1988 yılında Antakya’da doğup ilk ve ortaokulu burada tamamlamıştır. İstanbul Atatürk Fen Lisesi’nde başladığı lise öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra üniversite için İstanbul’a tekrar dönerek Boğaziçi Üniversitesi Matematik bölümünden mezun olmuştur. Henüz üniversite öğrencisiyken beş arkadaş kurdukları Robotistan ile girişimcilik hayatına erken yaşta atılmıştır. Aynı zamanda yenilenebilir enerjiye olan ilgisi ile beraber biyogaz ve güneş enerjisi santral projeleri yürütmüştür. 

Robotistan’da dijital pazarlama, iş geliştirme ve e-ticaret yöneticisi olarak görev aldıktan sonra genel müdürlük görevini üstlenmiştir. Robotistan ekibiyle beraber 2016 yılında Sixfab markasını kurmuş, elektronik geliştirme kartları ve nesnelerin interneti alanlarında ürünler geliştirerek dünyaya ihraç etmeye başlamışlardır. İki firma bünyesinde ortak hayalleri paylaşan 40 kişilik bir ekiple beraber çalışmalarını sürdürmektedir. 

Evli ve bir çocuk babası olan Ergin, önündeki çalışma hayatında da yerli ve yüksek teknoloji ürünleri geliştirmeyi ve üretmeyi hedeflemektedir.