Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

İsviçreli mağaza zinciri Manor, e-ticaret pazarına girdi

İsviçre’nin en büyük mağaza zinciri olarak faaliyet gösteren Manor, online alışveriş pazarına girdiğini duyurdu.
Manor

Manor, geçtiğimiz yılın ağustos ayında kendi online market platformunu başlatacağını duyurmuştu. E-ticaret platformunun arkasındaki fikir, Manor’un ürün yelpazesini, moda ve ev eşyaları gibi kategorilerdeki yeni ve mevcut markalarla genişletmekti.

2020 yılının son çeyreğinde yapılması planlanan bu lansman, Covid-19 salgını nedeniyle ertelenmişti. İsviçre’de 59 mağaza işleten şirket, müşterilere ciddi miktarda ürün sağlayıncaya kadar lansmanı bekletti.

Manor, online alışveriş platformunu harici ortaklara açarak, resmen e-ticarete girmiş oldu. Şirket, ilk başta en çok talep gören ürünlere odaklanacak. Yeni teklifler ve promosyonlar, platforma sonradan eklenecek.

Manor, 60 potansiyel ortak firma ile görüşüyor

Manor’un Kidemli Dijital Yöneticisi Stefan Wetzler, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Online alışveriş pazarına girmemiz, dijital dönüşüm sürecimizin önemli adımlarından biridir. Bu platformdan elde edeceğimiz gelir, gelecekteki iş modelimize önemli bir katkı sağlıyor. Yeni adımımız ile hem köklü, hem de gelişmekte olan markalara erişim sağlayacağız.”

Manor, online pazarı ek depolama alanı oluşturmadan ikiye katlamayı hedefliyor. Şirket, ilk adımda stratejik olarak en önemli ürün kategorilerine; moda ve ev yaşam kategorilerine odaklanıyor. Bu kategorileri, güzellik, oyuncak ve spor ürünleri izleyecek. İsviçre merkezli şirket, 12 ortak ve 20 bin’den fazla ürünle genişlemeye başladı. Manor, şu anda 60 potansiyel ortakla görüşme halinde. Şirket, bu yılın sonuna kadar 100 marka ve perakendeciyi birbirine bağlamayı hedefliyor.

Manor hakkında

İsviçre’deki en büyük mağaza grubu olan Manor’un merkezi Basel’dedir. 1902 yılında kurulan Manor, bugün yaklaşık 8 bin 300 kişiye istihdam sağlıyor. Manor Grubu; 59 Manor mağazası, 28 Manor Food süpermarketi ve 27 Manor restoranı içeriyor. Toplamda, Manor dünya çapında yaklaşık 2 bin 800 tedarikçiden 1 milyonun üzerinde ürün stokuna sahip. Bunların yaklaşık 700’ü Manor Food Markets’a mevsimlik ürünler sunan yerel üreticilerdir. Şirketin Almanca konuşulan İsviçre’deki tüm büyük mağazaları 1994 yılından bu yana “Manor” adını taşıyor. Ülkenin geri kalanındaki tüm mağazalar da Eylül 2000’den beri bu adı taşıyor.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler