Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Hint kargo şirketi Delhivery, 277 milyon dolar yatırım aldı

Hindistan merkezli lojistik şirketi olan Delhivery, halka arz başvurusundan önce 277 milyon dolar yatırım aldı.
Kargo

Delhivery, ilk başlarda yemek teslimatı amacıyla kurulmuştu. Her geçen gün büyüyen şirket, 2 bin 300’ten fazla Hint şehrinde hizmet vermeye başladı. Kargo şirketi, Hindistan’ın 17 bin 500 mahallesinde teslimat yapıyor.

Delhivery; göndericiler, acenteler ve kamyoncular arasında bir köprü rolünü oynuyor. Şirket, bu platform sayesinde komisyoncuların rolünün azaldığını; kamyon taşımacılığı gibi görevlerin daha verimli hale geldiğini vurguluyor.

Şirket, kargo filo ağını genişletecek

Yatırım, Boston merkezli yatırım şirketi Fidelity tarafından yönetildi. Yatırım turuna Chimera, GIC ve Baillie Gifford da katıldı. Bu yıl 10. yılını kutlayan Delhivery’in bu yatırımla birlikte değerlemesi 3 milyar dolar oldu. Yatırımcıları arasında Softbank Vision Fund, Tiger Global Management, Times Internet ve Steadview Capital gibi şirketler bulunan Delhivery, bugüne kadar 1,23 milyar dolar değerinde yatırım aldı. 

Hindistan merkezli kargı girişimi, yeni yatırımı filo ağını geliştirmek için kullanacağını açıkladı. Bunun haricinde yeni yatırım, platformun teknolojisini geliştirmek için de kullanılacak. Şirket, iki yıl içinde filo ağını geliştirmek için 40 milyon dolar daha yatırım yapacağını vurguladı.

Delhivery, bugüne kadar 1 milyardan fazla sipariş teslim etti. Şirket, Hindistan’ın en büyük e-ticaret şirketleri ile kargo iş birliği yapıyor. Şirketin şu anda 10 binden fazla müşterisi var. Teslimatın son ayağı için 2 kilometrekareyi aşmayan bir alan tahsis edildi. Bu sayede birkaç teslimat, aynı anda yapılabilecek. Analistler, Hindistan lojistik pazarının TAM’sının (toplam adreslenebilir pazar) 200 milyar doların üzerinde olduğunu ifade ediyor.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler