İş Bankası’nın podcast yayınları başladı: Bana Yarından Bahseder misin?

Türkiye İş Bankası, “Bana Yarından Bahseder Misin?” adıyla podcast başlattı. Podcastte; teknoloji, inovasyon, ekonomi ve sosyal sorumluluk gibi çok sayıda konuda sohbetler yer alacak.
5 Şubat 2021

Abone Ol

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
5 Şubat 2021
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Türkiye İş Bankası, “Bana Yarından Bahseder Misin?” adıyla podcast başlattı.

Türkiye İş Bankası, podcast yayınlarına başladı. Sohbet serisini Güçlü Mete hazırlayıp, sunacak. Podcastte; ilgi çekici bilgiler, gündeme dair dikkat çekici konular konuşulacak.

“Bana Yarından Bahseder misin?” adlı serinin ilk konuğu Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı (TSF) Gülkız Tulay oldu. Seri; Konda Araştırma ve Danışmanlık Şirketi Genel Müdürü Bekir Ağırdır ve gazeteci yazar Serdar Kuzuloğlu ile devam ediyor.

İlk podcast yayınında neler konuşuldu?

“Bana Yarından Bahseder misin?” adlı programın ilk konuğu TSF Başkanı Tulay, satranç sporuna artan ilgi ve satrançta elde edilen başarılara değindi. “Satrancın günlük hayatımıza, eğitim ve iş dünyasında karar alma, öğrenme üzerine etkileri neler?”, “Satranç öğrenmek isteyen biri için nasıl kaynaklar var?” gibi merak edilen sorulara cevaplar verdi.

İş Bankası, satrancın yaygınlaştırılması, kitlesel bir spor haline dönüşerek çocukların ve gençlerin zihinsel gelişimine katkı sağlaması için 15 yılı aşkın süredir Türkiye Satranç Federasyonu’na destek veriyor.

Konda Genel Müdürü Ağırdır da, “Hikâyesini Arayan Gelecek” kitabı hakkında değerlendirmeler yaptı. İklim değişikliği, küresel ısınma, çevre kirliliği, azalan doğal kaynaklar gibi konularda gelecek senaryolarını aktaran Ağırdır, karar mekanizmaları, olaylar, kurumlar, bireyler ve toplumlar arasındaki etkileşim, bilginin üretim ve yayılma süreçleri hakkında bilgiler paylaştı.

Serdar Kuzuloğlu ise, “Gündelik Hayatta Teknoloji” başlıklı yayında konuştu. Kuzuoğlu, yapay zekâ teknolojilerinden otomasyon çağına ve teknolojiye uyuma uzanacak şekilde dijitalleşme üzerine değerlendirmeler yaptı.

İş Bankası’nın sohbet serisi, Spotify ve Apple Podcasts üzerinden dinlenebiliyor. Seri, bilim insanlarından iş dünyasına yeni konuklarıyla dinleyicileriyle buluşmaya devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü