İsmet Ergin

Robotistan Co-Founder

İsmet Ergin, 1988 yılında Antakya’da doğmuştur. İlk ve ortaokulu burada tamamlamıştır. İstanbul Atatürk Fen Lisesi’nde başladığı lise öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra üniversite için tekrar İstanbul’a dönmüştür. Boğaziçi Üniversitesi Matematik bölümünden mezun olmuştur. Henüz üniversite öğrencisiyken beş arkadaşı ile kurdukları Robotistan ile erken yaşta girişimcilik hayatına atılmıştır. Aynı zamanda yenilenebilir enerjiye olan ilgisi ile beraber biyogaz ve güneş enerjisi santral projeleri yürütmüştür.

Robotistan’da dijital pazarlama, iş geliştirme ve e-ticaret yöneticisi olarak görev aldıktan sonra genel müdürlük görevini üstlenmiştir. Robotistan ekibiyle beraber 2016 yılında Sixfab markasını kurmuş, elektronik geliştirme kartları ve nesnelerin interneti alanlarında ürünler geliştirerek dünyaya ihraç etmeye başlamışlardır. İki firma bünyesinde ortak hayalleri paylaşan 40 kişilik bir ekiple beraber çalışmalarını sürdürmektedir.

Evli ve bir çocuk babası olan Ergin, önündeki çalışma hayatında da yerli ve yüksek teknoloji ürünleri geliştirmeyi ve üretmeyi hedeflemektedir.

WORLDEF'te Sunduğu Eğitimler

WORLDEF’te Sunduğu Eğitim Sayısı: 10

Memnuniyet Oranı
5/5

İsmet Ergin'in Yaklaşan Eğitimleri

E-İhracat Girişimciliği Sertifika Programı​

E-İhracat Girişimciliği Sertifika Programı​

E-İhracat Girişimciliği Sertifika Programı​

Menü