Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Instagram, mağazasına “Drops” adlı yeni özellik ekledi

Sosyal medya platformu Instagram, mağaza sekmesine yeni bir özellik ekledi. “Drops” adı verilen bu özellik ile birlikte Instagram kullanıcıları; markaların özel ürün koleksiyonuna ve lansmanına ulaşabilecek. Ürünlerin mağazalarda sınırlı sayıda bulunması, talebin artmasına neden oluyor.
Drops

Instagram’ın Drops özelliği, Mağaza sekmesinin üst kısmında uygulamada kendine yer bulacak. Instagram kullanarak alışveriş yapanlar, ürünlerle ilgili hatırlatma mesajları alacak. Kullanıcılar, bunun haricinde koleksiyonlarda arama yapabilecek.

Platform tarafından sağlanan diğer alışveriş hizmetlerinde olduğu gibi, tüketiciler Drops alışverişlerini üçüncü taraf web sitelerini ziyaret ederek değil, Instagram uygulaması üzerinden yapabilecek. Bu model, Instagram’ın alışveriş gelirlerinin artmasını sağlayacak.

Drops ile ürün lansmanları tek bir yerden görülebilecek

Bunun haricinde Instagram, Covid-19 salgınının etkisinden çıkmaya çalışan satıcılara satış ücreti uygulamaktan vazgeçti. Bu strateji, sosyal medya devinin TikTok gibi rakipleriyle online alışveriş pazarında daha iyi bir şekilde rekabet etmesini sağlayacak.

Instagram, ürünlerle ilgili hatırlatma bildirimlerini 2019 yılında uygulamaya yerleştirdi. Bu özellik platforma eklenmeden önce, Instagram’da satış yapan markaların satışlarında düşüşler yaşanıyordu. Hill House Home, Adidas, Dragun Beauty gibi markalar, bu özelliğin kullanıcılar için çok önemli olduğunu vurguluyor.

Yeni Drops özelliği ile birlikte, kullanıcılar ürün lansmanlarına tek bir yerden bakarak daha rahat bir şekilde alışveriş yapabilecek. Şu anda, Drake x NOCTA “Cardinal Stock”, Wren + Glory, Charlotte Tilbury Exclusive Pillow Talk Lips & Dreams, Lashes Kit gibi markaların lansmanları duyurulan yeni özellik ile birlikte Instagram mağazasında bulunuyor.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler