tarafından atılan adımların farkında olduğuna işaret etti. Juncker, İstanbul’un en sevdiği kentlerden biri olduğunu da sözlerine ekledi.

Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
Sitede Ara