“Hızlı teslimat, teslimat ağının en maliyetli halkası”

hızlı teslimat
PackUpp Kurucu Ortak ve COO’su Rıdvan Göçemen, hızlı teslimatın geleceğini Worldef.net için değerlendirdi.

İçindekiler

hızlı teslimat

Covid-19 pandemisi ile beraber tüketici davranışlarında yaşanan değişim birçok noktada etkisini gösterdi. Bu değişimden en çok etkilenen alanların başında ise teslimat süreleri geliyor. Worldef.net’e değerlendirmelerde bulunan PackUpp Kurucu Ortak ve COO’su Rıdvan Göçemen, pandemi dönemin hızlı teslimatın önemini gözler önüne serdiğini söyledi.

“Hızlı teslimatın önemi pandemi döneminde anlaşıldı”

Covid-19 pandemisinin teslimatta hızın gelişiminde büyük rol oynadığını aktaran Göçemen, “Bilindiği gibi covid-19 ile başlayan eve kapanma süreçleri ile birlikte hızlı teslimatın önemi ciddi anlamda ortaya çıktı. E-ticaret teslimat süreçleri sadece Türkiye’de değil Globalde de çok uzun sürelerde son kullanıcıya ulaşmakta. Dünya ortalamasına baktığımızda 3-4 iş günü içerisinde sipariş verdiğiniz bir ürün kapınıza geliyor” dedi.

Sundukları hizmetlerle sektörde farklılık yarattıklarını vurgulayan Göçemen, “2020 yılında PackUpp olarak sektöre girmemizle birlikte kurumsal müşterilerimize aynı-gün ve sonraki gün teslimat hizmeti sunmaya başlayarak sektöre bir yenilik getirmiş olduk” diye konuştu.

“Hızımızı artırmamız gerekiyor”

Teslimat süreçlerinde dikkat edilmesi gereken noktalara da değinen Göçemen, “Hızlı teslimat, teslimat ağının en maliyetli halkasıdır. Enflasyonun bu denli arttığı bir dönem de hem maliyetleri kısmamız hem de son kullanıcının ihtiyaçları doğrultusunda hızımızı artırmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Göçemen, açıklamalarının son kısmında, “Gelişmiş yazılım ile birlikte dağıtım algoritmalarını kullanarak maliyetleri düşürmeliyiz. Teslimatta şeffaflık ile tüm dağıtım sürecini son kullanıcıya göstererek onu bilgilendirmeliyiz, teslimatın hızından ziyade doğru teslimat daha önemlidir” sözlerini kaydetti.

Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara