Hintli e-ticaret platformu Purplle, yeni yatırım aldı

Hindistan’da güzellik ve kozmetik ürünleri satışı yapan e-ticaret platformu Purplle, yeni bir yatırım turunda 45 milyon dolar yatırım aldı. Purplle.com, binden fazla markanın 50 binden fazla ürününü satıyor.
1 Nisan 2021
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
1 Nisan 2021
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
e-ticaret platformu

Purplle, dünyanın en büyük ikinci internet pazarındaki varlığını daha da genişletmek istiyor. Yeni tur Seri D, Sequoia Capital India ve mevcut yatırımcılar Verlinvest, Blume Ventures ve JSW Ventures tarafından finanse edildi. 2020 yılında 95 milyon dolar toplayan Hindistan merkezli startup’ın yeni yatırımla beraber toplam değerlemesi 300 milyon dolar oldu.

Yeni yatırım turu, 2015 yılında Purplle’ye yaklaşık 2 milyon dolar yatırım yapan IvyCap Ventures’a (partial exit) kısmi çıkış sağladı. IvyCap Ventures’ın kurucusu ve yönetici ortağı Vikram Gupta, Purplle’a güvendiklerini, bu nedenden dolayı ikinci turda kendi paylarını koruduklarını belirtti.

E-ticaret platformu Purplle, en uygun fiyatlarla en iyi kaliteyi sunuyor

 Sequoia Hindistan Müdürü Sakshi Chopra, yeni yatırımla ilgili şu ifadeleri kullandı; “Online olarak satılan güzellik ve kişisel bakım ürünleri son 10 yılda yüzde 15 oranında arttı. Purplle da bu çağa ayak uydurdu. Purple, düşük müşteri edinme maliyeti üzerine kurulmuş bir girişim. En uygun fiyatlarla en geniş kategoride, en iyi kaliteyi sunuyor. Güzellik, kozmetik ve kişisel bakım kategorisindeki oyun kurallarını değiştiren bu girişim ile ortaklık yapmaktan çok heyecan duyuyoruz.”

Yatırımcıları arasında Goldman Sachs da bulunan 8 yaşındaki Purplle.com, binden fazla markanın 50 binden fazla ürününü satıyor. E-ticaret platformu Purplle.com’u yaklaşık 7 milyon aktif üye kullanıyor.

“Güzellik ve kişisel bakım ürünlerinde uzmanlaşmış bir marka haline geleceğiz”

Purplle Kurucu Ortağı ve CEO’su Manish Taneja, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Purplle, şu an büyüme eğiliminde. Covid-19 salgınının ortaya çıktığı 2020 yılında bile ciddi kar oranları yakaladık. E-ticaret platformumuzda değeri 20,7 milyon dolar olan Good Vibes’ın ürünleri de satılıyor. Aldığımız yeni yatırım, girişimimizi milyar dolarlık bir markaya dönüştürmemize fırsat tanıyacak. Dijital dünyaya daha da adapte olmuş, güzellik ve kişisel bakım ürünlerinde uzmanlaşmış bir marka haline geleceğiz.”

Purplle’ın büyümesi, Hindistan’da büyüyen e-ticaret pazarının göstergesi olarak da ifade edilebilir. Örnek vermek gerekirse, çok kanallı DTC markası olan MyGlamm, geçtiğimiz günlerde Amazon’un da yatırımcılar arasında bulunduğu bir turda 24,2 milyon dolar değerinde yatırım topladı. Aynı şekilde online market hizmeti veren Perpule de 14,7 milyon dolar karşılığında Amazon’a satılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed